Cukrovka a príspevok na diétu

DiabetikIvo

Na stránke www.epi.sk je aktuálne znenie zákona 447/2008 o ppeňažných príspevkoch na kkompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 551/2010 Z. z.

Samotný zákon aj tabuľkami definujúcimi zdrav. postihnutie si v podobe dokumentu .pdf môžete stiahnuť z adresy:
www.zbierka.sk

Jaro123

Ahojte,
Vie mi niekto poradit, ked som zamestnany Diabetik I typu a doteraz som prispevok poberal, ze kolko nasobok zivotneho minima nesmiem prekrocit (niekde som sa docital ze 2-oj a niekde 3-oj nasobok) aby mi prispevok nebol odnaty??? (myslim tym v cistom, teda kolko euro nesmie presiahnut moja vyplata mesacne, aby mi prispevok neodobrali a este ci sa to pocita aj s mojim ciastocnym invalidnym dochodkom alebo ide cisto o vyplatu) Dakujem

Jaro123

Ahojte,
Vie mi niekto poradit, ked som zamestnany Diabetik I typu a doteraz som prispevok poberal, ze kolko nasobok zivotneho minima nesmiem prekrocit (niekde som sa docital ze 2-oj a niekde 3-oj nasobok) aby mi prispevok nebol odnaty??? (myslim tym v cistom, teda kolko euro nesmie presiahnut moja vyplata mesacne, aby mi prispevok neodobrali a este ci sa to pocita aj s mojim ciastocnym invalidnym dochodkom alebo ide cisto o vyplatu) Dakujem

miškovamama

Príspevok na dietne stravovanie vypláca úrad práce, soc vecí a rodiny, pracovisko kompenzácií ťažkého zdravotného postihnutia. Treba tam ísť, doložiť asi tisíc tlačív a je tam aj obmedzenie príjmu za predchádzajúci kalendárny rok. Príspevok je cca 17 € mesačne a vyplatí sa od termínu podania kompletnej žiadosti, ak táto bude schválená. Treba zájsť na príslušné pracovisko a tam Vám všetko vysvetlia. Prajem veľa trpazlivosti, nám ho schválili cca 4 mesiace po podaní kompletnej žiadosti.
Pekný deň.

DiabetikIvo

Pozri si napríklad sk.diasvet.cz

Zákon č. 447/2008 Z.z. bol v roku 2010 inovovaný, ale pre diabetikov sa v ňom až tak veľmi nezmenilo...

Keď si dáš do niektorého z internetových vyhľadávačov text "Zákon č. 447/2008" tak nájdeš aj samotný text tohto zákona a aj text jeho doplnenia z minulého roku...