hodnoty testosteronu

pilsghost

planujem zmenit doktora obvodneho, lebo nejsom spokojny, skusim este skocit na endokrinologicke sa popytat

ako som pisal, priblizne 40 E ma stali

neva

od apríla nebudú potrebné tie výmenné lístky, snáď sa tam dostaneš na vyšetrenie. Inak koľko Ťa stáli tie testy?

mate59

povedz jej, že si to zaplatíš a ak by blbla, tak si zavolaj na ambul. tomu odborníkovi,či môžeš prísť aj bez,ak by reptal, že si to zaplatíš.

pilsghost

jo, bude to super, ked sa vyhnem tej obvodnej

dal som si to spravit u nas v labaku, k obvodnej som nesiel
vies, trenujem silovy trojboj a mam problem nabrat hmotu aj ked sila ide rychlo hore a som iba tosku zarostnuty na licach a brade

varikokelu sem mal aj ja, ale snad ju uz nemam po operacii, ale napr. po tazkych mrtvych tahoch to citim alebo ked mam teplotu a sem chory to boli, inac to je v pohode

ja sem mal depresivne stavy tez, ked som nechal babu a potom som sa do nej buchol :-D

pepos123456

vymenne listky tusim zrosili alebo je to v stadiu rusenia. Takze s abude dat ist rovno za odbornym lekarom. Co je fajn. Tiez chcem svojho obvodaka obist.

V tych cislach sa moc nevyznam ani som nevedel ze exituje daky volny testosteron a podobne :)
Preco si si dal vlasne robit testy? A to ti urobila obvodacka len si si u nej zaplatil?

Mna trapi len to slabe zarastanie (na licach skoro vobec), a tiez som mal varikokelu (nieco ako krcova zila len na "pitliku" - potom to zohrieva semenik)
cs.wikipedia.org
uz mi to zoperovali davnejsie ale chcem si byt isty ze to mam vsetko ok. Taktiez mam obcas depresivne stavy tiez som pocul ze to moze byt sposobene nedostatkom testosteronu.

pilsghost

"Dospelí muži: 52 – 280 pg/dl"
podla mna to ma byt na mL a nie dl, lebo to by som ho mal total rozne vysoky vramci norm

ahoj, testy som si zaplatil, cca. 40 E
ja mam 19 rokov a zarastam tez slabo, ale sila mi ide velmi rychlo hore pri cviceni, objem takmer ziadny

bol som u obvodnej a ona mi povedala, ze to mam dobre a poslal ma domu, a volny testak mam jak 80 rocny chlap a estradiol vysoky, testak je v pohode

planujem to skusit priamo u endokrinogola, ze ci ma nevysetri, lebo tu debilnu potvrdenku od obvodneho nemam, kto toto vymyslel :/

pepos123456

pilsghost:cau
Prosim ta kto ti robil testy na hladinu testosteromu?
Pretoze mam pocit ze ho mam malo. Slabo zarastam na tvari (mam 26r)...

No nechcem to riecit cez praktickeho lekara (je to zm*d)

dakujem

neva

Referenčné hodnoty:

Celkový testosterón
Dospelí muži: 300 – 1000 ng/dl
Dospelé ženy: 20 – 75 ng/dl
Deti (1 – 10rokov): < 3 – 10 ng/dl
Voľný testosterón
Dospelí muži: 52 – 280 pg/dl
Dospelé ženy: 1.6 – 6.3 pg/dl
Deti (1 – 10 rokov): 0,15 – 0,66 pg/dl