Stretavka z forumu

ta3

Bibi, viem, ze mas sesternicu v Zapadnej Australii, ak sa budes pohybovat iba tam, tak to by bolo viacnasobne viac ako 1000 km, toto je obrovska krajina, ale ak sa rozhodnes pozriet aj Sydney, tak by sme sa stretli urcite, byvam na vidieku blizko Wollongongu
hm, Tvoj havino by bol urcite urazeny, ze ho opustite na mesiac, ale ja by som to riskla, nasla by som spolahlivych ludi, ktori by sa o neho dobre postarali, lebo obetovat Australiu iba pre pohodlie Tvojho havina sa mi zda dost prehnane, ja psov milujem a si mi sympaticka aj pre Tvoju lasku k tomuto nadhernemu drhuhu zvieratiek, ale ja by som to riesila tak, ako hovorim, Tvoj havino bude urazeny, ale pravdaze to nejaky cas bez Teba prezije a Ty budes mat zazitok na cely zivot, takze nevahaj a cestu neodkladaj

lost

no hej :)
ja som asi za to, nech system padne a bude pokoj, bude to jednoduchsie ako ho lepit :D
a uz sa to stalo vela krat v miulosti, takj preco nie :D
aspon bude moznost noveho startu (evil smile) :D

bibi123

uhlie-len co narobis? Jedina moznost je odstahovat sa... A kam pojdes byvat, do USA, kde je zamorene prostredie tak, ze 4 z 5 deti ma astmu a kazde 3. rakovinu? Pokial sa bude kupovat, tie ceny padat nebudu, lebo nemaju dovod. Podla mna sa v tejto krajine velmi malo strajkuje(staci si vziat pripady z minulosti, stacilo zopar ludi pred zasadnutim vlady a skoro vzdy im vlada z velkej casti ustupila vid. zopar mamiciek za rodicovske prispevky, kamionisti,...)
lost-skor je nefer, ze predchadzajuce generacie mali kde byvat, pracu a aj ked bol komunizmus, v podstate bolo o kazdeho postarane, aj ked samozrejme komunizmus so sebou niesol aj negativne veci, zastrasovanie, habanie majetku(napr. frajerovej babke zhabali dom v blizkosti hradu a supli ju na okraj BA)...po pade komunizmu sa dalo pekne zacat podnikat, zacali sa robit rozdiely medzi jednotlivymi socialnymi vrstvami, tiez sa nasledne odkupovali byty za par korun, co teraz pre mlade rodiny neexistuje. Vela ludi aj po 30tke byva s rodicmi, ale nie je to preto, ze by im bolo dobre v mamatata hoteli, ale nemaju proste peniaze sa osamostatnit. V podstate ja som velmi vdacna za zivot, aky mam, neviem si predstavit, ze by som mala mat plat 400eur mesacne, z toho si riesit byvanie, uzivit rodinu,... Ale myslim si, ze tu absolutne zlyhal stat, je tu velmi slaba podpora malych podnikatelov, hrozne odvodove zatazanie, co sa pred volbami rozpravalo, ze sa zmeni. Stat podporuje nezamestnanost-nizka kontrola-vela ludi pracuje, popritom dostava davky v nezamestnanosti, alebo vela ludi do toho zamestnania nejde, lebo sa im za par korun proste robit nechce, tu sa zase dostavame k romskej otazke, atd... vela ludi si mysli, ze dan z prijmu ide len do statneho rozpoctu, ale najvacsia cast ide priamo do obci a o to sa nikto nezaujima, ako sa s financiami naklada, vsade sa tuneluje, byt mnou, tak zburam cely zimny stadion a ked na to nemam, tak nic neorganizujem... Nemam nic proti uzivaniu si pozitku na uver, lenze to si ma rozhodnut kazdy sam, nie za neho rozhodovat stat... asi to uz nema ani hlavu, ani patu, co pisem, ale som uz strasne unavena a vobec mi to nemysli...tak to je len moj brainstorming bez pouzitie brainu:O))))

lost

absolutne zivy priklad je vienna gate, to je papierovy !!! dom z kartonov ale to co za to chcu (a som cital ze tam je dokonca ta budova vystavena na konkurz ci co) a ze 4iz byt v petrzalke za 300tisic a to dokonca bez garazoveho statia (alebo garaze).. alebo tie stare 50 rocne prehnile kvazibyty za 100tisic 2izbak.. to je proste totalne sialene.. ta bratislava je absolutna stoka a nema nic ponuknut. ani MHD nefunguje tak ako ma, ani elektricky, proste absolutne nic, ale ceny su nadsvetove. a to je tak lahke ju dostat na SPIC sveta... ale samozrejme, ked ju niekto ustavicne a pochopitelne legalne okrada, tak sa nikdy nikam nedostane... a ze mat deti v takomto kocurkove? :D haha lol, no to iste.. aby sa mi na 30 rokov upisali tym kvazibankam, aby mali strechu nad hlavou? taky prt makovy jedine..

lost

uhlie, za byt maju marze MINIMALNE 100% cize ano, slovensko je ku*va specificky trh. toto ma neskutocne se*ie a najradsej by som odisiel hoci aj do stredu afriky, len aby som neprerobil 2/3 svojho zivota nejakemu pusie radobydeveloperovi...

to iste cena pozemkov, humus..

proste vsetko tu je tak na 3,1415ču ze to slovami ani ja nedokazem opisat..

lost

bibi123, CHUDAK ZLODEJ :D ako sa musel nadret a nic z toho :) no dufam ze ho zavreli aspon na 10 rokov :) (alebo v lepsom pripade zrazili nadobro pri prichode, by som toho policajta rovno povysil)

lost

uhlie, kabrio na sidlisku RADSEJ nie :) jedine ze by som z neho mal kabrio navzdy (rozrezany plast).

A hej, ta amerika ma extremnu konkurenciuschopnost. nie KARTEL ako na slovensku. preto by som tu snad nikdy nekupil nove auto za viac ako milion korun.. to uz z nemecka mam o 10% lancejsie minimalne.. (a maju 3x vyssie platy mimochodom).

To je to nase krasne Slovensko.

uhlie

bibi,

tam su auta o dost lacnejsie a to aj ked maju automaticku prevodovku (co sa u nas da povazovat za luxus) a stale na tom vyrobca zarobi. Tak si predstav, kolko na tom zarobi vyrobca (s lacnou pracovnou silou), predajca a servisy. Uz dlhu dobu sa divim, ze su u nas ludia ochotni zadarmo niekomu dat 30-40000Eur, k vyrobnej cene akoze Nemeckeho auta. Slovensko je ukazkova krajina, ako co najrychlejsie odliat peniaze do zahranicia za auto, ktore sluzi len ako kundo;ap, alebo na ukazovanie susedovi, a potom sa vsetci divia, ze Slovaci su chudobni a nezmestnani. Komu neni rady, tomu neni pomoci, ako sa hovori.

bibi123

letec-nebude to problem
lost-moje auto sa automaticky zamyka(da sa to aj vypnut, cez palubny pocitac, ale z hladiska bezpecnosti kvoli zlodejom pocas cesty, aby mi niekto neskocil do auta je to fajn), ale uz ma napadlo, ze kebyze sa rozbijem a som nevladna, ako sa niekomu podari ma dostat z auta(kamarat, co je automechanik nam spominal, ze jednemu klientovi chcel niekto pravdepodobne ukradnut z audi navigaciu a ze sa zobudil na riadne supy z vonku a ked sa pozrel cez okno, tak videl, ako sa mu niekto s metrovym pajserom snazil rozbit okno, volal hned policajtov, ale ze to este aspon 30x skusal, potom zlodej utiekol a vraj mal len na okne skrabance a nepodarilo sa mu ho nastastie rozbit)tomu sa hovori nerozbitnost:O)))
mimisek-ale aj ked najazdis rocne 2000mil, neznamena to, ze gumy budes mat dobre 100rokov... guma tiez rychlo starne a jej zivotnost by som neprecovala na dlhsie ako su 3 roky, aj ked testy roznych znaciek vyrobcov tvrdia mozno nieco ine... ja mam sportove continentali jedna stala okolo 190eur a tiez som spokojna. Dnes uz sa vyrabaju celkom kvalitne gumy, ked ich nekupujes v Kauflande, tak je to v podstate jedno. Co sa tyka tej hlucnosti, to ani neviem, moja audi je dobre odhlucnena + ked mam zapnute radio, nepocujem nic:O))) neviem, kolko rocnu mas audi, ale tie nove su vo vseobecnosti tiche, takze by som tu ne/hlucnost ani nepripisovala pneumatikam... ano, clovek s tym musi ratat, preto sa smejem tym ludom, co si kupia 5rocne BMW bez zaruky, alebo take, co ma najazdene 300 000km, lebo chcu machrovat, pritom si neuedomuju, ze za chvilu budu chodit elektrickou, lebo nebudu mat kazdy tyzden na opravy:O)))
uhlie-kokso, teraz pozeram, ze v usa su nove audiny lacnejsie aj o vyse 30%, vyhodny kurz, lacny benzin...no komu je lepsie... najlacnejsiu q7 by som mala uz za 33 000eur, zatial co ten isty model sa v SR predava za 58 800eur asi sa tam hned prestahujem:O))) ale myslim, ze je problem take auto priviest, lebo splnaju ine technicke normy-ako smerovky-oni maju tu cast svetiel stale orandzovu...

uhlie

Mimisek,

ja mam zaujem o kategoriu aut, kde clovek dostane to, za co si zaplati. Mimochodom v USA su BMW aj Mercedesy o dost lacnejsie, ako na Slovensku, takze sa to tam mozno oplati kupit. Automaticka prevodovka je tam asi tiez uplne bezna a clovek , ktory chce manualnu je tam asi taky divny, ako ten co chce automaticku do Fabie na Slovensku.