Prirodne farby na vlasy

Príspevok v téme: Prirodne farby na vlasy
casanta

Kedze som chcela prestat s farbenim vlasov chemickymi farbami, presla som na hennu. Lenze ta mi vlasy velmi nezafarbi, akurat chyta do rysava. S ucinkami heny som ale spokojna a preto by som chcela ostat pri prirodnom sposobe farbenia vlasov.Len ma hnevaju tie odrasty, ktore dost vidno ,henna sa velmi rychlo vymyva a farbiaci ucinok je vidno len niekolko dni. Chcem sa opytat ci mate skusenost s prirodnymi farbami na vlasy ako logona a podobne, ci farby vydrzia dlhsie a ci aj zafarbia vlasy viac ako henna.

Lili71

Ahojte,
henna je super vec, ale niekedy treba hennovat dlhsie aby farba lepsie chytala. Hlavne ak dlho farbite chemickymi farbami, tak vlasy su casto znicene a henna vam potom dobre nechyti, alebo nezafarbi tak ako by ste chceli. Ale treba vydrzat a henna sa postupne zacne vo vlasoch usadzat a bude chytat lepsie. Btw. tu je fajn prehlad niekolkych prirodnych farieb

www.tany.sk

Lucka1

Ahoj, z vlastnej skúsenosti môžem len odporučiť rastlinné farby od českej značky VOONO. Majú fakt krásne odtiene. Ak hľadáš farbu bez ryšavých odleskov, tak majú Dark Brown. Čo sa týka vymývania, tak miera vymývania henny závisí od typu vlasov. Z niektorých sa vymýva viac, z niektorých menej. Tiež záleží na tom, aký šampón a kondicionér používaš. Ak obsahujú silikóny, parabény alebo priveľa olejov, tak henna nebude na vlasoch držať tak dobre. Skús pozrieť sem :) :
voono.sk

ikazpk

Som po 55-ke a henou si farbim vlasy uz asi 15 rokov. Bolo to tazke, lebo zo zaciatku to bolo nutne dovazat pri zahranicnych cestach.
Teraz kupujem cez net, lebo v DM sa uz znacne znizila kvalita (akysi len puding)
Aby farba chytila na moje sediny je nutne si ju naniest a spat v zabale (zabal uz aplikujem len na odrastene sedive cesticky) spim do rana a potom zmyvam farbu.
Farbu zarabam s olivovym olejom a vodou. Inak sa da roznymi sposobmi- treba hladat a zvolit svoj sposob. Da sa zarobit aj s tmavym cajom - miesto vody.
takato aplikacia skutocne vydrzi 3-5 tyzdnov. ale mam zatial krasne vlasy a nechcem farbit farbou.
Je to zakazdym babracka, ale mne to stoji zato. A aj okolie ma pozna podla vlasov. Farbim si tmavy mahagon, a mahagon. Vsetky odtiene heny samozrejme hraju do cervena..... Moje povodne vlasy boli gastanove..... Takze, kto sa neboji nech ide do toho.... je iny, ako ostatne zeny :-))

nikinka22

henna je super, ale mi vadi ten smrad :(

mne farbi v pohode, aku farbu chces hennou docielit? a aku farbu mas prave teraz? mozem ti nieco ohladom toho potom poradit a je mozne ze ti to chyti lepsie :)

hlavne je hennu davat zo zaciatku casto, pretoze az po par pouzitiach sa stava "trvacnou" a nevymyva sa, pretoze obaluje vlasy, nejde do vnutru vlasu a hlavne preto je to zdrave a vyzivne :)

o kremovej by som ajja rada nieco vedela, ale co viem je to, ze to uz henna nie je ani prirodna farba, je to vlastne "klasiicka" farba obohatena o hennu a nejake "dobre pridane latky"

žuvačka123

zazao dosť ma zaujala farba nook , ale tiež sa o nej nikde nemôžem dočítať a rada by som sa o nej niečo viac dozvedela :D tak ak by ti to nevadilo, dala by si mi tvoj e-mai :)

zazao

Ahojte :),

chcela by som sa s vami podeliť o moje skúsenosti s prírodnou farbou na vlasy Maxima Nook. Farba z drogerky obsahuju vela škodlivých látok, a henna je dosť neefektívna.
Maximu nook som našla na nete, ale žiadne recenzie z netu... Tak som si povedala, že to skúsim, a som milo prekvapená :).
Stojí to zato ísť tou šetrnejšou cestou :).