konflikt zaujmov - ktory ma prednost?

Príspevok v téme: konflikt zaujmov - ktory ma prednost?
beskyd

zdravim, zaujimal by ma vas nazor na to, do akej miery je ziaduce aby dospely syn - jedinacik byval v tom istom meste ako rodicia, ktori pochopitelne starnu a starnut budu.. rodicia maju 52 rokov, zatial byvame vsetci v BA, ale ja v tomto meste ostat nechcem a po nadobudnuti par rocnej praxe vo vystudovanom odbore by som si rad nasiel pracu inde, v inom meste, povedzme takych 100- 200 - 300 km odtialto. je to svinstvo vo vztahu k rodicom? ako sa to da uspokojivo vyriesit aby clovek nemusel mat vycitky? navstevy kazdy tyzden z nejakej ziliny alebo bystrice sa mi zdaju o hubu a neviem si este predstavit ze by zdravotne prestali byt v poriadku. vdaka za kazdy nazor:)

elsa5.5

beskyd,jednoducho si mladý a tam chceš ísť pracovať,tá vzdialenosť nie je až taká....,,ak by niečo bolo s rodičmi sadneš na vlak,autobus a si doma,brat chodí na týždňovky do nemecka a má rodinu,zvyknú si však sa tam nesťahuješ natrvalo.

xy:)

no ja sa ti ani necudujem ze sa odtial chces dostat prec :) za prve, nevidim dovod, preco by si mal ostavat pri rodicoch, mas svoj vlastny zivot, pokial sa zatial tesia zdraviu, tak si myslim, ze neni o com. kopec ludi zije vo v tom istom meste ako rodicia prip. jeho blizkosti a predsa nechodia k rodicom kazdy tyzden. a za dalsie, preco by sa tvoji rodicia nevladali o seba postarat? moji stari rodicia sa o seba staraju v pohode, sem tam nieco potrebuju pomoct, pretoze ziju v dome a nie v byte a to maju skoro 80. okrem toho, dialnica je vystavana taky tak..

ta3

RNG,
teraz po tolkych rokoch to uz ani nie je podstatne, ze si na to nemal odvahu, ale ze boli za Tebou dvere pre cestu spat zatvorene, dolezite je to, ci si tam stastny, ale ak situaciu na Slovensku sledujes, pravdepodobne nic nelutujes

RNG

Nuz ani ja som tu odvahu vlastne nemal, isiel som do USA len za studiom, ked za mnou byvaly komunisticky system zabuchol dvere.
Dnes je to ovela jednoduchsie a vobecv nie permanentne, a netreba ist az do USA, staci do vedlajsich europskych krajin. Sestricky z Bratislavy to maju do Wiedne len 60 km, co je ovela menej, ako v byvalom CSR bolo ist pracovat do Prahy.

ta3

ano, dnes je pocitacova technika na vysokej urovni, cez skype program mozeme zadarmo telefonovat ozaj aj na kraj sveta a druhu stranu nielen pocujeme ako spoza rohu, ale aj vidime, ale predsa osobny kontakt nic nenahradi
odist za hranice ma vyhodu aj v tom, ze clovek vonku zarobi tak, ze si navstevu rodicov na Slovensko moze castokrat dovolit aj castejsie, ako niektore dieta zijuce sice na Slovensku, ale s mizernym alebo, este horsie, ale zial dost casto, so ziadnym platom, problem je ale v tom, ze nie kazdy ma na vystahovanie sa z republiky odvahu alebo moznosti

RNG

300 km? co tak 6000 tisic a viac!
A hoci moji rodicia boli uz starsi, az do 85 sa stacili starat sami o seba. Neskor som im prispieval na spolocnikov a osetrovatelky, aby nemuseli odist z domu, kde byvali vyse 50 rokov. A to vsetko sa dalo zariadit aj na taku vzdialenost.
Na navstevy som chodil aspon raz za dva roky, sem do USA som ich doniesol na rekreacie mnohokrat, aby sa mohli tesit aj s vnucikom a aby aj on si mohol uzit starych rodicov.
Takze 100-300 km je naozaj za rohom a ziadny problem.
Naviac dnes je moznost byt cez telefon a pocitace s kamerami v neustalom dennom styku, co za mojich cias este nebolo, lebo telefon bol pridrahy na tu vzdialenost, aby som si dovolil volat viac nez raz za dva tyzdne.

ta3

Pravdaze pohodlne by bolo byvat s rodicmi v jednom meste a najpohodlnejsie v jednom cinziaku alebo tak, ale som pochopila, ze nemas rad velkomesto a ani sa Ti necudujem (ja mam nadovsetko rada prirodu a zvierata, teraz zijem na osamelej farme a som stastna), este chcem dodat, aby si sa nebal odist z BA, ved situacia sa moze vseliako vyvinut, po smrti jedneho rodica ten druhy moze sa tesit dobremu zdraviu a moze si este najst noveho partnera, takze sam nebude, take veci sa stavaju, alebo, co by som priala nielen Tvojim rodicom, ale aj sebe, Tebe a vsetkym je okamzitu smrt celkom zo zdrava, takze ani ziadne opatrovanie nie je potrebne, ozaj vseliaka situacia moze nastat, preto chod a zi si vlastny zivot na co mas aj Ty pravo. :-))) Priala by som si, aby toto forum vydrzalo este 20-30 rokov a aby som tu este aj ja bola, aby som sa dozvedela ako sa situacia s Tebou a Vasimi vyvinie.

beskyd

jajka, pripustam ze to nie je vec ktoru by som musel vyriesit do rana ale z dlhodobejsieho hladiska k nej pravdepodobne dojde a rad by som mal veci rozlezane, vypocul nazory co najvacsieho poctu ludi a tak:) chori a nevladni mozu byt aj skor, dneska mas chorlavych aj 40tnikov.., neviem ci este 25 rokov budu vladat chodit hore schodami na 4. poschodie s nakupmi a podobne.. a velky bejvak si nemozem dovolit niekde len tak kupit, jednak sa nechcem zatazovat uverom a jednak mne staci aj prenajaty 1-2 izbacik pri lese s potocikom:)

.
inner, nelaka ma zivot v BA, to je cele, len rodicia tu ziju, jeden od narodenia a druhy vyse 30 rokov. preto to vlastne riesim:)

Inner

Ja by som zase na druhej strane uvitala zit s rodicmi v jednom meste, sme od seba 400 km, vidime sa par krat za rok, v lete som tam dlhsie. Ono rodicia musia ratat s tym, ze dieta raz vyleti z hniezda. Ale mna by zaujimalo, co ta laka na zivote mimo rodicov niekolko sto km od nich?:-)

Je ale pravda, ze by si si mal zariadit zivot podla svojich tuzob, ak budes mat partnerku, tak sa rozhodovat spolu s nou. Napokon je tu vzdy moznost sa odstahovac niekam blizsie k rodicom, hoci nie je lahke zanechat stary zivot.

Najlepsie bude, ak im lasku budes dokazovat svojou komunikaciou, ze sa im budes pravidelne ozyvat, zaujimat sa o nich a pod.

jajka001_

boze ved to su este mladi. co riesis. ked to pride, potom to budes riesit.kup si byvanie mimo ba a ked budu stari a nevladni , cize tak o 25 rokov, vezmi ich byvat k sebe.