Ktorá zubná pasta je tá najlepšia? Ktorá neškodí a ktorá škodí?

Príspevok v téme: Ktorá zubná pasta je tá najlepšia? Ktorá neškodí a ktorá škodí?
zuby zuby

Ahojte vždy som používala zubnú pastu Vadevekum bieliacu alebo signal bieliacu ale zubár mi pri návšeteve povedal... že mám priesvitné zuby.. nevedela som prečo a teraz som zmenila zubnú pastu.. na Aquafresh...a rozmášlala som čí to nie je zubnou pastou...... a tak sa chcem spýtať ktorá zubná pasta je najvhodnejšia na zuby? a ktorá škodí?

jerd

reagujem na pani, ktorá nadáva na fluoridy. nemiešajte technické a lekárenské látky.. to je ako, keď zakážete piť vodu, lebo ťažká voda sa používa pri výrobe atóm. bomby a je karcinogénna. samozrejme, že fluorovodík leptá sklo, ale neviem, čo Vám vadí na fluóre v zubnej paste. samozrejme okrem 1:10000 šanci, že ste naň alergická
ps: ťažká a tvrdá voda nie je synonymum

elmex

tak si sa mal zubarky spytat, co ti radi.
ja prisaham na cerveny elmex. Ale su aj lacnejsie nahrady s aminofluoridom, napr. v pod zn. DM

simka111

Ja používam zubnu pastu Vademecum bylinkovu, ja ani inu nemožem, lebo mi veľmi dráždia dasna...a potom mi krvacaju....

Ramys

Po stranke chemickej co sa tyka kvality fluoridov obsiahnutych v zubnych pastach hlavne po stranke ich realnej vyuzitelnosti plati pravidlo.. najhorsia moznost je mono-fluor-fosfat sodny kt. obsahuju vacsinou aj najlacnejsie zubne pasty, nasleduje sodium fluorid a kvalitne ale aj drahsie pasty obsahuju amin-fluorid kt. sa najlepsie vie naviazat na a do skloviny a tym padom podporovat remineralizaciu.

boba 77

Keď pastu tak bez fluoru a ostatných fluoridov (o škodlivosti fluoridov si môžete prečítať na nete). Kvalitu skloviny ovplivníte jedine pestrou stravou bohatou na minerály a vápnik. Žiadna zubná pasta vám nespevní skloviny. Sú to len bludy. Ľudia nebuďte hlúpy.Nenechajte sa vymielať tými stupídnymi reklamami.
Výrobcovi ide len o predaj a zisk.Tak vám slúbi aj modré z neba. Dnes je celé zdravotníctvo chorý biznis. A prečo ti pani doktorka odporučila práve TÚTO zubnú pastu? Aj ty keď budeš propagovať nejakú konkrétnu vec tak si na tom privyrobíš, alebo získaš iné výhody.
A bieliace zubné pasty... Základom bieliacej pasty je peroxid. Väčšinou je ho tam tak málo, že vám aj tak zuby nevybiely. Keď si kúpiťe klasický peroxid vodíka v lekárni a zriedite ho v pomere 3:5 s vodou a budete si nímm raáno a večer vyplachovať ústa, tak vám zaručím belšie zuby a zdravšie ďasná (ničí baktérie ktoré sú zodpovedné za zápaly ďasien ich krvácanie prípadne paradentózu). Okrem toho že má bieliace účinky, je antibakteriálny, takže vám nahradí hlúpe a hlavne zbytočne drahé ústne vody ktoré vám reklami tlačia do hlavy.
Peroxid vodika nieje telu neznámy.Peroxid vodíka sa nachádza v našom organizme a makrofagy ho pouzivaju na nicenie mikrobov.
Veď príroda nám dáva všetko čo človek pre svoje zdravie potrebuje. Len hlúpy človek pchá do seba samú chémiu a umelé telu neprirodzené veci.

timeaze

No mne zubarka odporucila elmex, pouzivame ju cela rodina. Ale chustam sa na sensodyne, je nejaka nova ktora vytvara novu vrstvu skloviny a posilnuje tu staru. Hlavne bieliacie vraj skodia.. najlepsia je s obsahom fluoru.. ale nikdy by som si nekupila pasty ako colgate.. citala som ze obsahuje nejake nie prospievajuce zlozky... tak neviem :)