Balzam na vlasy proti lamaniu?

m54

mohli by ste mi poradiť, ktorý šampón neobsahuje škodlivú zložku Lauryl-sulfát sodný (SLS) ????? neviem žiadny taký nájsť, dokonca aj v žihlavovom šampóne sa nachádza

Zuziiik

oki :-)
ked si budes kupovat balzamy alebo sampony hlavne pozeraj vzadu aby nemali tuto zlozku:
Lauryl-sulfát sodný (SLS)
Přesto se tento nepříliš drahý čistící prostředek vyráběný z kokosového oleje široce používá v čistící kosmetice, šampónech, sprchových gelech, pěnách do koupelí atd. Zkuste koupit šampón, který by jej neobsahoval. Je to patrně vůbec nejnebezpečnější ingredience v preparátech péče o kůži a vlasy. V průmyslu se SLS používá na mytí podlah v garážích, mytí zaolejovaných motorů, přípravcích na mytí aut atd. Je to vysoce korozívní agens. Mastnotu z povrchů odstraňuje opravdu dobře. SLS se široce používá ve všech klinikách světa na testování dráždivosti kůže. Výzkumníci s jeho pomocí vyvolávají podráždění kůže u zvířat i u lidí a potom léčí postižená místa různými preparáty. Nedávné výzkumy v Medicine College University of Georgia ukázaly, že SLS proniká do očí, do mozku, do srdce, jater a tam se hromadí. To je obzvlášť nebezpečné pro děti. Může být příčinou vypadávání vlasů, vzniku lupů, protože ovlivňuje vlasové cibulky. Vlasy jsou pak suché, lomivé a třepí se na koncích. Další vážný problém je reakce s mnoha ingrediencemi kosmetických přípravků, při kterých vznikají kancerogenní nitrosaminy (nitráty) a dioxiny. Tyto nitráty se dostávají do krve při mytí šampóny, gely a jinými čistícími prostředky. Mnoho firem maskuje své produkty jako přírodní s poukazem, že jsou vyrobeny z "kokosových ořechů". Pokud už takový šampón musíte použít, nechte jej na pokožku působit co nejkratší dobu a co nejrychleji hlavu opláchněte.

misheliiiiik

ok, Ďakujem za info, chcem ešte vyskúšať, naśla som od Elseve, balzám tiež s ceramidom. Tak to skúsim ešte no.

Zuziiik

Ja som si ten kondicioner kupila aj so samponom, kondicioner ma vysiel myslim vtedy v akcii na nejakcy 9 - 10eur a sampon asi 7e. Akurat teraz si chcem objednat proteinovy sampon aj s tym ceramidovym kondicionerom, lebo mi konci a ta pani mi povedala, ze budu mat na to akciove ceny, tak cakam. Dost dlho mi to vydrzalo.Lekarnicka mi povedala, ze ten kondicioner je ako balzam, obsahuje vitaminy a ceramidy a regeneruje a obnovuje strukturu vlasu.A ze zeny si ho chodia casto kupovat.Mne sa vlasy dost pozviechali a konecne sa mi lesknu, nelamu, nevypadavaju,mne to vyhovuje.