Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

hillary

u mna bolo spustcom to ze som jedla zdravo ziadne sladkosti ani nic vyprazane asi pol roka som to vydrzala bez jedineho zavahania potom som si vypila raz a som sa obzrala a odvtedy s tym nemozem ako skoncovat a neviem ci pomoze psycholog ale tiez ma to zaujima

Delissa

Môžem sa spýtať jednu otázku? Ja som tu už tiež viackrát písala a taktiež za účelom tohto problému. Taktiež sa veľmi prejedám a dá sa to veľmi prirovnať k tomu čo písala hillary...Nie je to trošku, ale je to strašné..Neviem si s tým dať rady a takto to trvá už pol roka...Chcem sa len spýtať, to je vlastne psychická porucha nie? Dá sa toho zbaviť bez psychológa? Chcela by som to zvládnuť sama. Inak anorexia a bulímia sú choroby, ktoré musia z niečo vzniknúť...niekto človeku povie, že je tučný a pod. má aj táto porucha nejaký spúšťač? Aký to bol u vás?

hillary

ja som sa minule obzrala : velka milka ta tristo gramova ci kolko cela bomboniera dve , chipsi , trubicky , muffiny styri, dva rezne, musli jogurt, sest oblozenych chlebikov velka bageta ta najvacsia ma hadam aj pol metra, pikantny salat, polotovarove knedlicky a est eniake tycinky mart bounty a geisha takze ja viem co je to obzratie amanda a zjedla som to asi v priebehu hodiny nic ma nezastavilo je to hrozne aj teraz rozmyslam ci nejdem na to ale uz hadam vydrzim ked som cely den vydrzala boze ja nenavidim tento zivot sme riadne blbe bud jem minima alebo vsetko amanda a ty kazdy des sa prezieras ci kolko vydrzis bez , neskusala si adipex tlmi chute do jedla a mne pomaha fest

ammanda

citala som si vase jedalnicky vo vedlajsej teme a neda mi nehodit sem ten svoj, ak sa to sem vobec vsetko zmesti...
neda sa to rozdelit na ranajky, desiatu atd lebo som jedla sustavne a stale. rano som sa zobudila s bolestou zaludka po vceraj som totalnom prezrati (nemyslim take typu kopcek ryze s tuniakom a zeleninou ako spominali kolegine vedla) ale preslo to po spratani baliku cokoladovych keksikov. potom prisli na rad kolace, potom padol kapor so zemiakmi, potom zase kolace, potom kesu orechy asi polkila, zasa kolace, cokolada, kapor so salatom (majonezovym zemiakovym), potom zasa kolace, slane tycinky, kapor s salatom, a to den este neskoncil...pardon potrebovala som sa vypisat :)

hillary

cry ahoj tvoju odpoved na moj koment som si vsimla az teraz a dakujem a musim sa pochvalit odolala som a neprezrala som sa iba som dosla do kuchyne vsetko som povonala zanadavala si a sla naspat tak super :) poobede ma to opat chytalo ked som bola s frajerom vonku sli sme hladat restauraciu a chvalabohu bolo vsetko zavrete tak super :)

amanda dufam ze si sa neobzrala kvoli mojmu prispevku :( to poznam velmi dobre ze nas dokaze niaka malickost vyprovokovat a uz sme v chladnicke, nemam niako vela kil , ale poznas to chcem menej a ver mi ci 55 ci 90 depresia je rovnaka

ammanda

vy chodide k nejakej psychologicke? co ste jej povedali ked ste tam prisli? a plati sa tam? nie ste niektora z ba?

ammanda

sorry ak som niekoho urazila, nemam asi naj naladu. len ma mrzi ze sem uz vobec nechodia baby co mali ten isty problem ako ja a vacsinou sa tu len vseci stazuju ze pribrali z 40 na 45 kil, kolko som mala mozno v prvej triede a jake su teraz tlste prasata..co uz si mam potom o sebe myslet? skoda ze neexistuje stranka alebo nejake forum o tomto, vsetko je len sama anorexia/bulimia a to mi viac skodi ako pomaha ked to citam :(
nemam sa skym otom vobec porozpravat. a na hospitalizaciu to hadam este nieje, len sa potrebujem vyrozpravat niekohmu kto ma pochopi a ma podobny problem

proserpina

cry

to vážne? to by som vyskúšala, lebo takto sa žiť nedá...som z Nového Mesta nad Váhom, nie je niečo bližšie?

musím končiť už ale zajtra dojdem kuknuť na fórum tak sa mi majte krásne baby