Operacia nosa s vyuzitim chrupavkovych stepov

Katka456

Ano obe operácie robil ten istý a aj keď mi je ta medzierka vidieť z určiteho uhla opravu mi nenavrhol, iba to opravil čo som mu povedala, nič navyše nebol ochotný navrhnuť a ja som sa mu bala povedať všetko po tom hnusnom rozhovore na chodbe. Ešte v kutiku duše som verila že pred operáciou sa so mnou normalne porozprava ale nie ledva mi odzdravil a sa čudujem ako môže byť niekto naštvaný na pacienta ak pride na opravu, akoby bol boh a on chyby nerobí. Ach jaj aj taký su veru ale to som dopredu nemohla vedieť čo bude ak budem mať problem

jajka555

katka, a obe operacie ti robil on? urcite je to nezodpovedny pristup a taky clovek by nemal robit plastickeho chirurga.. ja som nastastie natrafila na dobrych, mne napr. ta medzierka v spicke neprisla predtym zvlastna, vobec som sa nad tym nezamyslala.. hned na prvej konzultacii mi lekar hovoril, co vsetko treba robit s nosom, ze mi ho celkovo zmensia, dvihnu spicku, zbrusia hrbol a aj urobia tu medzierku v spicke.. ostala som uplne bez otazok, lebo mi povedal vsetko co som chcela robit s mojim nosom a este viac do detailov... skus vyhladat ozaj dobreho plastika a podla mna to uz urobi dobre, teda ak este chces ist na dalsiu operaciu

Katka456

Jajka555
niežeby to bolo horšie je to lepšie ako po prvej operácii, ale nie uplne dobre pretože čo sa nespravilo hneď sa už len ťažko opravovalo a je to chirurgova chyba, mal to spraviť naraz hneď. Ešte rozmýšlam nad ďalšou operáciou a to že mam tiež špičku nosa predenenu napoly o 1 mm ako ty tak to by ma vysmial :-DDDDDDDDDD že je to psychicky problém a vidíš tebe opravili aj taku maličkosť, ja už by som mala odporučanku na cajlu od neho. Tak ako mi povedal že nejde do strany ten nos a je to psychicky problem a pritom na fotke je to vidno stale ale iba o trošku lepšie. Nechapem ako môže niekto robiť plastickeho chirurga ak mu nezaleži na peknom vysledku, veď o to ide o pekný výsledok, načo by niekto šiel na operáciu aby mal nos krivy a nesmerný? Nato som si šetrila peniaze? To som na žiadnu operáciu ani ísť nemusela.

jajka555

ja som z ke, bola som tu u nas na opke.. takze velmi neviem o dr. cervenovi, ale urite si si citala fora, kde su uz popisane skusenosti s lekarmi.. a kludne sa pytaj cokolvek, chapem to, ved ani ja predtym som o tom nic nevedela a zhanala na nete co sa da

atalia

jajka555 dakujem pekne, clovek ma tolko otazok pred opkou. a ty si bola u koho? neviem, co hovoris na moj vyber doktora?

jajka555

mne robili aj kost, aj vnutro nosa kvoli dychaniu, takze ja som mala dlahu zvnutra a mam este dlahu zvonku na 2tyzdne.. cca ratam s tym, ze pri chrupavke nieco medzi 2-3 tyzdnami by si uz mala byt schopna ist normalne do prace

atalia

idem k dr. cervenovi do bb. presne to iste chcem aj ja, zmensit spicku, scelit to predelenie a nech mi celkovo ta spicka posobi jemnejsie, a ako dlho po takejto operacii treba ratat s rekonvalescenciou? vraj budem mat len leukoplastom prelepeny, takze ziadna sadra..

jajka555

kam ides na operaciu? ja som mala spicku nosa tiez predelenu na dve polky, asi takou 1mm medzierkou a to mi zcelovali, plus mi uberali z chrupavky, lebo bola velmi mohutna. ked ti bude robit len spicku nosa a nic ine aspon sa bude sustredit len na jedno a urobi to dobre. len si treba vybrat dobreho lekara, lebo vela ludi ako som tu citala ma aj zle skusenosti. ja po operacii mam peknu spicku, medzierka uz nie je a niesu tam ani ziadne stopy po opravach. vyzera to normalne a prirodzene..

atalia

jajka555.
dakujem za info, ja mam spicku taku predlzenu a predelenu na polky, dr. povedal, ze to bude operacia len taka milimetrova, ale tie su vraj najkomplikovanejsie. Neviem, ci mam do toho ist, dost sa bojim, aby to dobre dopadlo.. uz dobrych 6 rokov ma to vsak trapi a myslim, ze stale bude..

jajka555

ahoj atalia, ja som bola otvorenou metodou, ale mne robili komplet nos tak som bola aj v celkovej anesteze. pri operacii chrupavky sa to zvykne riesit lokalne, takze by si aj mala ist v ten den domov, ale presne ti to povie lekar, kedze on vie, co vsetko ti bude robit. a jazvicky sa neboj, ja mam sice este stehy v nose, ale nic nevidno.. a kamoska co tiez mala otvorenu metodu tiez vravela ze jej nic nevidno. len zo zaciatku a to tak, ked sa na to priamo pozeras a hladas ju, iny ludia nevidia nic