Nie som na facebooku, som out?

Príspevok v téme: Nie som na facebooku, som out?
outsiderka

Nikdy som facebook neuznavala, lebo som mala vlastny nazor na komunikaciu s ludmi.

A zrazu v dnesnej dobe, ked je na facebooku kazdy, lebo je to akasi "spolocenska nevyhnutnost"...sa stretavam s narazkami typu, ze nie som spolocenska..........myslite si, ze som out.......

co si myslite o "umelych priatelstvach" na facebooku

kiki00

Milá outsiderka
Asi potrebuješ vyplniť dotazník k diplomovej práci, inak to ani nevidím, keďže vôbec neprispievaš do témy, ktorú si sama založila.

youki

Timejka: a co ak je to tak? Naozaj veris bezpecnosti facebooku. Neviem, co tym myslis hocikto, ale mne by stacilo, keby sa k tomu mohol dostat niekto, komu to nedovolim a to sa na facebooku stava.

Videl som v praxi program, ktory po vlozeni profilu z facebooku alebo aj fotky tvare postahoval informacie o nom a jeho priateloch. Dokazal detekovat tvare a vyhladavat fotky, na ktorych bol. A ked sa pytali, naco su im tie informacie, odpoved znela asi takto: na zaklade priatelov sa da zistiy charakter osoby.
Je viacero moznosti, ako tie informacie ziskat.
1. najjednoduchsi je stiahnut priamo z profilu, ak nie je zabezpeceny
2. stiahnut cez profil niekoho ineho, kto nema profil zabezpeceny a ma ta v priateloch
3. vyuzit bezpecnostne diery

staci pohladat na googli, kolko bezpecnostnych chyb len za posledny rok odhalili a ake boli kriticke. Hackeri prelomili aj profil autora facebooku:
www.chicagotribune.com

Timejka

vy pisete akokeby tie fotky co tam zavesim videl kazdy...vidia to len ti co ma maju v priateloch...a pochybujem ze len tak hocikto sa moze dostat k informaciam hocikoho....a ak by moj buduci swf raz chcel o mne nieco zistit, a nasiel by ma na fb tak by tam uvidel len moju profilovku a pohlavie...neviem ako by sa dostal k ostatnym informaciam...hm ???

blink_182

Všetky statusy, fotky, videá, informácie čo o sebe píšte sa ukladajú do databázy. Ostanú tam aj po rokoch. Čiže ak sa budete hlásiť do zamestnania váš šéf si bude môcť pozrieť celú vašu "facebook minulosť" . Dávajte si preto radšej pozor aby ste potom neoľutovali svoje "nevinné" chyby...

katy1976

ovecka: je to moj nazor...na toto sa prave outsiderka pytala:)
moja dcera ma 13 rokov a mam co robit, aby som jej cas na FB obmedzila, pretoze ma aj ine povinnosti ako FB...tak sa nerozculuj. V klude si pis SVOJE nazory a respektuj iných:)

sonicka654

Ahojte, ja som na FB ale nechodim tam velmi casto, len ked nieco potrebujem, statusy nepisem ani nic podobne, chcem sa opytat ze ked mate partnera a ten ma v priateloch nejakeho cloveka ktory vam prekaze ci si ho vymaze alebo naopak ked tam mateniekoho vy kto prekaza vasmu priatelovi ci si ho vymazete...a inak je to pozierac casu pre deti pretoze ked som ja osobne mala nejakych 1O alebo 12 rokov prve co som utekala von s kamaratmi a bola som von az do vecera, chodili sme sa hravat, skakali gumu a neviem co vsetko ale dnesne deti uz taketo veci asi nezaziju kedze prve co urobia idu na FB, mam 8 rocneho synovca ktory si tam chce otvorit ucet, zatial si len so spoluziakmi pise na gmaili, no povedze ci je toto normalne :)

0vecka

aka strata sukromia??? facebook ta nesleduje a nepise to vsetko za teba... ak to tam ty napises tak si to precitaju ludia ktorych mas v zozname... co je an tom zleho?

katy1976

Prietelia ahoj, tiez som uspesne odolala tejto "uchylke" :) prepacte, nechcela som urazit, nemyslela som to isto zle. Len podla mna je to strata sukromia...len ked si sem tam nieco vypocujem, ze toho dnes hlava boli, ten zas ma problem od rana zo sto..cou:( Des podla mna.

LucnyKvet

radsej nie.... je to strasny zabijak casu.... a som toho nazoru, ze rozne socialne siete pravidelne prichadzaju do mody a zasa odchadzaju.... ved si zoberte, pred takymi dvoma rokmi o facebooku vedelo minimum ludi a kazdy bol na pokeci :D:D

bajoci

ahojte priatelia,,ja si myslim ze fcb,,je paradna vec,,a spaja svet,, ludia ktory casto cestuju a spoznavajau ludi po celom svete,tak je super,,ked si zas mozu prostrednictvom fcb vymenit zazitky,foto a atd,,a dalsia vec ,,kazdy kto si zaklada fcb vie co to obnasa.a je to uplne v pohode siet,,len si hu treba pripustit,,tak primerane,