odstranenie kratkozrakosti??

jajka001_

ja som mala lekarku ktora mi vzdy predpisala silnejsie dioptrie ako som mala, potom sa mi zhorsoval zrak. vzdy som pri novych okuliaroch spociatku mala take pocity ako zavrate, ak sa dobre pamatam. nevedela som ze to tak nema byt. potom som zacala chodit k inej lekarke, ta mi dala radsej o pol dioptrie menej a odvtedy sa mi zrak nezhorsoval. ked som mala 20 isla som na operaciu. od 15 tich som nosila kontaktne sosovky.
ak mas pocit ze lekarka nie je dobra, skus to u inej.

mina789

neviem ci na kratkozrakost, ale zevraj cucoriedky pomahaju na oci:) viem ze to nie je zaidny zakrok ani nic take, ale pravidelne jedenie moze zlepsit zrak ..overene :)

jajkafr

clown
akákoľvek operácia na úpravu korekcie zraku sa dá robiť iba vtedy ak máš upravený zrak ak sa ti nezhoršuje ani nezlepšuje...
a čo sa týka tých návštev u očnej... mne moja povedala, že je druh krátkozrakosti ktorá sa zhoršuje a je len otázka času kedy sa to zastaví... chodím k nej raz za rok keď mám problém zaostriť na značky pri šoférovaní alebo nevidím na prezentácie na prednáškach... každý rok mi predpíše o 0,25 - 0,5 vyššie dioptrie, ale kvôli tomu by som to určite neriešila tým, že na kontroly chodiť nebudem... prednejšie mi je vidieť ostro ako vidieť rozmazane a mať kvôli tomu bolesti hlavy, aby som mala nízke dioptrie... na prvý pohľad nikto nezistí aké dioptrie mám v rámoch... :)

clown89

pocula som o vnutroocnych sosovkach, ak by som si ich dala moze sa stat kedze sa mi stale zhorsuje zrak ze by som ich musela menit ,pocula som ze operacia laserom sa moze vykonavat len ked mate uz konecnu velkost dioptri

jajkafr

clown
čítala som aj o nejakých špeciálnych okuliaroch na zlepšenie zraku... vyzerajú ako slnečné ale miesto skiel majú akokeby sieťku... vraj ich nosenie zlepšuje zrak ale neskúšala som to... tiež som čítala aj o očnej joge či čo to bolo súbor nejakých cvičení na zlepšenie zraku... pochybujem však o tom, že ti niečo zlepší zrak natoľko že pôjdeš z dioptrie 1 na O... ale za pokus to možno stojí...

lakmira

existuju knihy, ako zlepsit zrak....zalozene na cviceniach a sugesciach

ale ludia su zvycajne lenivi alebo nevedomi a uprednostnia nosenie okuliarov, sosoviek alebo jednoducho laserove odstranenie poruchy

ziadny lekar ti taku radu neda