ziarlim

Príspevok v téme: ziarlim
reida

ahojte mam problem ze priatel si je mnou velmi isty ,, a nejak velmi sa zacal v poslednej dobe flakat ,,, predtym nechodil ani von ani nic a teraz chodi ,,, aj dievcata su tam niekedy ,, a aj dnes nechcelo sa mu do skoly tak isiel na byt k jendej babe akoze ja ju poznam ale tak vadi mi to ,, bol tam on a jeho kamarat a este dve dievcata ,, a on mi nato povedal len ze nemal kam ist ,,, tak isiel tam ,, akoze toto je mile ja si nikdy nedovolim ist niekam bez neho takto a on si ide ,, neviem co mam urobit ja to tak nechcem ,, sice potom ma prisiel hhned pockat ako mi skoncila skola ale to je jedno ,,, predtym si tolko nedovoloval a cim dalej si dovoluje viac a chodi hocikde kde sa mu zachce a nepozera sa nato ci sa to mne paci alebo nje ,,, chcem aby on zacal ziarlit a tak ,,, aby sa ukludnil a daval pozor on na mna ze co robim ,, poradte ,,,

bbbr

Simonella: dakujem za drzane palce=) musim povedat ze mi toto forum uz neraz nesmierne pomohlo, kamarati ci blizki su fajn, ale tu sa mozem vzdy dozvediet nestranne nazory a urobit si obraz o urcitej situacii, a casto zistim ze moj pohlad na nieco nemusi byt objektivny. Proste je to pomoc. A co sa tyka mna a priatelky, bude to na dobrej ceste. Medzi nami sa proste striedaju stastne a menej stastne obdobia a teraz bolo dlhsie take horsie, ale z cista jasna prave prislo stastne. Len sa sam podivujem nad tym, ze uz tie stastne obdobia beriem trochu inak, verim ze je to aspon kusok priznak stability lasky. Kedysi ked na nas prislo po zlom to stastne obdobie tak som bol cely zosalety, na vsetko som zabudal, videl som len cez ruzove okuliare, ze uz vsetko od teraz bude len dobre. Teraz posledne mozno tri styri mesiace, ked pride stastne obdobie, tak som neopisatelne stastny, a aj zabudnem na to zle, to je tak ako predtym ale zaroven si uvedomujem, ze to stastie si treba budovat a ze musime na nasom vztahu pracovat a ze predvsetkym na nasich cinoch a krokoch vpred zalezi, co vsetko zlepsime a ci bude "uz len dobre".Celkom sa mi ten pohlad paci, pretoze verim ze moja laska k nej vyzrieva.....takze nadalej drzte palce, a urcite ak sa vyskytne akykolvek vazny problem, nezabudnem na toto forum=) a dakujem ti Simonella za spolocnost a rady, a aj tebe jolii;)

Simonella

waw bbbr tak to co pises je naozaj pekne.. takeho chalana s tymto zymslanim by chcela asi kazda.. :) vidno ze si inteligentny chlap, tak jej to vsetko co mas na srdci povedz, a v klude sa porozpravajte.. povedz co ti vadi a nieco aj zmente.. aby to nebolo stale to iste dokola ... drzim prsty

bbbr

a to teraz neznamena, ze keby chcela odomna odist tak by som jej este aj dvere otvoril, ze chod si, ak si stastna inde. Je jasne ze by som sa snazil udrzat si ju, ale nic nasilu. Neviem preco, proste len chcem za kazdych okolnosti aby bola v zivote stastna a snazim sa robit maximum co mozem aby to bolo pri mne....

bbbr

jolli: este k tomu co si napisal/a na zaciatku, je to pravda, ale ja praveze nepatrim k velmi ziarlivym typom, cize neviem ci ma moja priatelka co vyuzivat. Ona sa aj, nechapem preco, snazi zo mna spravit ziarlivca, mozno nieco take ako je ona sama, ale ja to nemam v krvi. To neznamena ze neziarlim, napriklad ked scasu na cas bola vonku a chcla ist do akehosi pochybneho klubu, tak som jej povedal, ze: zakazat ti to nemozem, ale nepozdava sa mi to. Alebo ked niekedy casto siaha po telefone a tak aby som nevidel, tak sa priznam ze sa aj spytam, ze co to robi a tak podobne. Ale bez vsetkeho podozrievania, verim ze taka zdrava ziarlivost. Pritom ona je fakt pekna a maju o nu zaujem aj ini, ale neviem preco, ja viac uprednostnujem starat sa o svoj vzhlad, plnit jej tuzby (napriklad nejake prekvapenie, ked viem ze po niecom tuzila) a spravat sa tak, aby nemala dovod odomna odist. Niekedy sa dokonca pristihnem, neviem ci je to blbe, ze aj keby nasla stastie inde, tak by som jej ho prial, bezohladu na to, ze ja by som bez milovanej trpel. Takze neviem, co je lepsie, ci ziarlivost a zamykanie partnera pre seba, alebo mysliet na jeho stastie, samozrejme s patricnym davanim najavo, ze nam na nom zalezi. Teda ziadne, je mi jedno co robis, rob si co chces, si mi lahostajna, ale zaujem a ziarlivost su dve rozdielne veci. takze tak.

bbbr

jolli: veruze sam viem, ze si treba toho druheho vsimat ako sa sprava k inym ludom, ake ma vztahy v rodine a pod., a sam som sa uz nespocetnekrat zamyslal nad tymito vecami v spojitosti s nou. Nase rodiny sa navzajom este nepoznaju, ale obaja uz pozname rodinu toho druheho. Nechcem tu nejak rozoberat detaily, ale musim povedat, ze v rodine mojej priatelky je velmi dominantna mama, osoba s fakt dobrym srdcom, ktora rada pomaha a je akousi butlavou vrbou pre okolie, ale zaroven velmi, ako to povedat, cholericka a vybusna, neznasa stereotyp aj ticho, stale musi nieco robit a pod. Lenze nemozem na nu kriveho slova povedat, lebo celkovo namna posobi ako dobra osoba. Ale mozem povedat, ze niektore vztahy a skutocnosti ma na jej rodine trosku znepokojuju a uz asi pol roka to vyhodnocujem, do akej miery hrozi, ze by to tak mohlo byt aj medzi nami dvoma ak by sme si zalozili rodinu. Pre ilustraciu spomeniem napriklad, ze Ja som z mojej rodiny zvyknuty na taku pomerne prijemnu atmosferu, samozrejme ak nie su nejake problemy, u mojej priatelky je akoby take stale napetie, ale na druhej strane obdivujem dynamiku s akou ziju a ze stale nieco zazivaju. Trosku mi je luto, ze moja priatelka akoby bola vychovana v duchu, ze zivot je konkurencny boj, kde sa nic nedava zadarmo, ani v partnerskych vztahoch. Ano, z velkej casti to tak je, ja mam podobne videnie povedzme v skole, v biznise, atd. ale rodina by mala fungovat predsa len viac na principe porozumenia a tolerancie. Takze tazko hodnotit, vsetko ma svoje pozitiva a negativa. Samozrejme aj ona by mohla na mne a na mojej rodine najst mnozstvo chyb a uvedomujem si, ze mame k dokonalosti daleko. Preto je to asi otazka predovsetkym tolerancie k tomu druhemu.

jolli

bbbr: niektore zeny vyuzivaju ziarlivost svojho partnera na to aby ho ovladali, tazko povedat ci to je aj vo vasom pripade jej snaha, mozno len najaka podvedoma, kazdopadne si myslim, ze tomu treba venovat pozornost ale nerobit nejake urychlene zavery, vela veci casom ziskava iny charakter uz len tym ako sa meni nas pohlad na vec. Urcity pohlad mozes ziskat aj z toho, ze spoznas jej rodinu ako sa spravaju jej rodicia k sebe navzajom pripadne o jej vztahu k otcovi. Vsetko su to len criepky ktore aj ked sa vsetky polepia nikdy nebudu tvorit uplny celok, mozu nam vsak naznacit akou cestou sa to vsetko bude uberat.

Simonella

bbbr: dobre, drzim prsty, som zvedava ako to dopadne hlavne sa neboj jej reakcie ked jej povies ze niekam ides.. dobre? :) lebo je to normalne... potom tu napis :))
a davaj hlavne pozor na to co hovori vies to otom podvadzani..ze ma z teba taky pocit ze chces aby ta podviedla..je to chore :/ ved jej nechces nic zle, nerozumiem preco to takto nechape....

bbbr

a este vam chcem podakovat za moznost vyrozpravat sa tu, kamosom som aj nieco hovoril, ale ono to uz bolo viackrat tak nechcem pred nimi vyzerat ako notoricky stazovatel. A tu tiez nie=) takze dakujem za vase nazory a drzte palce, nech aspon o kustik sa mi podari zlepsit moj vztah. pekny vecer vam vsetkym prajem

bbbr

a aby to nevyzeralo, ze ja ju tlacim von, ze chcem byt bez nej a ze chcem pre seba volnost. NIE! ja len chcem aby to bolo medzi nami zdrave, a aby mala v zivote to, co maju vsetky holky, aj lasku, aj zabavu, proste vsetko. A nemyslim si, ze k zivotu je nutne podvadzat s inymi....