Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa dá vypísať z konateľtva z s.r.o. čky ?

Príspevok v téme: Ako sa dá vypísať z konateľtva z s.r.o. čky ?
Peter22

Dobrý den, chcel by som sa Vás spýtať čo a kde treba vybaviť ked sa chce človek vypísať z s.r.o., lebo kamrát podpísal pod nátlakom nejaké papiere potom podal trestné oznámenie a na polícií mu povedali aby si zohnal nejakého právnika lebo je v tej firme uvádzaný iba ako spolukonateľ a žiadne peniaze do nej nedal a že to stačí iba ked sa z tej firmy vypíše. Nevedel by poradiť niekto ako ? Za Vaše rady vopred dakujeme

beskyd

nie je pravda ze konatel nemoze sam od seba odstupit:
.
obchodny zakonnik totiz ustanovuje nasledovne:

§ 66

(1) Ak sa osoba, ktorá je jediným štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom dozornej rady spoločnosti (ďalej len "člen orgánu spoločnosti"), vzdá funkcie, je odvolaná alebo výkon jej funkcie zanikne smrťou alebo sa skončí inak, musí príslušný orgán spoločnosti do troch mesiacov ustanoviť namiesto nej nového člena orgánu spoločnosti.

(2) Ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva alebo stanovy neurčujú inak, je vzdanie sa funkcie účinné odo dňa prvého zasadnutia orgánu, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu nasledujúceho po doručení vzdania sa funkcie; ak sa člen orgánu vzdá svojej funkcie na zasadnutí orgánu spoločnosti, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu, je vzdanie sa funkcie účinné okamžite. Ak orgán spoločnosti, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu spoločnosti, nezasadne ani do troch mesiacov od doručenia vzdania sa funkcie, je vzdanie sa funkcie účinné od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí tejto lehoty.
.
samozrejme konatel je statutarnym organom s.r.o.cky...

bella12

S tým vypisovaním to nebude také jednoduché. Podľa všetkého je kamarát konateľom v s.r.o., ktorá má viacerých konateľov. Konatelia môžu, ale nemusia byť spoločníkmi spoločnosti. O vymenovaní či odvolaní konateľa rozhoduje v s.r.o. valné zhromaždenie, ktoré pozostáva zo spoločníkov spoločnosti (spoločníci vkladajú vklad do spoločnosti). Z toho vyplýva, že konateľ sám od seba nemôže "odstúpiť" z konateľstva, musí byť po dohode spoločníkov odvolaný. Predpokladám, že tie "papiere" podpisoval u notára pri spísaní notárskej zápisnice.

Iné by to bolo, keby bol jediným spoločníkom aj konateľom spoločnosti - vtedy by som videla riešenie v tom, keby podal na registrový súd žiadosť o výmaz s.r.o. z Obchodného registra.

Nie som však právnik, možno je tam ešte nejaká ďalšia možnosť.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.