kojene babätko ma oranzovu stolicu - nepribera

Príspevok v téme: kojene babätko ma oranzovu stolicu - nepribera
kima

Dobry den. Potrebujem sa poradit. Mam takmer 5 mesacnu dcerku. Zatial ju plne kojim, mliecka mam dost, mala spravne papa (mala som doma laktacnu poradkynu). Malinka je usmievave babätko, spokojne, kojim na poziadanie. Nas problem spociva v tom, ze kaka velmi casto, cca 6-8x denne, ma uplne riedku tmavooranzovu stolicu, niekedy s hlienami. Tieto problemy mame 3 tyzdne a prirastok na vahe za toto obdobie je iba 90g. Mesiace predtym priberala 800-1000g mesacne. Nas pediater to vobec neriesi. Tak som jej zacala davat probiotika, zatial ziadna pozitivna zmena. Rada by som kojila nadalej, nechapem v com je problem.. stretol sa uz niekto s niecim podobnym? Dakujem

zdravie14

Stolica u kojeneho dietatka by mala mat zlto-oranzovu farbu , obsahujucu aj hlien. Ak je tmavo - oranzovej farby ,to moze byt nasledkom konzumacie cervenych druhov zeleniny ( mrkva, cvikla). Nejedla si v poslednej dobe trosku viac tejto zeleniny? Starosti mi vsak robi skor zvyseny pocet stolic a konzistencia. Vyzera to na drazdivejsie crievka dosledkom nespravnej mikroflory. Myslim,ze podavanim probiotik nic nepokazis. O tom Hylaku by som sa poradila ci ho mozes davat malickej. Bolo by urcite potrebne ist opat k pediatrovi a ziadat o dokladnejsie vysetrenie ak sa Ti nieco nezda. Inak malicka cim bude mat viac pohybu, tym menej bude priberat.Ma aj bolesti bruska ? Pozor na dehydrataciu. Davas jej okrem kojenia nejaky detsky cajik ?

kima

Starsieho synceka som kojila 2,5 roka bez problemov. Co sa tyka stravy a vsetkeho okolo dojcenia ovladam. Ale teda jem skoro vsetko, az na potraviny, ktore nafukuju, lebo prve 3 mesiace ju trapili koliky. Tiez nejem citrusy a cokoladu. A ostatne veci po troche s mierou. Jem dost mäsa, mliecnych vyrobkov, samotne mlieko nepijem. Alergicku reakciu nemala zatial na nic. Pijem mineralku Lucku, alebo vineu, popripade caj.

susska

nie je o com uvazovat!hned v tom momente,ked nezareagoval,by som si vzala kartu a isla k inemu!nie je to normalne a ide o zdravie tvojho mimina.ako je mozne,ze ho este volas"vas pediater".bude to dajaky ignorant a chrapun.podla mna moze mat malicka laktozovu intoleranciu:( takze mozno bude treba prejst na specialne mliecko.

kima

Vobec nijak mi to nevysvetlil, ani ziadne vysetrenia ani nic. Iba ma pocuval, co mu hovorim, prevazil ju a ze kontrola o mesiac ... akoze nechapem