43r. - hladanie prace

Príspevok v téme: 43r. - hladanie prace
Lionessel

Povedzte mi prosím, ako si má 43ročná žena nájsť prácu... Ak som nepopísala vyše 80 žiadostí tak ani jednu. Najhoršie je, že na Slovensku je zvykom ani neodpísať že nemajú záujem. Ignorácia a človek čaká, čaká, čaká.
Vyštudované hoteliérstvo, prax v administratíve, recepčná, kurzy... šéfka nám tento mesiac znížila mzdu... na úplné minimum. 250 Eur. 200 mesačné poplatky. Ako mám vyžiť z 50 EUR. Čachruje aj so stravnými lístkami - máme jesť čo zostane po ľuďoch z reštiky. Pani podnikateľka sa celé mesiace sťažovala ako nám to zle ide, že sme v mínuse, že je na dne. Výsledkom bola spomínaná min. mzda a jej nový kožuch za 1000 EUR.
Som na dne.

bibi123

jajka001_-ak tymi zbytkami myslela neskonzumovanu potravu zo svedskych stolov, taku, co nebola ani dolozena, tak je to podla mna uplne v poriadku... Z hladiska rentabilty je to rozumne riesenie, ale zamestnancom sa nikdy nezavdacis... Podla mna zamestnanci su malo empaticki, ako som uz pisala, podnikatelia to maju v tychto casoch tazke, podnikaju preto, aby mali zisk a nie, aby mesacne boli v pluse 400eur, to by v praci zarobili viac.. Ta sefka to mohla riesit aj tak, ze by niekoho vyhodila namiesto znizovania platov, toto je podla mna mensie zlo...

soffa

porusovanie ludskych prav-preco to neriesite na inspektorate prace...dokazy,doneste vyplatne pasky,..my vam tu nepomozeme,ale na kazdu dieru existuje zaplata.treba sa v dnesnej dobe nevzdavat a byt "svina".ake pozicias take vrat...aj vas niekto topi stiahnite ho so sebou...dobre viem o com hovorim

bibi123

Lionessel-podla mna je to bezna prax, ze zamestnanci hotelov, restauracii sa stravuju tam, kde pracuju. Je to o znizovani nakladov. Kamoska mi hovorila, ze ked pracovala v jednom 4* hoteli v BA, tak nedostavali ziadne gastrace, ze mali listky na obed a vobec nejedli menu, svedske stoly, co mali hostia, ale len spagety s lyzicou kecupom, cestoviny s 1 vajcom, zemlovku-vraj chleba namoceny v slivkovom kompote a podobne gurmanske speciality...
Ak si myslis, ze mas naviac, tak si najdi novu pracu, uprednostni priamy kontakt, nie len cez maily(navstiv riaditelov hotelov v okoli), ale nie je podla mna dobre nadavat na zamestnavatela. Predsa Ti dava pracu. Cielom podnikania je zisk, nie uspokojovanie potrieb zamestnancov:O) a ona si tak zo zisku moze kupovat, co chce...

beskyd

no, nie je to idealna situacia.. ale ak mas minimalnu mzdu, v cistom by si mala mat 274 eur. ak mas byt, skus ho prenajat a mozes ist byvat na ubytovnu. som nasiel na nete nedavno jednu v BB kde mesiac na 1 lozkovej izbe stoji len 100 evri...

GiovanniX

zial na slovensku je to problem a velky zamestnant sa aj mlademu a nie starsiemu,ak mas rodinu,musis strpiet sefku a byt rada ze mas pracu,ak si sama,tak pober sa do zahranicia,vzdy lepsie ako tu ostat...