zúfalstvo

Príspevok v téme: zúfalstvo
mondan

Viem, že takých ako ja je veľmi veľa, ale ja už ten tlak asi dlhšie nevydržím...S manželom sme sa presťahovali a ja som prišla tým pádom o prácu. Už som 7mesiacov nezamestnaná a aj keď som denno denne na internete a snažím sa niečo si nájsť, stále nič..Chodím aj po firmách, ale stále je to o ničom..manžel zarobí cca 500eur, čo nám nestačí ani na čiastočné pokrytie nákladou (hypotéka, inkaso...)čoraz viac sa zadlžujeme a ja ten tlak už nevládzem znášať..keď sa k tomu pridajú ešte otázky od rodičou"už máš konečne prácu?"idem zošalieť. Bože veď ja by som išla aj do zahraničia keby tu bola nejaká normálna agentúra, ktorej nejde len o obratie klienta o peniaze..Mám 35r. a nevyzerám zle, tak kde je problém? Začínam si menej a menej veriť a čo je najhoršie dávam za vinu hlavne sebe, že nemôžem nájsť prácu.Rada by som si spravila aj nejaký kurz, alebo doplnila vzdelanie, ale to všetko stojí peniaze..Som zúfalá a poteší ma každá rada, tak prosím ak už bol niekto v podobnej situácii-poraďte prosíííím.

mondan

vsevedka,
tam kde by som mala ísť sa na 40% rozpravava Slovensky, takže to by nebol problém a ak by aj, tak by som sa dala na začiatok kým sa nechytím preložiť trebárz ako chyžná alebo tak..
alusinka,
ďakujem..a budem dúfať, že to vyjde a ja začnem konečne normálne žiť..

alusinka

Majitelia niektorych zahranicnych hotelov su velmi mili, aj pokial neovladas ich cudzy jazyk... Pokial tam nebude sama slovenska, tam si nemyslim, ze by mala mat problem...
Ja som mala v Spanielsku kolegynu slovenku, ktora sa po spanielsky nevedela ani pozdravit a v pohode robila casnicku... (ja som robila objednavky, ona roznasala jedlo)
A pokial by robila chyznu alebo pomocnicu v kuchyni, alebo napr. pri umyvani riadu, tak tam jazyk vobec netreba...A za par dni by zakladne slova urcite pochytila a verim tomu, ze v Slovinsku by aj vela slovam rozumela;)

Vsetko sa da, ked sa chce...

Drzim palce ;)

vsevedka

Natalia123, ale i mondan, jazyk je vzdy problem! Pokial vam niekto povie, ze nie, tak sa nejedna o serioznu pracu. I ked by to bola praca casnika, ci opatrovatela, starych, alebo deti. Musia byt aspon velmi slusne zaklady daneho jazyka, zvysok sa uz da v konkretnej krajine zdokonalit.

Ved casnicka musi porozumiet predsa, co si host objednava (teda pokial sa nejedna o tanecnicku pri barovej tyci-casto su inzerary zavadzajuce).

A ako opatrovatelka s tiez musis dohodnut s clovekom, ktoreho opatrujes, nakupujes mu a staras sa trebars aj o jeho zdravie.

A ano,mondan si v zapeklitej situacii, kedy by si si potrebovala doplnit vzdelanie, ale to samozrejme nieco stoji a ty na to nemas peniaze. Co poradit? Predsa ak si dlhodobo nezamestnana, si vedena na Urade prace a ten ti moze nejaky kurz sprostredkovat, treba ich len atakovat a pri kazdej navsteve sa nan pytat. Ak momentalne ziadne kurzy nebezia, ale sa len priptavuju, skus sa dopredu na nejaky zapisat. A ak mas aspon trochu penazi, mozes sa prihlasit na Univerzitu 3.veku, kde skolne na cely rok vyjde cca 50E, a neboj sa, nechodia tam len stari ludia. U nas sa dala vybrat informatika(teda pocitace), anglictina a nemcina, ci dokonca zahradna architektura a psychologia.

A ak nemas ani na to, da sa predsa jazyk ucit aj formou samostudia ako samouk. Tak prajem vela zdaru!

mondan

natalia123,
tak to si ma ukľudnila, že to nieje žiadna "spoločníčka". Ten pán neviem kto je, len viem ako sa volá, ale neviem či by bolo správne sem písať jeho meno a priezvisko...Inak tá pani Kloknerová ťa podľa nicku vôbec nepoznala:-))asi sa voláš inak ako natalia, či? Ale môžem povedať že je to veľmi milá pani..Jasné, že ti dám hneď v sobotu vedieť ako som dopadla, veď takýchto ľudí, čo toho druhého ani nepoznajú a aj napriek tomu pomôžu (myslím tým teba), je na svete minimum a stretnúť ich je priam nemožné..takže sa opäť budem opakovať veľkééé díííííík

natalia123

chcela som napisat panske spolocnicky :D
A kto je inak ten pan? To je ten majitel hotela? Ja a ni neviem kto ten hotel vobec vlastni

natalia123

Takze moja kamaratka tam nakoniec nesla, lebo si nasla pracu doma, ale ta pani je mojej mamy kamoska, takze nemusis sa obavat podla mna...Neide urcite o pracu nejaku neslusnu, lebo viem, ze kopu ludi takto zhana aj nejake "damske spolocnicky". Ale toto bude nieco doveryhodne, lebo mamina kamaratka sa pytala mojej mamy vtedy o mna, ci ja nemam zaujem si zarobit, ale ja studujem, takze nemozem. Drzim palce, nech to vyjde :) Potom napis, ked budes mat nieco nove...

natalia123

Nie je zaco :) Potom napis, ci si sa dovolala. Ked sa nedovolas hned, skus aj o par dni neskor, neviem ci bude prave teraz v Rakusku a ine cislo na nu nemam. S jazykmi neviem ako to bude, ale myslim, ze to by az taky velky problem myt nemal...

mondan

natalia123,
tak už som jej volala:-)dala mi t.č. na jedného pána ktorý hľadá čašníčku do Slovinska a mám mu volať v sobotu, tak uvidím čo mi povie. Dúfam,že sa nemusím obávať, že je to nejaká iná "práca"? tebe tam ešte stále robí tá kamarátka? Ide tiež o hotel v Slovinsku, len by som chcela mať istotu, že tam už niekto robil a hlavne ako to tam fungovalo-funguje. odpíš mi prosím ťa.. ďakujem ti veeeeeľmi moooc aspoň trošku nádeje:-)

natalia123

Moja mama bola v podobnej situacii pred par rokmi. Nemala peniaze, nemohla si najst pracu cele mesiace. No ona mala jedno plus, vedela nemecky jazyk ( hoci len zaklady) a nasla si agenturu, ktora jej sprostretkovala pracu do Rakuska, kde sa starala o starych ludi. Agentura spravila kompromis a isla tam hned, no potom si dorobila opatrovatelsky kurz o niekolko mesiacov neskor. Inak na Slovensku je to dost tazke. Teraz sa to vsetko riesi cez znamosti, takze ak clovek nema znamych vo vyssich funkciach, je to skutocne tazke najst si pracu. Podla mna v zahranici , v hoteloch vzdy niekoho hladaju. Prave ma napadlo, raz som hladala kamoske pracu, lebo tiez bola doma. Islo o pracu v Slovinsku, v hoteli ako casnicka, ale mozno by sa dalo vybavit nieco ine. Chyzna, recepca a pod.
Tu je cislo: -beata kloknerova 00436801305706 , je to rakuske cislo, lebo teraz tam pracuje, inak to je Slovenka. ne nezarucujem, ze to bude este aktualne, ja som to vybavovala uz davnejsie.