Bronchitída

Príspevok v téme: Bronchitída
sisulqa_13

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať.Mám 14 rokov a 29.1. mňa dosť bolela trubica. Ked som zakašlala cítila som hlien a nepríjemnú chuť.Mala som aj teplotu 38°C a mala som bolesť hlavy, bola som unavená a ubolená, mám zapálené hrdlo aj tonzily. Hrdlo ma nebolelo. Doktor na pohotovosti mi určil bronchitis ac. a rhinopharyngitis ac. Predpísal mi lieky Xorimax 2x250mg, dalej Erdomed susp 3x5ml, Paralen pri teplote. 29.1. som mala horúčku 40°C, schladila som sa vlažnou sprchou, horúčka klesla. Na další deň 30.1. som kašel hlienový nemala, bol taký ako ked zaskočí voda a teplota stále 38°C.Další deň ma nič nebolelo, ani kašel nebol silný, nebol ani bolestivý ale ani moc hlienový a teplota bola stále rovnaká 38°C, potom klesla zase na 37°C a skákalo to medzi týmto rozhraním, dalej 31.1. môj kašel bol hlienový, nebolestivý so zeleným hlienom a mala som teplotu 38°C, dalej 1.1. mám teplotu 37,9°C, potom zase 38°C.Vždy večer som si dala Paralen, aby som lepšie zaspala. Mám sa pomerne dobre, len mi nejdú do hlavy tie horúčky či je normálne ked takto skáču a klesajú a trvajú už od 29.1. ? Prosím o skorú odpoved, dakujem

jajkafr

keďže si chorá organizmus bojuje a preto máš horúčky... Paralen môžeš užívať 1 tabletku každé 4 hodiny pri horúčkach, nie je však dobre zbiť naraz horúčku o veľmi veľa, horúčka sa musí zbíjať pomaly... Bola si aj u svojej detskej lekárky? či len na pohotovosti?