Pôrodná sála

alexandra909

dakujem baby, a nerodila ste niektora v nitre? neviete ci sa da vybavit cisrasky rez? ja mam strasny strach z prirodzeneho porodu :( a mozem mat na sebe aj ponozky? som hakliva na nohy stale ich mam studene :(

zuzkas

ja mám za sebou 2 pôrody a oba prebehli tak,že bol pri nich len 1 lekár a 2 sestry,ale ja som mala 1 pôrod v noci a druhý v nedelu,takže mal službu len 1 lekár.som rada,že tam nebolo veľa ľudí,ale neboj sa pri pôrode budeš mať iné starosti,ako sa hanbiť!to ťa ani nenapadne!:-)

jajka001_

na hanbenie som nemyslela, lebo to bolelo jak sviňa :)) ale neboj, je to individualne, niektore baby maju nenormalne lahky porod, ja som mala taky tazsi
a zevraj medikov mozes dat poslat prec

jajkafr

alexandra
záleží kde budeš rodiť... nie v každej nemocnici sú medici a študentky pôrodnej asistencie či zdravotnícky asistenti...
na pôrodnej sále zvyknú byť cca 2-4 pôrodné asistentky a 1 lekár, ktorý riadi pôrod... záleží od nemocnice kde budeš rodiť v niektorých nemocniciach má mamička počas pôrodu vlastnú nočnú košeľu, preto je lepšie ak si vezmeš do pôrodnice viac nočných košieľ... zvyčajne sa o 1 ženu stará 1 pôrodná asistentka oni si delia pacientov :)

alexandra909

preboha to tam bude tak vela ludi? ved sa budem hambit :)
takze mozem mat aj vlastne oblecenie oki dakujem :) a moc bolel porod? :D ja sa hrozne bojim

jajka001_

no, z vlastnej skusenosti...tri stoly, neviem kolko lekarov, lebo sa striedali, minimalne styria, do desat sestriciek a cca 20 medikov
oblecene? nocna kosela, najprv vlastna, potom mi ju vymenili za erarnu nech mi ju nazakrvavia :)