preco je panenstvo take vzacne?

verra66

a preco by malo byt vzacne?kto to tvrdi.a nie,nemysim si,ze je cennejsie ako to u chalanov.nemyslim si totiz,ze je vobec cenne.

laskonka111

reebecca keby bolo viacej takých ako ty, tak by neexistovali témy typu mám 14 a asi som tehotná a podobne, a úplne s tebou súhlasím, je to dosť intímna vec a netreba skočíť do postele hned s každým koho ani poriadne nepoznáš a k tomu ešte v štrnástich, pätnástich rokoch

reebecca

no ja mam 18 rokov, som panna a ja to citim tak ze by som najradsej mala len jedineho partnera v zivote a preto nespim s kazdym s kym chodim ...teda este zatial s nikym :)...aj ked je to asi nerealne, ale pride mi to cudne robit tak intimnu vec s niekolkymi partnermi...preto si pockam na toho praveho - ...a nenicte mi iluzie :)

Sue..

babybaby dievca ,ktore sa v 14 vyspi s "priatelom "(az tak smiesne to znie),tak v prvom rade neni normalna ci je slusna o tom sa da polemizovat a hlavne urcite je velmi "zodpovedna"...

sansara

V dnešnej dobe sa dievčatá a ženy riadne zopsuli. Skôr sa dnes stretávam u mužov s takými vlastnosťami, akými prv/voľakedy prevažovali u žien a muži sa stávajú tými, čo majú viac morálky jemnosti citovosti empatie, než mnoho žien.. Väčšina dievčat a žien si akoby pomýlili istú dávku "emancipácie" tým, že od mužov odkukali práve to najpovrchnejšie najnegatívnejšie čo mohli a myslia si, že keď sa správajú sprosto tvrdo vulgárne ála 4 cenová kategória a vystriedajú čo najvyšší počet posteľných partnerov, tak tým sú akože rovné mužom, že ich dokonca predčia
Dnes nájsť napríklad u 18-20ročných viac panien než panicov je skôr zázrak než realita. Človeku je skôr smutno, kam tento svet speje

dominka456

Aj preto dievcatá muz si vás bude viac vázit ako ked by ste mu hned vsetko dali, ved sme boli stvorené aby muzi o nas bojovali a získavali nas a z duchovného hladiska necistota pred manzelstvom je hriech, je to v prikázaní, ktoré dal BOH nedal ich clovek a Boh vie co je pre jeho dieta dobré...

jajka001_

lebo slusne dievca sa nespustila s hocikym len s tym vyvolenym koho si zobrala. ale dnes je to uz tazke pochopit, slovam ako cnosť, čistota...

etellteli

Je to ciastocne pozostatok z minulosti - ak bola dievcina panna, muz mal napr. istotu, ze nema pohlavne choroby a nie je tehotna - t.j. nebude zivit cudzie dieta. To je dla mna jedna z moznych pricin, ktora mi tak logicky prichadza na um...

Ina vec je, ze sa k tomu samozrejme napaja typicky obraz zeny v zapadnej kulture - sem patri o.i. aj jemnost, nevinnost... a tak :)