Surne - ako povzbudit totalne sklesnuteho cloveka

Príspevok v téme: Surne - ako povzbudit totalne sklesnuteho cloveka
boer

Ahojte, prosim vas ak ma niekto teraz cas prispejte mi radou a pomozte. Aj ked to mozno bude blba otazka, ale poradte mi prosim ako povzbudit, posilnit alebo utesit cloveka, ktory je totalne sklesnuty nudi sa a vyzera akoby bol v totalnej depresii. Surne som do nazvu napisal preto, lebo tym clovekom je moja priatelka, a prave teraz s nou pisem na ICQ a chcel by sopm teraz vediet ako jej pomoct. Ona je typ cloveka, ktory stale musi nieco robit, ktory neznasa stereotyp a nudu, ale ked je nejaky problem je to pravy opak, je totalne depresivna. zial prave teraz lezi chora doma a je totalne depresivna, horsie vsak je ze tieto stavy nie su len dnes, ale uz viac menej dlhsiu dobu. Nic sa jej nechce, ani vstat z postele pomaly, a je smutna. Ju v poslednom case trapi maturita aj rozne rodinne problemy teraz aj prechladnutie a dutiny, a mam pocit, akoby uz bola totalne na okraji sil. Ja sa snazim byt k nej mily a hovorim rozne povzbudive slova, ak nezabera snazim sa byt vesely, lenze ono to potom moze ona zobrat ako mne je veselo ked ona je smutna a ze teda s nou nesucitim a to nie je pravda. Najradsej by som bol pri nej, a objimal ju a takto do oci povzbudzoval, ale ani to nechce, uz asi dva tyzdne akoby vobec netuzila so mnou byt. Aj ked verim ze to nie je tym, ze ma nieco proti mne, pretoze ine priznaky tomu nesvedcia. Ale o to nejde, chcel by som vas len naozaj velmi poprosit o nejake rychle rady, ako sa spravat, ci smutit s nou, ci ju povzbudzovat, ci ju len pocuvat, ci ju tak jemne "nutit" k aktivite, nie doslova ale obrazne, alebo co. Lebo o toto vsetko sa naozaj snazim, snazim sa naozaj byt mily na nu, ponukam jej vselico od bozkov az po to ze jej prinesiem jej oblubeny kebap, snazim sa byt nezny, ale zacinam sa bat, ze to ma praveze opacny efekt. Budem vdacny za kazdy prispevok

Marek321

Moze to byt viac faktorov ale ona nemysli na foktory zalubila sa len ju treba nahat aby sa rozhodla ale hlavne ju nestresovat

elsa5.5

aj prehnaný záujem niekedy viac škodí než pomáha,prestaň ju tak skúmať,správaj sa ako obvykle ona sama ti povie ak niečo bude chcieť,že leží nech leží stále to tak nebude,možno stratila niečo s čoho mala chuť do života-strata niečoho,alebo ako dalej napredovať po tej maturite,možno sa rodina rozpadá a v tom je problém.

boer

ale to by bolo na dlhe rozpravanie=) v kazdom pripad milujem ju, takze nebudem teraz hned vymyslat aka je ona zla, ze je na mna taka. vsetky vase rady si beriem k srdcu a zachovam sa podla nich. Vdaka vam vsetkym, vzdy mi tu pomozete=)

boer

mataBB: ver mi aj to mi napadlo, takze aj ta snaha je len odtial potial, to neznamena ze sa takto snazim 24 hodin denne kazdy den. A mimochodom tu volnost sa jej praveze snazim davat, ale ver mi, ked jej poviem vybehni si s kamoskami, kludne si daj den bezomna alebo bez telefonu, alebo tak, tak ma zase obvini, ze mi na nej nezalezi a ze nechcem byt s nou. Ja som toto vsetko co si napisala skusal, a to viac posledne tyzdne kedy vidim ze je taka, ale skoncilo to minuly piatok v momente, ked sa namna nastvala povedala, ze ked sa jej snazim dat co najvecsiu volnost aka sa vo vztahu da, resp. aspon kusok volnost, tak vlastne robim zle, lebo mi vraj je jedno co ona potom bude robit, resp. nechcem byt s nou. Je to totiz tak, ze nie som ja ten, kto tlaci na to aby sme boli kazdy den spolu, my sme spolu tak 4 krat do tyzdna maximum. Ja si taketo veci ako nezvazovanie partnera uvedomujem, alee niekedy to zavisi od nalady mojej priatelky ako to prijme. Ale milujem ju, to je iste=)

mataBB

podla mna sa jej az prilis vtieras...moj nazor, keby je niekto takyto ked mi je smutno, tak ho poslem niekam..ved ju nechaj tak..mozno prave preto je taka v depresii, ja som tiez bola,ked som bola unavena vo vztahu..nemohla som mat jeden den volny, bez frajera, citila som sa ako vo vazeni, stale spolu, ked nie spolu, tak sms, ked nie sms tak icq...mozno ju proste nudis

boer

dakujem vsetkym za nazory=) evula, presne je to tak ako hovoris, nakopilo sa u nej problemov v skole aj doma. Ja sa jej snazim pomahat so skolou ako viem, pomaham jej s maturitnym projektom a pod., a co sa tyka domacich problemov tam mozem len radit. takze mas pravdu, len kiez by som vedel ako ju z toho dostat. ale kluc k tomu bude v tom, co napisal/a ja40. a nieco na ten sposob som jej uz aj povedal teraz. Povedala ze chce si pospat, tak som jej len odpovedal ze moze so mnou ratat ak by sa potrebovala zverit, ze som tu pre nu a nech ide teraz kludne spat...a necham ju trochu na pokoji. takze dakujem za radu. Nieco pravdy na tom bude ze to niekedy s riesenim problemov a povzbudzovanim velmi silim, ale nemyslim to zle. Aj ked na druhej strane, uz sa stalo, ze ked som sa ja spytal: laska, povedz mi, co by ti urobilo radost, alebo ti pomohlo, tak som bud dostal letargicku odpoved: netusim, alebo hnev, ze to co sa pytam, ze sa mam snazit sam od seba....takze tak..este raz DAKUJEM za vas cas

boer

kikusa33: na moju obranu, uz asi tri tyzdne jej takmer kazdy druhy den ked vidim ze je smutna, hovorim, nech sa mi zveri, ze som na jej strane, ze jej pomozm ak ju nieco trapi. A ona vytrvalo hovori ze ju nic netrapi, ale na druhej strane je stale nervozna, najme na mna, vybuchuje a pred chvilkou na mna vyletela ako jej namne tolko veci vadi a aky som zly. Ani so mnou nechce byt, myslim tym byt pri sebe. Mam pocit ze sa mi rozpadne cela hlava aj dusa, nie som padavka, toto co hovorim sa deje casto a bolo by to na dlho. Ale to nic, idem do zahrady sa nadychat vzduchu, nacerpam sil a verim ze sa mi podari vratit jej stastie....

AdamKrt

Poriadne jej urob oral. Ale ozaj kvalitny. Ziadny sex, iba usta a prsty. Na to moze byt unavena aka chce, proste nemusi robit nic, urob jej nezistne poriadny oral...

ja40

boer,si fakt dobry :-) ona si to uvedomuje,neboj sa
ak chces ozaj radu tak najlepsie bude ak prestanes s prehnanou iniciativou voci nej a len jednoducho sa jej spytaj takto:
Laska co by podla teba bolo to najlepsie,co by ti pomohlo?? A podla jej odpovede sa zariad. Ono ty jej mozes vselico ponukat,navrhovat atd.,ale to neni to prave chapes,musis z nej dostat co jej pomoze a je jedno ak ti povie,ze chce pokoj a byt sama,ty to potom respektuj,lebo to bude len docasne,takze sa moc nesil,aby si z toho zase nebol na nervy. drzim palce