O aku chorobu sa jedna?

Príspevok v téme: O aku chorobu sa jedna?
olovec156

Zdravim, chcel by som sa opytat aku chorobu vlastne mam?Pred tyzdnom som bol u doktorky s tym ze mam stale zapchaty nos a vykasliavam hlien, tak mi predpisala DUOMOX 1000.Priebeh mojej choroby vyzera asi takto, vobec ma nebolia svaly, nemam ani teplotu, no mam iba dve veci a uz 8dni kvoli tomu trcim doma, a to je ze mam neustale zapchaty nos, a asi tak 5-7 krat za den chytim taky chraplavy zachvat kasla a vykaslem strasne husty zeleno-sedy hlien.V noci spim bez prebudenia a bez kaslania.Chcel by som sa opytat o aku chorobu sa vlastne jedna a ako to cim najrychlejsie vyliecit.
Dakujem

olovec156

Dnes som bol u doktorky na kontrole s tym, ze mam stale plny nos a este zelene huste hlieny par krat za den, a povedala mi ze mam douzivat antibiotika a nepit napoje s bublinkami.Aj som sa pytal co mi vlastne je a povedala ze katar hornych dychacich ciest, nemozem si dovolit byt 10dni doma, viete mi niekto poradit ako sa toho cim najrychlejsie zbavit, ako som povedal ziadla teplota nic, len stale somple (priesvitne, biele) a obcas zeleny-sedy husty hlien.
Dakujem

asdas456789

Choroby anginoveho povodu su pekne svinstvo, tazko sa ich zbavuje,velmi tazko. Caje by som odporucil, harmencekovy caj na antibakterialny ucinok,matovy caj na odhlienenie,zeleny caj na detoxikaciu, sipkovy caj na vitamin C, potom celkom dolezite je pit lipovy caj, ked sa ho napijes tak si lahni,lebo za 5 minut sa zacnes potit ako sialeny, staci zoparkrat a budes zdravy ako rybka. Zazvor je velmi dobry na virusove a bakterialne ochorenia, radim ti robit si z neho stavu. Potom velmi vynikajuca a odskusana vec
www.prirodnekvapky.sk
Valovic kvapky, specialne na choroby anginoveho povodu, ver mi ked to budes uzivat mozes zamavat anginovim ochoreniam,osobne odskusane,vysledky az nadmieru spokojny,este predtym spominane koloidne striebro,ale nemiesaj to vsetko jedno s druhym, radil by som ti tie kvapky najskor.

delphia

mas plne dutiny a ked je hlien az zeleny, tak ide o bakterialny zapal prinosovych dutin. pomaha kvapkat si no nosa viac x denne koloidne striebro.

olovec156

Bohuzial mne doktorka nikdy nepovie co mam za chorobu, ja jej poviem co mi je a jedine co mi povie je ake mi prepisala lieky a ako ich mam uzivat, nejak ma nenapadlo opytat sa co vlastne mam.Uzivam antibiotika tak ako mi kazal 2x denne rano a vecer o 9, pijem aspon 2litre caju, konkretne matoveho, a do nosa pouzivam Muconasal Plus, to celkom pomaha ale nos sa cez den opat zaplni takze to musim praktikovat niekolko krat denne.Tak urcite sa to polepsilo od minuleho tyzdna, ale stale to mam.Zajtra idem na kontrolu poviem jej ako prebieha choroba a uvidim co sa bude dalej diat.Ale velmi rad by som bol keby som uz zdravy.

DC

Ja to mam tiez asi pred dvoma tyzdnami som bol chory klasika chripka kasel, teplota. Prechodil som to a teraz ma uz niekolko dni trapi kasel a hlien ktory mam v krku a v nose. Neustale hlien smrkam a vykasliavam a nic nepomaha. Inak ziadne vacsie tazkosti ani teplotu nemam.

vsevedka

Hmm aku chorobu mas ti mal vysvetlit lekar, co samozrejme asi neurobil, kedze sa pytas. Ak mas po ruke PN-ku, tak na nej by malo byt cislo diagnozy, ktoru ti stanovil, tak ho sem napis a poviem ti nazov choroby.

Ale ono je to vpodstate jedno, ci bola povodcom angina, alebo si mal virus chripky, ale teraz sudiac podla farby vykaslanych hlienov sa jedna uz o nejake pridruzene bakterialne ochorenie, keby islo o virusovy povod, nedali by ti tie antibiotika. Ak si ATB uzivas castejsie znizuju prirodzenu imunitu. Ako imunitu posilnit - o tom najdes vela od RNG v temach tu na fore.

Je dobre, ze si doma a nebehas niekde vonku, ci nepracujes, ono ak sa ti zvykne opakovat, je dolezite skutocne to teraz vylezat, aby si predisiel znova recidive. Popijaj pocas celeho dna teply caj proti kaslu, napr. od TEEKANNE sa mne velmi osvedcil (kupis v lekarni ale i v Tescu), mozes si ho osladit i medom, citron sa do bylinkovych cajov nedava. Mozes si kupit v lekarni Citrograp kvapky (cca 6 E) a nakvapkat do caju alebo vody, vzdy vsak dodrz 2 hodinovy odstup od podania ATB. Jedz vela ovocia, surovy cesnak, mozes pridat i syntetické C-ecko s predlzenym ucinkom. A na upchaty nos pomozu kvapky do nosa z lekarne, ale nesmieš ich uzivat dlhodobo, uz samotne nariedenie hlienov pitim vacsieho mnozstva tekutin ti mozno pomoze nos aspon trochu uvolnit.

olovec156

Zase anginovy povod, pred cca 3-4 mesiacmi som mal herpeticku anginu ktora bola fakt drasticka, potom som mal par krat nadchu a teraz opat nieco anginoveho povodu?Uz mi to lezie na nervy neustale byt chory a na pn.No chraplavy kasel, mna len zacne tak drhnut, taky "zachvat" mensi, vykaslem hlien a potom zase nic vobec nekaslem.Mna totizto ani hrdlo neboli ani nic,ja len vykaslavam hlien a mam upchaty nos.Vela tekutin, takze caju? A aky caj je najvhodnejsi?

asdas456789

Choroba anginoveho povodu, chraplavy kasel je hlavny prejav. Najlepsie je lezat v teple, vela tekutin a kloktat slanu vodu alebo harmancek alebo salviu.