FILM - Zeitgeist Moving Forward

Príspevok v téme: FILM - Zeitgeist Moving Forward
asdf789

Videli ste už naznámejší neziskový dokumentárny film Zeitgeist: Moving Forward ?

www.youtube.com

Čo si o tom myslíte ? Veríte v nejakú zmenu ?

Tento film uvádza expertov z oblastí verejného zdravotníctva, antropológie, neurobiológie, ekonómie, energetiky, technológie, spoločenských vied a iných relevantných tématík, ktoré sa vzťahujú na fungovanie spoločnosti a kultúry. Tri hlavné témy obsiahnuté vo filme sú Ľudské správanie, Peňažná Ekonómia a Aplikovaná veda. Pospájané dokopy vytvárajú model pre pochopenie formy súčasnej spoločnosti, prečo je potrebné prejsť na inú formu - spolu s novým radikálnym a taktiež praktickým sociálnym spôsobom založeným na vyspelom porozumení, ktorý by vyriešil biedu, ktorej svet čelí dnes.

Film si môžete stiahnuť s titulkami na stránke hnutia Zeitgeist na Slovensku www.zeitgeistmovement.sk

lost

K tomu napadu - ze kady nech robi to co chce, heh, ako keby som cital moje slova z mladosti, ale zistil som, ze ludstvo k tomu este nedospelo. ver mi asdf789, ze k tomu je treba minimalne nejake dva a pol ta svetova vojna, aby sa nieco pohlo k dobru. budu posluchat 5 rokov a sme am kde sme zacali.
silno pochybujem ze je svet ako taky pripraveny na nieco take..
proste clovek ma v dna nakodovanu chamtivost, neexistuje na to liek, jedine ak sa jej vzda a pochopi ze eventualne je zivot lepsi bez danej vlastnosti.

ale k tomu treba aj krok v pred.

preco ludia stavaju uholne elektrarne?

lebo je to istejsie, pohodlnejsie, ako riskovat nieco nove.

ludia sa boja ako cert kriza.. proste nula bodov. koniec. uzi si zivot kym to ide, lebo dlho to nepojde :)

lost

K tym firmam bez sefa - absolutny suhlas. Tie su najferovejsie a zisky si delia fifty fifty. Nemusia byt zisky miliardove (pretoze nemaju koho okradat) ale rozhodne lepsie ako DRIET na sefa...

lost

Nepotrebujem pozerat film na to aby som vedel ze jedna a jedna budu vzdy dve.

Svet sa ruti do ... exponencionalne rychlo :D

www.youtube.com

Seriozne, absolutne seriozne, aj slepy, alebo spely kilkop, alebo clovek bez oci vie ze kapitalizmus vediet priamo do centra zeraveho pekla, po pekelne nabrusenej a klincami vydlazenej smykavke.

Hold, extremne kruta vacsina ludi to nevidi a neuvedomuje si ze to skonci extremne zle.

Otazka nie je ČI ale KEDY

este som neprecital reakcie na prvy prispevok, tak snad som sa trafil :)

asdf789

Kto hovorí niečo o peniazoch ?

Dnes stačí 20 % zamestanní na to, aby si mala kde bývať, zdravotnú starostlivosť, čo jesť, obliecť a na čom jazdiť.

A čo by robilo zvyšných 80 % ľudí ? Pozerali by sa ako 20 % pracuje 8 hodín denne ?

100 rokov pracovného času horovrí za všetko.

Pýtaš sa, že kto by zbieral smeti a tí ľudia by zhnili v odpadkoch, lebo už neexistujú peniaze ? Toto postráda logiku...

Spomína sa niekde filme, že človek bude sám sebestačný od všetkých ?

Očividne ste si ani nepozreli celý film a ekonomike založenej na zdrojoch nič neprečítali a nenaštudovali.

---
Ovečka: dnes takmer všetci študjú to čo nechú

Ľudia by išli študovať, to čo chcú. Niekto chce byť profesionálny kuchár, tak využije svoje prirodzené nadanie a talent a stane sa kuchárom. Niekto chce točiť filmy, tak pôjde na umenie. Niekto sa zaujíma o Kybernatiku, tak bude študovať a rozvíjať svôj potenciál a robiť to čo ich baví. A samozreme, že sa budú musieť robiť veci ktoré nebude nikto chcieš robiť, ale to je také maličké percento, že stráca výnam a v taktom systéme, kde sú uspokojné potreby ľudí, tak by im určite nevadilo spraviť niečo naviac....
A k tomu šéfovi - žiadneho by nebolo treba. Nie je ti nikto nadriadený.
Dokonca aj dnes existujú firmy, kde funguje takýto systéme a ľudia pracujú efektívnejšie. Na internete nájde toho veľa o rôznych firemných kultúrach.

jajka001_

asdf - na vyrobu tych filmov treba tiez peniaze,ak ich nemas, tak ich robit nebudes
ked vsetko budu robit stroje, myslis ze ti daju pracu ked budes robit 8 hodin tyzdenne, zarobis dost na zivobytie, rodinu, aj konicky ? to je uz aka naivita
ked vsetko budu robit stroje, ludia budu nezamestnani, bez penazi, chudobni, a peniaze si budu uzivat majitelia fabrik. budu platit obsluhovacom strojom minimalnu mzdu lebo mozu byt radi ze vobec nejaku pracu maju. a v dnesnej dobe nemas absolutne sancu byt nezavisly od spolocnosti, zit kdesi sebestacne sam - kolko je takych ludi?

0vecka

2 asd ty si myslis ze by niekto dobrovolne isiel studovat a potom by makal na veciach ktoreho nezaujimaju??? a kto by umyval hajzle??? kto by zbieral smeti??

jasne ze tento system je na hovno ... si zober napr taku reklamu ... cela reklama je zbytocna a tvori velku cast kazdeho vyrobku....

ale takyto system by podla mna fungoval v mensej komunite tak okolo 100 ludi kde by kazdy poznal kazdeho a nesmel by tam byt ziaden 'chuj' ktory by nemakal...

si zober uz len taky vesmirny vyskum.... kde treba umyvat hajzle dlazky, zvarat chujoviny zohnat priestor musi tam byt nejake vedenie, konstrukteri, fyzici, matematici...a myslis ze tito by sa len tak spontanne dohodli ze ideme nato??? jasne je mozne aj to ale tento projekt by padol po prvej hadke so sefom... ale po prvej hadke medzi zamestnancami...

a kto by napr riesil susedske alebo aj ine konflikty???

a to su len veci co ma narychlo napadli

je to proste nerealne....

asdf789

Cez 60 % zamestaní je iba za účelom zisku a nič netvoria pre spoločnosť. To že by ľudia iba sedeli a jedli je obrovský mýtus. Ľudia majú svoje koníčky a záľuby. Nie sú všetci takí sebeckí a egoistickí. Napríklad dnes ideš do kina na film a zaplatíš za to. Myslíš si, že keby nebolo peňazí, tak ľudia by žiadne filmy nevytvárali ? Je kopec ľudí, ktorých baví tvorba filmov, kamerovanie, réžírovanie.... Nerobili by to pre peniaze. Môžem dať aj príklad z dnešnej spoločnosti: Prečo ľudia nahrávajú napríklad seríal simpsonovcov z TV a potom tie diely uverejnia a nemajú z toho žiadne peniaze ? Prečo ľudia prekladajú filmy, videá a sprístupňujú programy, keď nič z toho nemajú ?

Budeš musieť makať zadarmo ?.....
V systéme ktorom bude odstránených viac ako 60 % zamestnaní, ktorý vytvára monetárny systém. Nebude dôvod pracovať 8 hodín denne. Samozrejme, že budú aj práce ktoré sa budú musieť robiť stále. Ale predstav si, že by si pracoval pár hodín do týždňa a ostatný čas budeš venovať rozvíjaniu svojich vedomostí a schopností. A aká práca zadarmo ?? Napríklad by si chodil obsluhovať nejaké zariadenie na výrobu jogurtov. A budeš pracovať nie 8 hodín denne, ale 8 hodín týždenne. Nie si na svete sám. 100 rokov tu máme 8 hodinový pracovný čas. To sa skutočne technológie vôbec za tú dobu neposunuli ? Dlhšiu pracovnú dobu ti budú chcieť nanútiť politici, aby si udržali svoju moc a postavenie. A inak uvdeom si, že nepracuješ zadarmo. Ten jogurt si ráno niekto z rodiny dá na raňajky. Ale súhlasím, že takútu zmenu vyžaduje aj revolúciu vedomia. Lebo keby zajtra bolo napríklad jedlo v obchodoch zadarmo, tak jeden debil by si nahrabal všetky regále do vozíka a rozbil celú predajňu.

Buď sa zmeníme, alebo zahynieme.