Po laparoskopii

Príspevok v téme: Po laparoskopii
martina1982

ahojte som po lapsroskopii v utorok bol tyzden ako ma operovali.. mala som cystu na lavom vajecniku 5 na 6 cm.. bola som operovana na jednodnovej gyn. chirurgii v sliaci pri zvolene.. ked ma pustali domov bolo vsetko ok .. mam na brusku tri pichi na lavej, pravej stane a v pupku ... na lavej strane a v pupku je to v poriadku , ale na pravej strne sa mi urobila taka hrcka doktor mi povedal ze to je hematom a ze sa casom vstrebe .. ja mam aj tak obavy lebo sa mi vidi ze den co den je ta hrcka vacsia bojim sa je to normalne alebo treba ist s tym na chirurgiu ci sa tam neuklada nejaky hnis po zakroku ... ma niekdo take skusenosti co mam robit poradte mi prosim

nataaa

ja som bolo tyzden tomu na lapara jedno dnovej a sa mi urobila hrcka boli ma na dotik neviete mi poradit co to moze byt?

moi

ja som piaty den po laparoskopii a mam napuchnutu celu jednu cast podbruska (cysta bola na opacnej)..nezda sa mi, ze by to este boli tie plyny, ktorymi ma nafukli.
ma s tym niekto skusenost? kedy to asi zmizne?

silvisss

Martina, ja som po operacii nebrala nič. ja som mala operáciu v auguste, ale určite to trvalo viac ako týždeň, než zmizla tá hrčka. takže ešte máš čas. a ked ťa nič nebolí tak je to v pohode, nemusíš sa podľa mna znervôznovať.

martina 198ľ

silisss... ano to je tam kde ma pichali a natahovali mi kozu aby sa oddialila od vnutornychn organov .. aby si to lepsie pochopila ked je cysta na lavej strane tak to robia cez pravu stranu a ked je na pravej tak cez lavu stranu.. no a ja to mam v podstate ten hematom na pravej strane ked som mala cystu na lavej strane .. ja berem take tabletky su na vstrebavanie pooperacnych hematomov , ale zatial to nic nepomohlo ..ja len dufam ze to prejde lebo pod noz sa mi uz moc nechce ak sa tam daco zbiera

Trash

Hematom...ak to nezmizne do mesiaca az dvoch az potom chod k lekarovi...Ja som mala hematom na nohe 2 mesiace...skus si to mierne rozmasirovavat...

silvisss

AHoj Martina! tam máš tú hrčku kde mách to pichnutie? lebo ja som mala tam tiež, zdalo sa mi to čudné, ale to v pohode zmizlo. a teraz nič tam nemám. Len ja som nemala pocit, že by sa to zväčšovalo. tak dúfam, že som ťa trošku ukľudnila :-) .

jajkafr

martina
keď ti povedal lekár že to je normálne tak to je asi normálne... ak sa ti to nebude zmenšovať tak s tým choď k lekárovi...