Problemy s travenim

Príspevok v téme: Problemy s travenim
punk_zero

Zdravim,..

uz 6. mesiac beriem aknenormin (roacuttane). Dobral som 120mg/kg. Posledny mesiac mam problemy s travenim. Niekedy ma aj boli ked si nahmatam nejake organy v bruchu. Niekedy zaludok, creva, pecen. Kedy ako. Napr. teraz pri vypiti tepleho caju, ma na druhy den bolel zaludok. Mal som v ustach kyslo. + aj zaludok ma bolel. Asi ho mam prekysliceny co? Dalej stolicu mam cudnu,.. posledne dve mesiace brani toho aknenorminu som ju mal stale inu. Raz ciernu, potom hndu, raz tazku (potopila sa az na dno) raz lahku (plavala na hladine), potom v poslednom case mam taku divnu (vobec nieje pevna, akoby sucha bola)
Zacal som brat uz druhy den aj probiotika lebo som cital, ze pri brani aknenorminu je dobre aj probiotika.
Bol som za obvodnou na odber krvi. Spravi mi testy na pecen, cholesterol, cukor, a aj helikobaktera. A potom s vysledkami ma posle na gastro.

No cital som, ze je dobre pit aj kokosovy olej. 3 lycicky denne. Kedze teraz o 3 dni uz koncim s aknenorminom, tak by som siel na ten kokosovy olej. Chcem si aj detoxikovat creva. Poradite ako to mozem spravit? CO by som mal jest a co nie ked si chcem precistit organy.

V minulosti som jedol vela sladkeho, teraz uz vobec nejem cokoladu a obmedzujem aj ine sladkosti. Obcas si dam aj med.

Vopred ďakujem

PS: na Váš mail som narazil na stranke www.zdravie.sk

RNG

Heidelbergov test pouziva specialnu kapsulu, ktoru prehltnes a ktora meria a vysiela hodnoty PH v zaludku dlhy cas, niekolko hodin.
Lekari potom daju pacientovi vypit alkalizujucu zmes(soda bikarbona) a sleduju, ako rychlo zaludok vyraba kyseliny a tiez kolko na potlacenie alkalinity(zasadovitosti).
Test sa opakuje aspon este raz o nejaky cas. Pozri na grafy v uvedenom clanku-to su obrazky, na to nepotrebujes anglictinu.Tam je uvedene PH zaludku ako funkcia casu po alkalizacii.

To im povie, ci je zaludok schopny vytvorit dost kyseliny na travenie, alebo nie.

lucka963

inak to kombinovanie aj mna zaujima pretoze ja uzivam toho dost vela koli akne...vitamin A,vitamin C vo forme cetebe, zinok, probiotika konkretne probio-fix, rybi olej omega 3 no a na detoxikaciu rano a vecer psyllium, potom este aloe vera gel vo forme tabliet tiez rano a vecer a zacala som od vcera uzivat aj chlorellu......moze sa to stale kombinovat?

RNG

Jediny spolahlivy test na tvorbu kyselin ke Heidelbergov test, as pochybujem ze na tvojom gastre o nom vobec nieco vedia.
www.phcapsule.com
www.thehealthyplanet.com
Tu je zopar alternativ, ked ten test nie je k dispozicii
www.ehow.com

punk_zero

Na gastre asi zistia ci mam dostatok alebo nedostatok HCl a aj helikobaktera alebo vredy. Opytam sa ci nemam aj tu Candidu.

Inac by mali dat nejake lieky na tvorbu HCl alebo si objednam ten betain HCl.

Otazka: Ako dlho po endoskopii budem cakat na vysledky? Tyzden, dva tyzdne? Dakujem za odpovede

RNG

Len to kludne kombinuj. Vlakniny sice nieco z criev vynesu, ale nie privelke percento. Nakonic ziadna absorbcia nie je 100% -na.
Stimulator je nieco, co nieco posilnuje-podporuje.
Napr stimulator tvorenia HCl zvysuje tvorenie HCl-podporuje ho

Mnoho ludi po "brusnej/crevnej chripke" , niekedy len 1-2 dennej alebo s helikobakterom a inymi nakazami ma poskodene v zaludku parietalne bunky, ktore vyrabaju zaludocnu kyselinu a zaroven vylucuju na druhej strane sodu bikarbonu do krvi, ktora sa potom vylucuje pankreasom v dvanastorniku na neutralizaciu kysleho obsahu zo zaludka.
Vtedy treba aspon docasne, kym sa ta funkcia vyroby kyselin nezregeneruje, treba brat doplnky kyselin, inac je poskodene travenie a oslabene cele telo

punk_zero

RNG, mam otazku.

Konzumujem teraz probiotika vecer, psyllium rano a vecer po dve kavove lyzicky + kokosovy olej 2-3x denne po jednej kavovej lyzicke.

Kupil som si aj TRIPHALA (tabletky), ktory by som mal vecer alebo rano uzivat. No neviem ci to bude mat nejaky ucinok, ked uzivam Psyllium (vlaknina), ci mi to nevyplavy tu Triphala.

Pripadne porad prosim, ako mozem to vsetko skonbinovat.

Chcem si detoxikovat a vycistit najme zaludok a creva. teraz na utorok som objednany na Gastro, endoskopia.

punk_zero

RNG mam otazku na teba:

Takže idem kupit a objedat
- psylium (Dávkovanie: 1 - 2x denne 5 kapsúl zapiť väčším množstvom vody )
- objednavam lanovy olej + kokosovy budem spolu s nim konzumovat
- probitoika uz mam kupene (Biopron 9)
- a objednam TRIPHALU

RNG poraď. Môžem vśetko naraz uživat?
To psylium na detoxikaciu pecene. Chcem si vycistit traviace ustrojenstvo. CO vlastne aj Triphala dokaze.