odísť na internát z mesta do dediny?

Príspevok v téme: odísť na internát z mesta do dediny?
haylebells

Ahoj. Momentálne som na 8ročnom gympli v 5.ročníku, ale chcem pretúpiť na "normálnu strednú" alebo 4ročný gympel. Lenže mám v tom všetkom zmätok. Chcela by som odísť na internát, lenže nie som si istá. Nie internátom celkovo, ale tým kam chcem ísť. Bavilo by ma robiť do žurnalistiky, a ako jedinú SŠ som našla prvé slovenské literátne gymnázium. Čo je fajn,lenže niesom si istá tým mestom. Je to v Revúcej. Myslíte že je blbosť odchádzať z oveľa väčšieho mesta do dediny? Chcem tam ísť, aj kvôli tej škole, ale zas chcem si ušetriť všetko to sklamanie keď zistím aké to tam naozaj je.

ajajaja

pocuvaj - preco si myslis, ze robit nieco zo zurnalistiky mozes len ak prestupis na literarne gymnazium? nebolo by lepsie rovno z tvojho gymnazia, kde uz mas iste zazemie zacat prispievat do nejakych regionalnych novin?(moja sesternica teraz studuje zurnalistiku na vysokej ,ale ako stredoskolacka na 8-rocnom gympli v malom meste na vych.slovenska prispievala do vychodoslovenskych novin) ako sorry,ale ten tvoj napad je chory :D toto nie je vysoka, ze seknem s jednym odborom a prestupim na iny...na tom literarnom gymnaziu nic extra novinarske nie je...to sa literarne len vola...studovat budes to iste co na normalnom,len s obmenami....vydrz pekne na tomto osemrocnon a potom chod studovat zurnalistiku na vs :) a co sa tyka tej slavnej revucej- tak ja som tam pred par rokmi takmer byvala- teda v tom okrese...a hovorim NIKDY VIAC- je to strasny zapadakov, naozaj tam je vela ciganov, nie je tam NIC,absolutne nic,kam by sa dalo zajst...nechapem,ako niekto moze toto porovnavat s krajskym mestom a nazyvat to rovnakou dedinou...veruze vidno,ze tam nebol :D

haylebells

Sama.
A rodičia nie sú nadšení, možno na vlastné oči zmenia názor. Ak teda bude kvôli čomu meniť názor :D

lost

cigan a drogy, od toho druheho sa bat nemusis, ked sama odmietnes. No a od toho prveho, ano je to risk.. odporucam paralyzer a nikto o nom nemuse vediet, alebo minimalne sprej a nevahat ho pouzit v maximalnej moznej miere. Ale to sa moze stat hocikde, i ked suhlasim, ze niekde s mensou pravdepodobnostou.

Ale ak by som sa mal obmedzovat kvoli nejakym *** tak by som ani z domu vyjst nemohol, preto zijem stylom - bez strachu, robim co chcem (po com tuzim) atd :)

nepocuval by som tie pivne reci, ze to mesto je take a take, OBZVLAST od ludi, co tam nezili, chapes to je JPP (jedna pani povedala). Ak uz tak, isiel by som tam osobne, pozrel, zastavil na ulici nahodnych ludi a opytal by som sa och ci by odporucali tam zit za takych a takych podmienok.. Opytal by som sa to minimalne 10 alebo viac ludi, rozneho veku a charakteru a potom sa rozhodol :)

lost

Cele slovnesko je kanál, to mi ver :)
Ale zalezi na tebe, alebo si tam sprav maly vylet na par hodin a pozri sa ako to vyzera :)

Nechcem sa dotknut Kosicanov, ale ked som tam prisiel, pripadal som si ako na Ukrajine (vlak-bus stanica, nic ine som ale nevidel)

Avsak!
Ked som prisiel z Viedne do BA, tak mi BA pripadala ako Ukrajina a to rovno CELA Bratislava..

Nemyslim si ze je na tom Revuca tak ukrutne zle, ale asi som tam este nebol, tak neviem no, avsak vseobecne sa mi ZDA byt vychod mierne nenafukanejsi ako zapad. Ale tak, ludia su VSADE rovnaky, totalne vsade (az na extremne pripady).

To tam ides zo SNV, ci PP alebo KE ?

haylebells

lost - Myslím, v porovnaní s tým menším mestom, je to velké mesto.
Nie som žiadna náročná rozmaznaná meštianka, len chcem vedieť ako je to tam so všetkými obmedzujúcimi možnosťami, keď mi každý radí niečo iné, že je to zapadákov samý cigáň a drogy. Chcem si to ujasniť a správne sa rozhodnúť.

lost

Nie je nic lepsie ako moct mat v noci otvorene okna a nepocut ruch ulice alebo dychat CO2 pocas celeho dna... A v osvetlenom meste clovek nikdy neuvidi nocnu oblohu :)