Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stavebny vytah

M74

Neviem presne ten tvar brzdného segmentu, možno mal viac zubov. A predpoklad že to funguje tak, že pokiaľ elektromagnet nemá napájanie, tak pružina tlačí brzdu na hrebeň - bezpečnostná funkcia. Na nákrese pružina chýba. Ak má elektromagnet napájanie, jeho cievka prekoná silu pružiny, brzdový segment sa oddiali od hrebeňa a môže sa jazdiť.
img819.imageshack.us

M74

Ja som si všimol že pohonné motory sú dva, každý ma samostatnú prevodovku a výstup na hrebeň. A ešte tam bola nejaká elektromagnetická zaisťovacia brzda pôsobiaca na hrebeň keď výťah nebol v pohybe.

0vecka

jj ja som to zdvojil len preto ze sa mi to tak pacilo :) a aj kvoli bezpecnosti kebyze sa tam nieco urve a tak....

M74

Taký bežný stavebný výťah STROS tie kladky zdvojené nemá, nosnosť zhruba taká ako si uvádzal. A tie rozbehy, nové majú možno lepšie rozbehy, ale tie staršie to je dosť hrozné. Hrebeňu je to asi jedno, také ozubenie niečo vydrží :-)

0vecka

tak dakujem :)

tu je este par dalsich obrazkov tam by to malo byt dobre vidno www.upnito.sk

inaq dokelu tie rozbehy ma nenapadly som si myslel ze to bude zrychlovat pekne pomaly.... aby to ten hreben vydrzal....hmm

M74

Ten Tvoj obrázok je správny, akurát to tam moc nie je vidno. Vedúci je asi moc veľký teoretik. Ja som si na jednom výťahu všimol, že počas jazdy sa jedna z kladiek ani toho stožiaru nedotýkala, možno iba keď sa nejako hrozivo zakolísal. Úžasné sú rozbehy a brzdenia takéhoto výťahu, niekedy som mal pocit že mi vypadnú vnútornosti :-)

0vecka

2 M74 lol to myslis vazne??? to ja som len tak z hlavy zobral a on ma stym poslal do pecka :)

cize ten moj system sa podoba na realny vytah?? a este to ze ten vytah co si videl bol tak priblizne schopny odviest 5 ludi??? ten moj ma mat nosnost 500kg...