vysoká škola- externé štúdium

Aja02

Slobodna: Ja som sa osobne rozprávala z externistom, ktorý študoval aplikovanú informatiku. Pracoval a popri škole študoval. Sám povedal, že je to "leháro". Ja chodím na strednú a tam majú tiež niektorý externé štúdium resp. individuálny štúdijný plán kvôli neplánovanému tehotenstvu. Keď som videla to, čo sa im stačí naučiť a keď som počula ako prebieha to skúšanie, tak som mala dosť. Jednoducho ma nikto nepresvedčí o tom, že externisti to majú ťažšie než tí, čo sú na dennom. Píšem vo všeobecnosti o externistoch, čiže nemám na mysli len externistov na stredných školách, ale aj na vysokých.

la femme

a este nieco, ja nenadavam ani sa nestazujem. keby som nechcela, hodim to externe studium za hlavu. len konstatujem ako to je :-)

la femme

bibi, ved sa nerozculuj. pozri, my sme takisto museli byt pritomni na kazdej jednej prednaske. ak nahodou niekto nemohol, profesor mu dal pracu alebo nahradit si to niekedy inokedy. u niektorych vyucujucich sme museli takisto odprezentovat prace, tento mesiac som mala urobit 9 prac, takisto minimalne 10stranove. a v praci musim mat takisto 100% ucast ako ty v skole. robim 5 dni v tyzdni plus 2 dni v skole. ty mas kolko dni z tyzdna volno? ja som nemala ani jeden. hovorim, chodila som 3 roky denne a casu na ucenie a na pisanie prac som mala habadej. este aj na zabavu. takze zbytocne ma tu budes o niecom presviedcat. nehovorim,ze denne je prechadzka ruzovou zahradou, ale obhajujem si externe studium, pretoze je to vydrete studium a ked vidim, ze niekto o nom hovori ako o flakarni, neda mi a musim sa ozvat!

Slobodna

Celkom by ma zaujímalo ako denní študenti môžu vedieť, či to majú externisti ľahšie, keď nie sú na ich mieste? Hovorí z vás iba závisť. Nemyslím si, že externé štúdium je ľahšie, denní sa naplno môžu venovať učeniu a iba škole a potom keď už sme pri tom, koľko si vy denní študenti platíte za školu? Tak buďte ticho.

Aja02

No ja som už od kamarátov počula ako na niektorých vysokých školách prebieha skúšanie. Je to tak ako píše bibi. Dokonca som sa stretla s tým, že sa ich ešte pýtali na to, ako sa im darí v práci a pod. Podotýkam, že sa ich to pýtali na skúškach! To je proste výsmech všetkých denných študentov. A to nejdem radšej písať o tých, čo študujú externe strednú školu. Stredná škola externe? To nie je prechádzka ružovou záhradou. To je maturita zadarmo...

bibi123

la femme-kolko priemene mate zapoctovych pisomiek z kazdeho predmetu???? pokial viem, tak ziadne, my sme mavali aspon 2-3, + napisat aspon 15 stranove seminarky, vypracovat priklady a vsetky prace aj odprezentovat + sme museli mat 100% ucast na cviceniach, aj ked sme boli chori, aby sme dostali vobec zapocet... v standardnej dlzke mas dennu formu studia zadarmo, takze ju moze vyuzit kazdy clovek a nie len nadavat, ake to maju externisti narocne....

bibi123

Aja02-absolutne suhlasim, ze externe studium je prechadzka ruzovou zahradou, ked sme mali kombinovane skusky na 2 rozdielnych VS-vzdy dostavali lahsie testy, skusajuci sa ich pytali len lahke otazky, raz som sa jedneho docenta pytala preco externym tak polavuje(to uz som drzala index so znamkou v ruke), tak mi odpovedal, ze maju rodiny, pracu a ze sa nemaju cas ucit ako my denni studenti... Takze si myslim, ze ziadna VS skola externou formou nie je narocna... a apelujem na tych, ktori idu studovat lahke odbory typu socialna praca, kartografia a podobne hovadiny, nech sa dobre zamyslia, ci chcu len titul, alebo aj v zivote nieco dokazat a byt zamestnany s normalnym platom...

la femme

prve tri roky som chodila na vysku denne, teraz uz druhy rok externe a poviem ti, ze to nie je ziadna sranda. podmienky na ukoncenie mame rovnake ako denni a sklbit pracu so skolou je riadna makacka.hlavne na psychiku to bolo pre mna tazke nemat ani jeden den v tyzdni volno, kedze od pondelka do piatka praca a cez viekndy skola. toto skuskove som cely mesiac fungovala tak, ze som dosla z roboty a pisala prace alebo sa ucila do noci.a rano skoro vstavala. takze netvrd nieco o com nemas ani sajnu.

Aja02

Nie je žiadnou novinkou, že externisti to majú o dosť ľahšie než tí, čo chodia na denné. Proste externisti mali toho o polovicu menej. Takže neviem o akom ťažkom externom štúdiu sa tu píše. Sociálna práca, pedagogika, právo, aplikovaná informatika, ošetrovateľstvo, ekonomika a pod. sa dajú bez problémov vyštudovať externe. Tým nechcem povedať, že by externisti boli niečo menej než tí, čo chodia na denné, no rozprávala som sa s človekom, ktorí chodí na externé štúdium a sám mi povedal, že to má ľahšie než tí, čo chodia na denné štúdium.