Prenajom bez zmluvy

Príspevok v téme: Prenajom bez zmluvy
veronika1211

Ahojte, mam takyto problem.
Byvame v 3i v prenajme, kde nam vyprsala zmluva uz niekolko mesiacov, myslim ze aj rok. Majitela to netrapilo, my sme to tiez nechali tak.
Teraz sa chceme odstahovat a dali sme mu vediet ze o mesiac sa stahujeme a tak dalej a on ze nie, v zmluve sme sa dohodli predsa ze 3 mesiace je odstupne a musime si najst za seba nahradu.
Lenze zmluva uz davno nie je platna!
Myslite ze nas majitel moze s tymto pravne napadnut?
Myslim ze keby on nas chcel zo dna na den vyhodit, kedze sme bez zmluvy, moze.
Dakujem za nazory

pipopa

Pekny vecer,
situacia ste majitel domu a mate tam podnajomnikov s ktorymi nemate uzatvorenu zmluvu. Ziju tam uz dva roky no stale platyili ako sa im zachcelo a este boli aj drzi a sami si urcovali podmienky... Niekolko krat sa mali stahovat ale nejakym zazrakom stale nejako od toho opustili a prosili aby mohli este ostat tak ostali, no vznikol problem ze majitel sa rozhodol dom predavat. Podnajomnici sa to dozvedeli vcas ze sa nieco deje a ze sa doma predava... ubehlo 210dni od kedy im bolo povedane nech si hladaju nieco ine a sathuju sa. Boli natolko mudry ze to bola pre nich malina, no nakoniec z tej maliny nebolo nic a ostali... Teraz prisiel realny kupca a oni sa nechcu odstahovat lebo pre nich to nie je realne este... Nedalo sa s nimi ani po dobrom ani po zlom...
Co v takom pripade... V akom prave je majitel??? Policia hovori ze majitel je v prave a hocikedy si moze poziadat o asistenciu policie a vystahovat ich ... Alebo co v takom pripade...
Dakujem

veronika1211

tak v pondelok sa uvidi. ideme sa s typkom porozpravat. stale nam omiela tie 3 mesiace nech zaplatime. od nahrady a bielenia uz ustupil.

veronika1211

Vdaka lost :)
nejak to uz dopadne. Maximalne dufam ze prideme tak o zalohu.
Keby si mal 3i na prenajom, tak sa ozvi :)))

Peknu noc

lost

no dnes je to take divne :/

clovek musi davat pozor co robi, lebo nikdy nevie coho je ten druhy schopny :)

najlepsie je najst nejaku strednu cestu, rozumnu dohodu, LENZE, niekto ani to nedokaze :)

Tak drzim palce, nech ma ten majitel dobru naladu a spravodlivo to vyriesite :)

lost

veronika1211

poznam taky pripad ze majitel ich chcel vyhodit, ale ak by to urobil, mohol z toho mat legalne problemy, nejake ohrozenie ci co :)
ale deti asi nemali, neviem presne..

no zda sa mi to ze dnes plati bud:
1. kto ma lepsieho pravnika
alebo
2. kto vymeni rychlejsie zamok
alebo
3. kto sa z toho vie lepsie vykecat, zastrasit :)

toto mi hovoril priamo majitel bytu, ktory NEPLATILI najomne.. nemohol ich vyhodit, inak by to bolo nezakonne. proste najomnici by ho mohli udat udajne.

ale nie som pravnik, netusim ako to funguje, no ten majitel to riesil cez exekutora. nakoniec sa mu ospravedlnili a zacali platit :0

veronika1211

teraz chcu za kazdy byt ako zalohu mesacne najomne, ktore sa po ukonceni vrati.
nemam predstavu ako by sme to od neho vymohli. urcite tam byvat bez platenia nechceme, mame uz od 1. zohnany byt. ale urcite sa s nim skusime pozhovarat, len mam dojem ze to rozumnym sposobom nepojde, takze koncom mesiaca balime kufre a kluce mu nejak dorucime.
bude to asi este vesele :)
ako majitel nemoze vyhodit? par znamych tak mam co nemali zmluvu a do tyzdna sa museli stahovat lebo si majitel zmyslel...
myslela som ze toto plati len pri rodinach s malym dietatom.

lost

na vasom mieste by som sa snazil ten deposit ziskat spat a odist v lubovolnom case :)
ak ma taky DRZY pristup, tak je to chuj a zasluzi si podrazenie, preco nie, vzdy plati len to co je na papieri, resp zmluve ;)
je to investor co nema gule, ked takto spravuje (plače) svoj kapital (byt).
na take uz nemam slov.. preco, precoooo...
jaj , ja by som mu teda ukazal...

lost

deposit ?

to ste tam mali nejake zariadenie ?

ci vlastné ?

hmm, to je zvlastné

ja som mal ako dva byty v BA

ani v jednom pripade nechceli deposit, zmluvy boli dobre napisane, odstupne 2 mesiace, ale povedali majitelia ze AK skor, tak aj tak im uteciem, cize ferovost je riesenie.

jeden je teraz po zmluve uz par mesiacov a pohoda :)

asi mam stastie na majitelov, ale zase, nevyzeram nejak doverihodne (vyzorovo) ale tak ma aspon iny sposob reprezentacie zachrani a teraz ma nebudu chciet pustit tiez :D

ono teoreticky sa da prestat platit najomne a majitel vas nemoze vyhodit, nase zakony su take ze az :)

veronika1211

Vdaka za rady. Ma mesacny depozit, ktory asi uz neuvidime, ale tak to az taky problem nie je.
Este chcel aby sme byt riadne vypratali a vybielili (!!!) takze tolko :)

Vdaka vsetkym

lost

"a musime si najst za seba nahradu."

rad by som videl aky buran to je :)

ach jaj, co by ti ludia nechceli, vytrier nieco ?

tolka drzost, skor by som sa ho spytal ci platil dane.