strašná únava

Príspevok v téme: strašná únava
ssssiiii

Ahojte! neviete mi poradiť z čoho môžem byť stále unavená? už som sa rozhodla, že pôjdem sa vyšetriť, lebo to nie je normálne, že by som v kuse spala. a pritom mám 26 rokov. Len teraz sa snažíme aj o bábätko. Len neviem, či je dobré otehotnieť, predtým, než sa dám " dokopy" . viem, že to môže byť z nízkeho tlaku (pijem veľa vody-malo by to pomôcť) , alebo budem chudokrvná?
diky za odpovede

inngridka

skus sport, ale tiez by som najprv zasla k doktorovi nech spravi krvny obraz, tiez to moze byt zapricinene hormonmi, napr aj pri hypotyreoze je unava..

joni_

zavisi ako dlho ta unava trva
pricin moze byt vela, nedostatok vitaminov a mineralov, chudokrvnost, nejaky zapal v tele, viroza, nizky tlak atd... alebo aj neustaly stres, psychicke problemy, nedostatok pripadne nadbytok spanku, momentalne aj nedostatok slnecneho svetla vonku, nedostatok pohybu na cerstvom vzduchu...
ale myslim ze navstevou lekara nic nepokazis, minimalne ti skontroluje krv, vitaminy a mineraly

bertoliny

Ja som napriklad na sebe zistil, ze cim viac spim, tym viac som unaveny. Samozrejme spat treba, ale netreba to prehanat...skus dodrzat tych 7-8 hodin denne a uvidis, ci ti to pomoze. Na zaciatku to moze byt pre teba sok, lebo si bude musiet telo asi zvyknut (lebo zrejme teraz spavas aj 14 hodin denne), ale myslim, ze ked si tvoje telo zvykne na urcity rezim tak hned budes sviezejsia. Zarucit ti to neviem, ale za skusku nic nedas. Druha vec je, ze mozno na teba lezie nejaka viroza tak si telo pyta spanok a klud, aby sa s nou vedelo lepsie vysporiadat. Lekari by ta s tym asi vysmiali...oni su vacsinou taki empaticki vies :-(