V škole ma neobjektívne hodnotia profesori

Príspevok v téme: V škole ma neobjektívne hodnotia profesori
školáčka

Ahoj.
Čo robiť, ak vás vyučujúci neobjektívne hodnotia oproti svojim spolužiakom? Majú nie primerané správanie ku mne a poza môj chrbát hovoria, že chodím na blic, schválne sa vyhýbam predmetom, atď. Z predmetov, čo som mala na jednotku mi bez slov zaokrúhlili dvojku.
Mám vážne zdravotné problémy, nesťažujem sa síce, ale odráža sa to na absencií. Ako toto riešiť? Rozhodla som sa, že prácu nebudem robiť navyše, nebudem veľmi už ochotná, pretože moja snaha nie je ohodnotená a navyše je zbytočná, váš názor je aký???

nicoolk

ahoj s tým vypĺňaním o tých rodičoch tak to je všade. Na každej strednej. Je samozrejme že tí z bohatšej rodiny boli ospevovaný pretože čo ak to môže niekedy učiteľ využiť ako vo svoj prospech a tak preto sú milší ako k tým, ktorí majú obyčajných rodičov... a s tými známkami?? no neburila by som sa proti učiteľom nič nenarobíš.. pretože učiteľ má vždy pravdu a aj keď pôjdeš za riaditeľkou tá ti na to odpovei učiteľ má pravud a aj keď ju nemá taj ju má.... a Nakoniec môžeš skončiť ako moje spolužiačky, ktoré museli prestúpiť lebo kvôli tomu že boli choré si na nich tak zasadli učitelia, že prepadala a to chcela z 2 na 1.. lenže oni ti dajú také otázky a také testy si pripravia že si môžeme pískať.. viem je to nespravodlivosť.. ale je to tak.... Tak dufam že pochodíš lepšie ako to vždy je...

Eva531

Jajka001_ - prehlad o rodicoch a o ich vzdelani mala z toho, ze na zaciatku prvej triedy nam dala vyplnit taky dotaznik, kde bolo potrebne uviest vzdelanie, ktore maju nasi rodicia a povolanie, ktore vykonavaju. Bola totiz nasou triednou profesorkou. Ci takyto dotaznik vyplnali aj ziaci z inych tried, v ktorych slovencinu vyucovali ini profesori, to neviem. Podla mojho podozrenia to bol iba jej vymysel z cistej zvedavosti. A kedze som chodila na gympel v malom okresnom meste, ktore ma len nieco nad 40 000 obyvatelov, tak "najbohatsich snobov nasej malomestiackej spolocnosti" poznal kazdy, kto sa co i len trochu zaujimal o klebety a o dianie v nasom meste. Moju skusenost som sem napisala preto, aby som zakladatelku temy povzbudila, ze aj bez cistych jednotiek moze byt v zivote stastna, lebo napriklad aj ja som stastna a verim tomu, ze aj mnohi ini. Nema zmysel zakladatelku temy kritizovat, ze sa pre svoj problem trapi, nakolko ona je este prilis mlada a mozno naozaj nic horsie v zivote nezazila. O zivote: Male dieta je nevinne, naivne a veri v dobro. S pribudajuimi rokmi, ako clovek rastie a dospieva, spoznava zlo, nespravodlivost, preziva sklamania a v cim mladsom veku pociti na sebe zlo v akejkolvek podobe, tym skor z neho opadne naivita, viera v dobro a tym skor pochopi, ze zlo a nespravodlivost su vsade okolo nas a treba sa s tym zmierit, treba sa nad to povzniest, treba sa proti tomu obrnit (napriklad ostrazitostou alebo nedoverou), pripadne treba sa tomu skusit vyhnut, ak sa da... Jednoducho povedane, treba sa s tym naucit zit. Proste zlo je zlo, patri k tomuto svetu a nikdy sa z neho nevytrati, ci sa nam to paci, alebo nie. Taka je realita.

sob rudolf

Zábavné. Poznám osobu, ktorá vyštudovala vysokú školu s červeným diplomom a teraz robí dobre platenú prácu, ktorú má rada. Má svoje postavenie, kontakty, auto, byt, zábavu, priateľov, koníčky a napriek tomu, keď ju stretnem, väčšinou skončíme rozhovor pri téme známky na strednej škole, kedy jej triedna učiteľka pokazila maturitné vysvedčenie dvojkou z angličtiny. No páni, toto sa mi zdá dosť úzkoprsé. Známky sú len známky, o človeku ako "o človeku" nič nehovoria, sú kruto subjektívne a aj keď ich k životu treba, netreba si pre ne ten život zničiť. Ale to človek zistí po rokoch.

Sara.poni

Eva531 presne to som chcela povedať že nezáleží na znamkach ale na vedomostiach a keď si niekto myslí opak tak je to jeho vec.

jajka001_

eva - celkom tomu verim, len ako to ze mala taky prehlad o rodicoch a ich vzdelani? u nas boli tiez uprednostnovate bohate decka, to preto ze davali slusne prispevky na skolu - nepovinne dary, samozrejme ti chudobnejsi si to nemohli dovolit tak boli nuly.

Eva531

Ja som mala na gympli taku slovencinarku, ktora mi v prvom rocniku bez dovodu davala trojky, hoci za take vedomosti by som si bola zasluzila jednotky. Ona mala taku stupnicu hodnotenia, ze ziaci, ktori mali oboch rodicov VS-vzdelanych a bohatych, mali zaokruhlenu vzdy jednotku bez ohladu na vedomosti a povazovali sme ich za protekcnych, vychvalovala ich pred celou triedou bez ohladu na to, ci si zasluzili, ci nie. Ziaci, ktori mali sice oboch rodicov VS-vzdelanych, ale nie bohatych (napriklad deti pochadzajuce z ucitelskych rodin) dostavali sice od nej jednotky, ale vychvalovani pred celou triedou neboli. Ziaci, ktori mali iba jedneho rodica VS-vzdelaneho, nikdy nemali zaokruhlenu lepsiu znamku ako dvojku bez ohladu na vedomosti a ziaci, ktori mali oboch rodicov bez VS (do tejto kategorie som patrila aj ja), nemali u nej sancu mat lepsiu znamku ako trojku. No najhorsie na celej veci bolo, ze zo slovenciny musel maturovat kazdy. Ona nemohla vystat, ze sa na taku skolu, ako je gymnazium, dostali aj deti z chudobnejsich rodin, ktore nemalju VS-vzdelanych rodicov, tak sa im snazila co najviac zneprijemnovat zivot, nakolko gymnazium sa povazuje za pripravu na vysoku skolu. Od druheho rocnika som slovencinu flakala na trojky a nelutujem, pretoze viem, ze lepsiu znamku by som aj tak od nej nedostala. Bolo to "za Meciara" a dotycna vyucujuca bola velka Meciarova fanaticka, mala kopu znamych vo "vysokych kruhoch", este aj riaditel skoly sa jej bal. Nikto proti nej nic nezmohol. Bohuzial. Na maturitnom vysvedceni mam solovu trojku zo slovenskeho jazyka, hoci za taku maturitnu odpoved by som si bola zasluzila jednotku, to mozem s cistym svedomim prehlasit. Cez akademicky tyzden som sa cely tyzden ucila len a len slovencinu, lebo som zivila v sebe aspon iskierku nadeje, ze pri vynikajucej odpovedi by mi mozno predsa len mohla dat aspon na maturite lepsiu znamku ako trojku. Paradoxom je, ze na zakladnej som za celych 8 rokov neurobila v diktate ani jednu chybu. Netrapim sa nad tym, treba sa nad to povzniest. Maturovala som v maji ´99. A co sa tyka mojich skusenosti, tak maturitne vysvedcenie je iba papier, nikdy mi ziaden zamestnavatel nedal najavo, ze by mu ta moja solova trojka prekazala. Aj napriek solovej trojke ma neskor bez problemov a bez podplacania prijali na tri vysoke skoly, pretoze na prijimackach som dokazala, ze vedomosti mam. Jednemu spoluziakovi, ktoremu tiez bez dovodu davala trojky, pred celou triedou posmesne vynadala, ze sa stane smetiarom. Dnes je z neho chemicky inzinier, ma rodinu a dve krasne deticky, zjavne si moze dovolit uzivit ich a zastava vyznamnu manazersku funkciu v jednej z najväcsich zahranicnych firiem posobiacich na Slovensku. Ja pracujem v zahranici a tu aj zostanem. Bohata sice nie som, ale mam sa lepsie ako mnohi moji "protekcni" spoluziaci z gympla. Uz som dotycnu pani profesorku po maturite viackrat stretla v meste na ulici, ale nikdy som sa jej nepozdravila a tvarila som sa, ze ju nepoznam. Clovek ako ona mi nestoji za to, aby som mu venovala pozdrav, mile slovo, usmev, alebo co i len jeden jediny pohlad. V mojich ociach raz a navzdy klesla na najhlbsie dno a tam aj zostane a to sa uz nikdy nezmeni.

natalia123

sara.poni to ci chce mat skolacka same jednotky alebo nie, nechaj laskavo na nu. a to ze proti ucitelom nic nezmoze je tiez hlupost, zboznujem take trapne prispevky.
Skolacka, v prvom rade urcite zajdi za ucitelmi a nenechaj to len tak, Teraz to vysedcenie uz neries, je to len polrocne, ale koncorecne je urcite dolezite, pre tvoje dalsie studium. Ja som mala kamosku, kotra mala tiez zhorsene znamky, len preto, ze mala zdravotne problemy a vela abencii. Tym padom ju ucitelia pokladali za nezodpovednu, ze chodi poza skolu a dali jej horsie znamky. Urcite zajdi za triednou a povedz jej, ze ti na znamkach zalezi a ked si ich zasluzis bojuj o nich. Povedz im, ze mas zdravotne problemy, popripade im daj o tom aj doklad, alebo spravy o naleze. Moja kamaratka to tak vyriesila a ucitelia to pochopili, hoci vela vymeskavala, naucila sa prebrane ucivo doma a mala jednotky. Neboj sa a smelo do toho :) Nebudes mat predsa zbytocne horsie znamky, ked mas na lepsie :)

swistica

3 dni od vydania vysvedcania moze zakonny zastupca poziadat o komisionalne preskusanie. Do 10 dni od podania ziadosti vykonas skusku pred komisiou a nasledne plati znamka aku mas zo skusky pred komisiou.