Prenajom bez zmluvy

Príspevok v téme: Prenajom bez zmluvy
veronika1211

Ahojte, mam takyto problem.
Byvame v 3i v prenajme, kde nam vyprsala zmluva uz niekolko mesiacov, myslim ze aj rok. Majitela to netrapilo, my sme to tiez nechali tak.
Teraz sa chceme odstahovat a dali sme mu vediet ze o mesiac sa stahujeme a tak dalej a on ze nie, v zmluve sme sa dohodli predsa ze 3 mesiace je odstupne a musime si najst za seba nahradu.
Lenze zmluva uz davno nie je platna!
Myslite ze nas majitel moze s tymto pravne napadnut?
Myslim ze keby on nas chcel zo dna na den vyhodit, kedze sme bez zmluvy, moze.
Dakujem za nazory

lost

Nemyslim ze by podaval zalobu alebo nieco, ak by ste odislo. Stalo by mu to za to?

Ja by som mu povedal ze nemam peniaze, odchadzam, alebo jeden mesiac proste stacit musi. 3 mesiace je VELA(!) na odstupne. Ja by som nesiel do viac ako 2 mesaice a ked odides, nikto ta nedokaze zastavit :)

podla mna len zastrasuju..

A nemyslim si ze sa automaticky predlzuje. Alebo da sa to niekde zistit, zdroj nejaky ?

beskyd

mate pravdu, ten najom uz nepoziva pravnu ochranu. ak najom bytu bol dohodnuty na urcity cas, moze zaniknut len pisomnou dohoodu, pisomnou vypovedou alebo uplynutim casu na ktory bol dohodnuty. na zanik najmu bytu sa NEVZTAHUJE ust. § 676 ods. 2 obcianskeho zakonnika v zmysle ktoreho ak najomca uziva veci aj po skonceni najmu a prenajimatel proti tomu nepoda navrh na vypratanie, obnovuje sa najomna zmluva za podmienok za akych bola dojednana. vo vasom pripade sa teda zmluva neobnovuje nakolko ide o byt.

iwi_ka

Kedze ste dalej byvali v byte a majitel proti tomu nic nemal, zmluva sa vam automaticky predlzila za rovnakych podmienok ako bola povodna.

rony26

ak islo o prenajom na dobu urcitu a tato doba uz uplynula, tak akekolvek dalsie poziadavky prenajimatela su irelevantne...alebo je v zmluve nieco naco sa odvolava? pripadne sa k nej podpisovali nejake dodatky?

Linguistics

Do tychto veci sa velmi nerozumiem, ale myslim, ze ked je zmluva uz davno 'vyprsana', tak snad nie je o com. Vy by ste tam v podstate uz ani nemali byt, ked sa zmluva nepredlzovala, takze nevidim problem..