Hlísty, ako liecit?

Príspevok v téme: Hlísty, ako liecit?
peter s

Zdravim, chcel by som sa opytat, ako liecit hlísty. Ja o tom nic neviem a doktorke s tym nepojdem.Vcera som to zistil a neviem si dat rady.Pytal som sa jednej pani, ktora bola doktorka a odporucila mi nejake lieky.Dnes ich budem mat. Vcera som to zistil, ked som zbadal nejake male cervicky na h...e.velke cca 1 cm.Mam 15rokov.Je mi hrozne,ked pomyslim na to, ze mam v bruchu nejake cerviky. idem sa zblaznit!Prosim poradte mi.

Súvisiaci obsah

džusik

Dobrý večer!
Chcela by som sa poradiť.
Minule som premýšľala ,že prečo staršne papám, za deň by sa malo aspoň 5 x denne ale ja toho popapám asi dvojnásobne.Moja váha je približne 63 kíl a meriam 174 cm ale z váhou sa mi nič nemení a k tomu mám 17 rokov.Ale poslednou dobou mi prišli na um všelijaké reakcie na moje jedenie,už som sa snažila aj svoj stravný lístok nahradiť: bielkovinami ,čistými strukovinami,nejesť moc mastného,mať denne aspoň jednu teplé jedlo.lebo som jedávala keď mi zachutilo aj neskoro večer,ráno niekedy vôbec.Môžem sa obávam že mám hlísty? Alebo nejaké iné roztoče,alebo to môže byt tým že mam rýchli metabolizmus?

janab

Mrla detská. Preto vás svrbí ritný otvor, lebo samičky tam nakladajú večer vajíčka a ich pohyb spôsobuje svrbenie. Ak si to budete škrabať holými rukami, tak tie vajíčka sa prenesú za vaše nechty a potom pekné pri jedení späť do organizmu - tráviaceho traktu. Mrľa je typ hlísty, ktorá sa drží na ovocí, zelenine. Je nutná hygiena tak intímna ako aj ŕúk. Netreba sa hambiť ísť k lekárovi, je to vlastne detská pliaga, tam vám dajú predpis na prášok. Užije sa a mrle skapí v čreve. Mrle majú radi sladké, ale neznášajú kyslé,horké,štiplavé.

laevula

Kup si pripravok paranil da sa kupit na stranke dr natura je to na vyhnanie parazitov v organizme mne pomohol vlastne som si kupila ocistnu sadu colonix a ktomu patri aj ten paranil nikdy by som si nebola myslela ze mam v tele parazity ja som cloviecik pomerne cistotny vsetko umyvam a to ze mam v tele parazity tak to teda nie a stalo sa.

Zuzu149

som v 7. týždni tehotenstva a tiež som si našla mrle, je to škodlivé pre tehotenstvo a vývoj plodu? vraj teraz v prvých mesiacoch sa nemajú brať žiadne lieky, ten cesnak, ako tu píšete, to neškodí?

Vikušša

Pocuvaj, ked to ma 1cm to nieje hlista, ale to je mrla!!!HLISTA MA 40cm a zije v tenkom creve nie v hrubom....ja som sa MRLI zbavila tak ze som zjedla jeden strucik cesnaku denne a zapila ho vodou...nejedla som ziadne lieky ani nic a zabralo to...uz nikdy som ich nedostala

ala08

Aj ja mám zlú skúsenosť s parazitmi.Moju 15-ročnú dcéru začali pobolievať kríže,potom už aj chrbtica.Bolesť sa stupnovala,chodili sme po lekároch,ale ani po liekoch bolesť neustupovala.Preto ju hospitalizovali na infúznu liečbu.Po nej bolesti ustúpili,po piatich dnoch ju prepustili.Lekári to uzavreli ako skoliozu chrbtice,pokračovali sme cvičením.No asi po troch mesiacoch sa problém vrátil.Znova nemocnica,infúzie,ústup bolestí,prepustenie.Asi po pol roku zase ten istý problém a ten istý postup,ale ani po troch dnoch infúzie nezaberali,tak menili a zvyšovali dávky.Nakoniec sa jej uľavilo,ale nie celkom.Aj tak ju prepustili domov.Doma sa jej stav začal zhoršovať.Už ju bolel aj žalúdok.Bola som zúfalá,plakala som som s nou.Nevedela som jej pomôcť.Lekári opakovali dookola to isté-skolioza,musí cvičiť,pritom skutočne poctivo cvičila.Moja myseľ pracovala na plné obrátky,zašli sme aj ku gynekologičke,ale aj tam bolo všetko v poriadku.Jeden večer som už bezradne sedela,pozerala ako moja dcéra trpí,plakali sme obidve.Do dnes neviem,ako mi to prišlo na um,ale napadlo mi opýtať sa jej,či ju nesvrbi zadok,na čo odpovedala,že ano.Tak som jej ho pozrela a jej sa tam hemžili malé biele červíky.Prvá pomoc bol cesnak,ktorý vyvrátila a vermox,ktorý som mala doma,lebo parazity už v minulosti mala.Nebudete možno veriť,ale už na druhý den pocítila veľkú úľavu a ja tiež.Informovala som o tom detského lekára a pripustil možnosť,že aj to mohla byť príčina jej problémov.Bolesť ustúpila úplne a doteraz sa nevrátila.Takže nepodcenujte parazity,dokážu narobiť peklo zo života.

pepe123

Asi pred dvomi dnami ma zacala hrozne svrbiet r.. , tak som zacal googlit. Ked sa to zopakovalo, poskladal som sa ako jogín pred zrkadlo a az ma zamrazilo, tie 1 cm potvory boli tam. Po dokladnom osprchovani som si natrel r.. takou cibulovou mastou co sa pouziva na bradavice a zatial klud - asi im to smrdi. Od zajtra papam vela, vela cesnaku a pijem kavu bez cukru :-( dufam ze to zaberie, bo sa prepadnem od hanby u svojej lekarky. Neda sa ten Vermox kupit cez internet (ked aj nacierno)?