klamem priatelovi

Príspevok v téme: klamem priatelovi
garinka

ahojte ja sa chcem poradit pretoze klamem priatelovi ,, akoze njeze by som mu klamala vo vaznych veciach ale napriklad ked sa ma spyta ci som fajcila alebo take kraviny tak mu zaklamem a jemu to uz velmi vadi a uz mi ani neveri ,,, lenze ja mu klamat nechcem ale poviem mu ano fajcila som tak sa urazi ze som fajcila a ked povjem ze nie tak sa urazi ze som ho klamala ,, ale uz som mu slubila ze mu nebudem klamat ale ja nevjem ani preco mu klamem ,,, to je to prve co ma napadne aby sme sa nehadali ... nikdy som ho nepodviedla ani vo vaznych veciach neklamala ale to on nemoze vediet ked ho klamem v somarinach ,, a chcem si napravit doveu ,,, bude sa to dat ?

lost

čokoládu ano
ved je zdrava ;)

co by sa jej stalo, ak by si dala cokoladu ?
bola tlsta ?

ja som dlhodobo jedol cokoladu a "hamburger" jeden krat za den a ani gram hore :P

pochopitelne som prestal s "hamburgermy" (metaforicky myslene, mastne jedlo)

ale cokoladu som si nechal :)

a nic v zlom, ale porovnavat cokoladu, alebo HOCI aj hamburger s cigaretou je scestne :)
vseobecne je hamburger jedlo - to co clovek potrebuje, i ked nezdrave, to je jasne.
ale cigareta je cisty jed..

,,,,,,,,,

Toto nie je téma o fajčení...ale o klamstvách vo vzťahu. Nemyslím, že niekto cudzí dohovorí garinke, aby prestala fajčiť, keď jej nedohovoril zatiaľ ani jej priateľ. V poslednej dobe akosi veľa ľudí odsudzuje fajčiarov. Nič na tom nie je, ak si dám sem tam nejakú tú cigaretu...Radšej by ste boli, keby si tá krásna slečna dala zakaždým hamburger a čokoládu miesto jednej cigarety? No neviem či by aj potom bola naďalej taká krásna :D Alebo sa odsudzujme za všetko, čo nám prináša občas pôžitok

lost

garinka, prezradim ti male tajomstvo :)
fajciara ucitis relativne jednoducho, to by si musela pouzivat extra vela parfemu, aby to prekryl...

a tie male klamstva, znizuju doveru, lebo jeden povie "nebudem uz klamat" a potom zaklame, i ked len malicko, ale porusi slub. A ten druhy nema istotu ze to nezopakuje pri velmi dolezitych veciach.

Ono ja som nikdy nemal vztah, ale jedine co ma vie garantovane "odpudit" od extremne krasnej slecny, je cigareta v jej ustach ;)

To len tak na okraj, ale k teme :)

Bez ohladu na vek, mali by ste sa s priatelom o tom porozpravat, napriklad ze by si v prvom rade sa priznala ze si mu klamala tolko a tolko krat. Na fakte ze si klamala to nic nezmeni, ale aspon uvidi ze mas snahu, snahu a to hlavne na zaciatok problemu. Napr, ak by vedel ze mas problem prestat, mohol by ta podporovat aby si prestala, pretoze to iste nie je jedonduche prestat..

Proste bez ohladu na to co kto hovori ze "nefajciar nepochopi" tak nikdy nezmenim nazor na to ze nefajcit je vyhodnejsie nie len pre (ne)fajciara. uz len z ekonomickeho dovodu, z dovodu eliminovania tej fajciarskej aromy (sorry, proste mi ten dym absolutne nechuti) a v neposlednom rade _ ZDRAVIE (!!)
Seriozne, skus spravit anketu a opytaj sa 100 nahodnych fajciarov vo veku od 40-60 a potom od 60a vyssie, co by ti povedali, ci by znova zacali a ci to za to stalo. Cisla neklamu :)

mary-anne

takéto malé klamstvá nikdy neublížia.. a niekedy práve naopak ... nemusíme vždy povedať to, čo máme na jazyku ...

Iveta Michael

Ale čo jej radíte aby prestala fajčiť? Však to je iba jej vec a ona by mala o tom rozhodnúť...ak mu to vadí treba mu vysvetliť že fajčíš len málo a že ak ťa bude takto stresovať tak to bude ešte horšie...a povedala by som mu že tým nátlakom vo mne vyvoláva strach potom nech sa nečuduje že sa mu bojíš priznať.Ale záleží na tom aj koľko máte rokov,lebo ak viac ako 18 tak o tom si už každý sám rozhoduje či fajčiť a koľko a ako často...atď. No lepšie je čo najmenej:)

pre garinku

No tak v prvom rade, ak nechceš prestať fajčiť kvôli sebe, tak neprestaneš. Ten kto nikdy nefajčil, ten to nepochopí. Z toho čo píšeš mi vychádza, že fajčíš iba príležitostne, tak to by mohol tvoj drahý prekusnúť.A je pravda, že potom človek mierne smrdí, ale zubné kefky a žuvačky existujú a keď sa poriadne vyvetráš, tak nie je problém. Určite mu však neklam. Dohodnite sa na nejakom kompromise. Nemôže ti diktovať, či môžeš alebo nemôžeš fajčiť. Neskôr ti bude diktovať aj to, či môžeš ísť na kávu s kámoškou alebo nie.

Michala11111

Presne ako tu bolo povedané v prvom rade NEFAJčI!!!!!!!
Čo sa týka toho tvojho klamania presne viem ako sa tvoj priatel cíti, presne to isté zažívam ja so svojím. Klame ma a to neustále, vela ráz mu na lož prídem a je z toho veeeeelka hádka, rozchádzame sa kvôli tomu, ale kedže ho lúbim, nedokážem ho opustiť. Vždy ked prídem na klamstvo veľmi ma to zraní, láme mi to srdce, vždy ho prosím aby ma neklamal, no klame stále. A prečo klame? Jednoducho sa mi bojí povedať pravdu, bojí sa že budem robiť scény, nech je to akákoľvek hovadina. A potom mu neverím vo vážnych veciach, čo sa týka napr. podvádzania. Vždy ked mi povie ako ma velmi lúbi, ako nechce inú ženu, ako ho iná nezaujíma. Poviem si: " a ktovie možno aj toto je lož"
Takže ak chceš aby ti priateľ dôveroval, nežiarlil, aby ste mali pekný vzťah okamžite s klamstvami prestan

ta3

no, malo by sa to dat, otvorene sa s nim o tom porozpravaj, ono najlepsie a to pre obidve strany by bolo, keby si prestala fajcit, priatelovi by si nemusela klamat, on by bol spokojny a Ty by si setrila svoje zdravie a aj koruny, ale to asi pojde tazsie, vsak?, no ak Ti aj na vlastnom zdravi nezalezi, ale na nom ano, tak sa o to aspon pokus, v kazdom pripade sa s nim o tom aspon porozpravaj a vysvetli mu pokojne veci tak, ako si to objasnila nam, no ak je tak velmi proti fajceniu, asi to velmi nepomoze, predsa by si mohla radsej prestat fajcit, co povies?

odpoved123

Nazdar slečna,

tak na začiatok ťa nechcem uraziť ale rád by som sa ťa spýtal na vek ... myslím že tak 15 rokov plus/minus : )

tak čo keby prestaneš fajčiť ... hm ? aspon by si nemusela klamať .. jednoduche a učinne, nebudeš smrdieť od cigariet a nebudeš si ničiť zdravie, a ešte k tomu to už neni v mode : ) ... nie som dôchodca čo rozdáva rady o tom \\\"čo je v mode a čo nie\\\" mam 21

dalsia vec je ... ak sa máte radi a hlavne ak ta má rád on tak sa isto s tebou nerozide preto že mínaš 4 eura za škatulku alebo že smrdiš ako keby ideš z krčmy a myslím že ked sa kvoli tomu hádate tak asi on nie je fajčiar .. ale stale ta to neospravedlnuje

dalej ...môžeš mu aj stále klamať len ono sa to potom kopí a ak to raz praskne tak to bude znásobené a o to horšie :(

ja som nikdy nefajčil a keby mam dievča čo fajčí tak by ma to sralo a snažil by som sa ho presvedčiť aby s tym prestala

dufam že osm ti aspon trochu poradil :P