Vykradnutý balíček?

Príspevok v téme: Vykradnutý balíček?
bezmocná

Ahojte, potrebujem poradiť. Stalo sa Vám už niekedy, že Vám prišla len časť obsahu balíčka a časť chýbala? Lebo som predávala nejaké 2 veci (1 + 1 iná zadarmo) cez internet a kupujúca mi tvrdí, že jej došla len jedna vec (iba tá, čo bola zdarma), pričom ja som jej určite poslala obe. Je možné, že niekto na pošte ukradol len tu jednu vec a druhú nie? Stalo sa Vám už niečo podobné či skôr je možné, že kupujúca klame? Neviete, čo sa s tým dá ešte robiť, na pošte to asi nemám ako dokázať, keďže zásielka bola doručená. Ďakujem za všetky rady.

jajka001_

zeby si ta kupujuca nevsimla, ze bol balicek naruseny? pochybujem.
co sa tyka posielania penazi v obalke, to by som nerobila, je jasne ze ich ukradnu.

bibi123

bezmocná-taketo veci sa velmi tazko dokazuju-raz to bolo tusim v lamparni, ze dcera posielala mame k sviatku zlaty set retiazok a aj ked bol poisteny, posielany doporucene, tak sa zahadne stratil. A posta sa vykrucala, ze nie je mozne sa dopatrat, kto bol ten zlodej, lebo balicky byvaju skladovane v priestoroch posty-ku ktoremu maju pristup od upratovacky, postarky jednotlivych casti az po uradnicky sediacimi na prepazkach a pokial sa jedna o velku pobocku posty, tak tam ta sanca uz vobec nie je sa dopatrat k tomu, kto to lopol...
*oprava Dnes 16:26 malo byt postarky..K mi tam vypadlo:O(

bezmocná

bibi123 - tak to je fakt sila, tí ľudia asi nemajú svedomie. Toto sa môže stať asi len na Slovensku, keď si ľudia kvôli pár eurám špinia ruky. Asi vedia, že im to nik nedokáže a robia si čo chcú. Jeden môj známy objednával minule niečo z ebay od Rakúšana a tiež sa balíček záhadne stratil. Rakúšan bol veľmi prekvapený, že sa také niečo stalo, lebo už posielal tisícky balíčkov a nič sa nikdy nestratilo. No a môj známy mu odpísal, že ale nikdy ešte neposielal na Slovensko :)
S tým mailom máš možno pravdu, to mi nenapadlo.
Dosť ma štve, čo sa mi stalo. Keby aspoň zmizla celá zásielka, tak pošta mi vráti tuším 10-násobok poštovného. Ale takto, keď chýba len časť a zvyšok bol doručený im nič nezmôžem. Vedeli, čo robia.

bibi123

bezmocná-mne sa takyto pripad stal pred par rokmi, posielala som asi 220korun ceskych do Ciech, tie som zabalila aj spolu s mincou 20ceskou korunackou, len ta korunacka tam po obalke asi lietala, tak niekto list otvoril. List som nepoistovala, lebo na to trebalo spesl obalku(taku sedomodru) a poistenie, co by ma vyslo asi 150sk, tak som si povedala, ze to nie je az tak vela, ze to risknem... slecna to preberala na poste a reklamovala hned, ze obalka bola z vrchu roztrihnuta a prelepena paskou... posta to neuznala, tak som poslala peniaze znova. Maminu okradli o 300eur na izbe, ked bola na operacii v ruzinovskej nemocnici(platila si sukromnu izbu, takze to mohol byt len personal), takze ked kradnu sestricky, upratovacky, preco by to nemohli byt aj postary???
a to nepreposielanie mailu nemusi nic znamenat, moze mat len plnu schranku...

bezmocná

Inak, reklamačný poriadok pošty som už googlila ráno a ak chýba časť obsahu zásielky, tak treba ísť na poštu najneskôr nasledujúci pracovný deň po doruční. Teda to je dnes. Písala som kupujúcej, ale, že dnes nemôže a že sa jej nechce doťahovať na pošte. A čo je dosť divné, chcela som jej pred chvíľou odoslať mail a nemôžem. Že vraj bol odmietnutý doménou prijímateľa. Akoby ma zablokovala alebo čo. Predtým to fungovalo.

bezmocná

esty: už som skúsila googliť, ale nič negatívne som na ňu nenašla. A má len pozitívne hodnotenia, tak neviem. Preto mi je to divné. Ale na druhej strane, keď to skúšala na viacerých a potom sa nejak dohodli, tak kto by jej za to písal negatívne hodnotenie?

Linguistics: áno, obe veci boli v balíčku. Teda v bublinkovej obálke. Ona to prebrala asi doma, poštárka jej doniesla. A zistila až potom, že tá jedna vec chýba.

lost: Naštastie to nie je extra cenná vec, asi 10 eur, ale aj tak ma to veľmi mrzí. No už si aj ja budem dávať pozor, objednávala som si aj oveľa drahšie veci, ale naštastie všetko v poriadku došlo.

ivana45: Teraz sa hmotnosť na podací lístok nezapisuje, iba na balík. Poštovné je odvodené od hmotnosti, ale nie je tam zapísané. Napríklad poštovné, ktoré som ja zaplatila zodpovedá hmotnosti od 100g až do 500g. Čo je veľmi široký pojem, tá vec bola celkom ľahká.

A ešte sa chcem opýtať: bublinková obálka sa nedá otvoriť bez viditeľného poškodenia, však? Bolo by na nej vidieť aspoň niečo, na tom lepiacom pásiku. Oni lepia pevne.

ivana45

Neserioznost moze byt na obidvoch (obitroch) stranach.

Hmotnost zasielky sa nezapisuje na podacom listku? Ved od toho zavisi cena postovej sluzby, nie ?
Aj tak som ale nevidela, ze by sa pri preberani zasielky kontrolovala jej hmotnost. Ale nebol by zly napad, zvyknut si na to. A podpisat prevzatie, az ked suhlasi hmotnost. Dajme tomu, ze by mi predavajuci ihned po podani zasielky na poste oznamil: posielam ako doporucenu postu, vazi tolko a tolko, (skontrolujte si). Alebo by mi mailom posla sken podacieho listka.
Ak to kupujuca rozbalila az doma a na poste predtym podpisala prevzatie, ma zrejme smolu.
Skusila by som vyguglit reklamacny poriadok posty. Mozno sa tam nieco uzitocne najde.

lost

Kazdopadne, ak si to tam naozaj dala, ty mas svedomie ciste. To ci ju okradli na poste - jej vina. A ked sa ta snazi okradnut tymto sposobom - jej vina, smola, nic nedostane :)

Nerieisl by som to. Napisal by som bezcitny email ze Je mi luto, ja som tam tie veci dal a odoslal. Chyba nie je na mojej strane.. (kedze to aj ona bezcitne tvrdi, zvolil by som ronvaky pristup)

Ak by otvorila balik NA poste, PRED postarkou a povedala by ze tu nieco chyba, tak by sa to dalo riesit, ale takto je to len tvrdenie proti tvrdeniu.

Ak sa nejedna o nejaku extra cennu vec, tak je to este celkom stastie.