Zapalene vyrazky

Príspevok v téme: Zapalene vyrazky
lucka963

ahojte ja som tu uz zakladala dost tem..trpim akne uz asi piaty rok a take je to vselijake raz horsie raz lepsie ale zacala som si zistovat vela veci ohladom toho a uz dlho sa obmedzujem v strave a pridavam rozne ine veci....konkretne: jem kazdy den aspon misu ovsenych vlociek s jogurtom, 1-2 jablka , pijem psyllium dvakrat denne, jem probiotika, vitamin A,C, zinok...denne vypijem 2 litre cistej vody a liter zeleneho alebo repikoveho caju......ale teraz nechapem co sa deje ale este asi tri dni dozadu som mala lavu polovicu tvare bez jednej vacsej vyrazky.iba take malinke.....a teraz tu mam 5 velkych zapalenych vyrazok a pritom nechapem lebo za posledne dva dni som zjedla asi 4 misy ovsenych vlociek s jogurtom,dost jablk ..vcera som mala zeleninove rizoto a zeleninovu polievku a predvcerom tiez nieco podobne..proste nic nezdrave (celkovo nejem nic slane,mastne,sladke obmedzujem)...a nechapem proste dnes som sa zobudila a zrazu jedna fakt ze velka hnisava vyrazka a pritom nechapem z coho :-( jedine co som este pridala ze som zacala pit acidko a za posledne dva dni som vypila asi pollitra ale ved acidko by mi skor malo pomoct ne? ved akne suvisi s travenim a teraz neviem co si mam o tom mysliet...trochu som vahala pretoze obsahuje aj mlieko a mlieko zhorsuje akne ale myslela som zea cidko pomoze.....neviete mi niekto povedat z coho to moze byt ked prave teraz sa mi to takto rapidne zhorsilo ked som tu stravu este zlepsila??

lucka963

ale nemam krvnu skupinu 0...lenze ide o to ze naozaj ked som sa stravovala zdravsie mala som aj lepsiu plet takze nechapem teraz a ja uz neviem co mam robit a kozmetiku pouzivam rovnaku uz dlho nic som nezmenila takze ani v tom to nebude netusim vobec :-(((

soffa

vsetkeho vela skodi.co pomaha jednemu nemusi druhemu.napr...ovsenne vlocky dost popaguju ake su zdrave atd...ale ak mas krvnu skupinu 0 absolutne nie su pre cloveka take vyzivne,skor su na pritaz...takze to nemozes brat az tak vazne.po druhe...nejde vzdy o upravenie stravy,je to len mala cast na to aby si nemala akne.su tu rozne faktory dost dolezite,ako hormony.pred menstuaciou sa vyhadzuju vo vacsej miere,ako po..dalej je tu stres,potom kozmetika ktoru pouzivas,to vsetko dokopy sa odzrkadluje na tvojej tvari...

lucka963

no obmedzujem sa uz dlhsie aspon pol roka....vlocky jem asi tak od septembra pravidelne aj tie caje vsetko tak od leta robim....a skinoren nemam dlho len od januara alebo tak nejak.....a HAK som brala Chloe ale mne nezaberala ja som mala hormony v poriadku,teda pomohla mi ale aj tak...vacsina mala potom cistucku plet , ja ani nie a brala som polroka ale potom mi zacali migreny tak som musela vysadit asi koncom septembra

geekygirl7

A aku HAK si brala? Lebo na akne zaberaju len niektore:
V poradi: Diane35 (a generika Minerva, Chloe), Jeanine, potom Yadine, Yasminelle.
Tiez to chvilku trva, ked to zacne ucinkovat.
Mlieko: negatívny vplyv predstavujú pravdepodobne kravské hormóny a ďalším podozrivým rizikovým faktorom akné je vysoká koncentrácia jódu v kravskom mlieku a výrobkoch z neho pubertálnym dievčatám konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov výrazne zhoršuje akné. (teda podla Bukovskeho)

simka111

ja som prestala pouzivat skinoren asi pred mesiacom a prestal mi pomahat..začala sa mi mastit plet... kožna povedala ze ked budem pouzivat dlhodobo jeden krem tak bude mat opačny ucinok ako by mal mat..ale aj tak akne sa neda zbavit uplne..

simka111

Ja mam tiez raz dobru a raz zlu plet..teraz ju mam zlu ale nestažujem sa lebo si za to možem sama..v poslednej dobe jem same sladkosti a kolace čokoladove....

Ale použivaš nejaku kozmetiku od kožnej???? a ako dlho už ješ tak zdravšie že obmedzuješ sladke???? možno je to reakcia ze sa ti prečistuje organizmus.

lucka963

jasne ku kozne chodim pravidelne ale ta mi len predpisuje masticky tipu skinoren a tak..brala som polroka HAk ale vysadila som ale ta mi az tak nepomohla....aj pocas jej brania som mala problemy.....proste ta kozna neviem no tvrdila mi ze ten skinoren mi zaberie ze uz to nemam take zle a tak..proste niekedy mam uplne super plet a niekedy hroznu :-((

Karinaa

Mne sa robia zapalene vyrazky v priebehu a ku koncu menstruacie, tie 3 tyzdne mam rkasnu a cistu plet, ale ten posledny vzdy len pretrpim :X... Neviem vobec, ako sa s tym da bojovat :(.