Nechcu dodrzat dohodu

Príspevok v téme: Nechcu dodrzat dohodu
shinji

Ahojte.Mam problem s rodicmy.Dohodla som sa snimi ze budem platit uver za dom s tym ze mi podpisu zmluvu ze po ich smrti ten dom bude moj.Ja paltim ako som sa dohodla ale oni teraz zacali strajkovat ze to im len pomaham a oni mi nic nepodpisu.Ked som im povedala ze ked mi nic nepodpisu ja dalej neplatim tak mi povedali ze mozem ist do podnajmu!!!!Co mam robit????

jajka001_

asi ma surodencov ked potrebovala podpis ze to zdedi. mali problemy, potrebovali peniaze tak jej naslubovali, a teraz ked su problemy prec tak zacali spekulovat. tak to byva. zmluvy treba podpisovat hned. teraz mas na krku uver a nemozes moc asi rozmyslat nad dalsou pozickou na svoje vlastne byvanie.
najlepsie spravis ked pojdes byvat inam, zit s rodicmi az do smrti tiez nie je idealne, netuzis po sukromi? a ked budes mat manzela, deti?
neviem kolko si si vzala pozicku ale ak nie je velmi velka, nechaj to tak, ved ten dom tiez budes raz dedit a tvoji rodicia by ti tiez urcite pomohli keby si mala problemy a mohli by ti pomoct.

lost

Sranda, tam pisu ze 1.25% alebo 1.44% urok, ale vsutocnosti je to v okoli 2.2%
ach jaj, poplatky... no jasne, zabudol som uzernici na bonusy chcu mat vzdy :D

lost

Ale ako pozeram, to sa da menit :)

1,25% 5 rokov fix, 5 rokov splatnost, 200 tisicovy domcek :D

hmm, ale tam bude isto nejaky hacik, lebo to vyzera brutalne vyhodne.

lost

To je nefer tie limity :D
a to je fix na 1 rok, co ak mi potom hodia 5% urok? :)
ja chcem fix na 10 rokov :D
alebo fix na 3-5 rokov a uver na 3-5 rokov. to by bolo super :D
ale to mi nikto neda, smula asi :D

bibi123

shinji-ved si nenapisala, ci mas surodenca, ak nie, tak ho aj tak zdedis. Taka hypo na dom moze byt aj 200 000eur+ raz tolko uroky, podla rokov, takze by to bolo nefer voci surodencom, kebyze im zaplatis napr. 30 000eur a narokujes si cely dom.
Preco si nevezmes sama hypo a neodides, ked sa s nimi nevies dohodnut??? Teraz su velmi fajn uroky pre mladych , okolo 1%.
Ale aj tak si myslim, ze deti by mali rodicom financne pomahat, ked su na tom zle a ked im davas peniaze, malo by to byt nezistne a nie vidiet len majetok a poistovat si ho dohodami. Mozno preto sa tak spravaju, ze vidia, ze sa trasies za peniazmi. Nic v zlom, ale musia to tak brat, lebo by si uz dom mala napisany na seba...

shinji

Ide oto ze ja to platim ale ten dom by presiel namna az po ich smrti takze sa nemaju coho bat!a ja tiez nebudem investovat do niecoho co nebude moje a platim tu aj elektrinu atd.takze tak...

bibi123

shinji-ak nie je pisomna dohoda, tak je to velmi tazke dokazovanie, sice ak uver hradis zo svojho bankomatoveho uctu, je dokaz, ze to platis Ty, na druhej strane ak nestudujes a nemaju na Teba upravenu zo sudu vyzivovaciu povinnost, nie je ich povinnost Ti vobec poskytovat ubytovanie, stravu atd.
Skor sa vyskytuju pripady, ze 30rocni zarobkovo cinni ludia byvaju s rodicmi, neprispievaju na kurenie, elektriku, vodu, stravu a to mi pripada voci tym rodicom nefer... Ked si spocitate, kolko milionov rodicia do Vas vrazili za tych 20-30 rokov, preco by ste im to nemali vratit a len si zase narokujete na ich majetok??? pokial mas surodencov, tak suhlasim, rodicia nechcu robit rozdiely, resp. nechcu, aby si ich odpratala na starobu do domova...