43r. - hladanie prace

Príspevok v téme: 43r. - hladanie prace
Lionessel

Povedzte mi prosím, ako si má 43ročná žena nájsť prácu... Ak som nepopísala vyše 80 žiadostí tak ani jednu. Najhoršie je, že na Slovensku je zvykom ani neodpísať že nemajú záujem. Ignorácia a človek čaká, čaká, čaká.
Vyštudované hoteliérstvo, prax v administratíve, recepčná, kurzy... šéfka nám tento mesiac znížila mzdu... na úplné minimum. 250 Eur. 200 mesačné poplatky. Ako mám vyžiť z 50 EUR. Čachruje aj so stravnými lístkami - máme jesť čo zostane po ľuďoch z reštiky. Pani podnikateľka sa celé mesiace sťažovala ako nám to zle ide, že sme v mínuse, že je na dne. Výsledkom bola spomínaná min. mzda a jej nový kožuch za 1000 EUR.
Som na dne.

bibi123

jajka-keby som mala takychto zamestnancov, co mi zavidia, ohovaraju ma, tak by hned leteli cez zavrete dvere. Ako pisal beskyd, min.mzda v cistom je 274eur, takze to mozno nie je len tych 250eur, ked ich este ani nedostala...
odporucam Vam prestudovat si zakonnik prace, podla § 152 - Stravovanie zamestnancov. zamestnavatel ma zabezpecit stravu a az ked ju nevie zabezpecit vo svojom, inom stravovaciom zariadeni, tak ma davat listky. takze ich zamestnavatel splna zakon a vobec to nie je porusovanie ludskych prav. Kebyze sa mi nepaci, tak sa dohodnem s kucharom, zamestnavatelom-ak mam nejaku dietu a pod.
delphia-dakujem, za suhlas:O))) podla mna je taka doba, ze ani zamestnanci sa v praci moc nepretrhnu. Mam vystudovany manazment a tam nam vtlkali, ze zamestnancom sa neda vzdy verit a treba ich stale kontrolovat a potom, co som to mala moznost vidiet v praxi, sa s tym stotoznujem. Ked som robila v kancelarii s open spaceom, tam bolo vidiet, ze vsetci prve tri hodky si riesili svoje sukromne maily, pokec, FB,.. co sa tyka podnikania, tiez sme mali obcas zamestnanych brigadnikov-mali sa odpisovat a velakrat sa stalo, ze sme sa este vratili do firmy, ked sme nieco zabudli napr. o 18-10 a oni sa odpisali, ze odisli o 20-00 a o tom, ako zamestnanci kradnu od hajzel, kancelarskeho papiera az po suciastky pocitaca, penazi z pokladne, tu uz je zbytocne pisat...

jajka001_

skusala si si hladat pracu? ak vies nemecky, preco nejdes do rakuska? tam su neporovnatelne platy. a nie je to az tak daleko

delphia

ta 43 rocna zena uz nejakych cca 25 rokov zaraba, takze v takom veku hadam nieco na konte uz ma. a tych 250 eur ma az za tento mesiac. a ked niekto naozaj chce, tak sposob si najde. ak nechce, tak si samozrejme najde dovod. ini co myslis, ako zacinali? snad si nemyslis, ze mali rovno milionove konta?!

Lionessel

moja sefka ma niekolko penzionov, restauracii, prenajima kancelarie v centre mesta... rocne chodi na 4 nie obycajne dovolenky. kontroluje nas, ci nahodou nezjeme kusok chleba z kuchyne. sleduje nas kamerou ci nahodou nesedime dlho. ak ano tak mam ist upratovat po upratovacke. takze ako recepcna cistim zachody, periem, umyvam atd. jej muz - ak nahodou nema dobru naladu (asi mu nevysiel golfovy turanj) nam nadava a zjape. kazdy den sa pride stazovat ze ma malo penazi a asi to zavrie (dodava nam to vsetkym strasne energie - byt upozornovani ze kazdym dnom mozme ocakavat vypoved). svojich znamych ubytuvavaju zadarmo ale akonahle pride zahranicny turista mame vytiahnut druhy cennik (drahsi). mam dve deti (ôsmaci). dokonca viem jazyky - aj, nj, sj. som len proste stara a znicena.

veves

z akeho vkladoveho kapitalu ma zacat podnikat 43 rocna zena, ktora ma isto rodinu a na tu rodinu jej ostava 50 eur?boze, ved mozno nema ani muza co jej pomoze zivit deti. ma si zobrat uver?kto jej da dostatocny uver na podnikanie pri takej vyplatnej paske?

podnikatel - to je dnes nadavka (cest vynimkam)

delphia

uplny suhlas s bibi123. nezavidim zamestnavatelom, lebo od noveho roku isli hore odvody za zamestnancov a znizuje sa nezdanitelna ciastka, takze pri rovnakom prijme za svoje sluzby, sa o dost zvysili naklady za zamestnancov-t.j. cena ich prace. len preto, lebo na Sk sa zvysili naklady, este do hotelov nepoputuje viac hosti len preto, aby mal z coho majitel pokryt svoje naklady. takze logicke je, ze bud siahne na platy alebo zacne znizovat stavy.
veeelmi jednoduche je nadavat na svojho chlebodarcu. ti, ktori nadavate- mozno nebolo by od veci zacat podnikat a tiez zamestnavat ludi a skuste im vytvorit podmienky take, ktore teraz vy ocakavate od svojho zamestnavatela. a az potom zacnite sudit! moznosti su. takze treba ich vyuzit a az potom ohovarat sefkin kozuch!

jajka001_

a ze zamestnanci su malo empaticki...ty by si ako vyzila zo 250 eur? co to ma spolocne s empatiou? ked nemam z coho zit a z coho zivit rodinu, mam byt empaticka a makat za par supiek len aby sa na mne niekto nabalil?

jajka001_

zamestnavatelia zneuzivaju ze je nedostatok volnych miest. znizuju platy nielen preto ze musia ale niektori aj preto, ze si to mozu voci tym ludom dovolit.
svedske stoly hm. neviem, ja som zvyknuta ze pridem a vyberiem si normalne varene jedlo, na ake mam prave chut. alebo ak chcem, prinesiem si vlastne jedlo. podstatna je ta moznost vyberu. zamestnavatel je povinny ti prispiet na stravu a nie ta nutit, aby si zjedla jedlo ake ti predlozi. co ti ludia, ktori maju rozne diety a nemozu zjest hocico.