Moj priatel sa zalubil do inej

Príspevok v téme: Moj priatel sa zalubil do inej
erika222

S partnerom som spolu 8 rokov, všetko klapalo až do teraz. Asi tri týždne dozadu sa začal správať inak, odmietal ma. Nevedela som čím to je, myslela som si že sa trápi kvôli práci a peniazom, čo je aj pravda. Ale pred pár dňami vyšiel s pravdou von, už to nevládal v sebe dusiť. Má jednu kamošku s ktorou zvykol chodiť von na pivo, keďže nie sme na seba žiarlivý tak mi to vôbec nevadilo, lenže sa mi teraz priznal že, už asi 5 týždňov na ňu stále myslí, a stále viac. Hovoril že s ňou nemal vôbec nič, že ma nepodviedol. Ale nevie vôbec čo má robiť, že by aj chcel byť s ňou a ale bojí sa zahodiť týchto 8 rokov somnou. Nakoniec sa rozhodol že ostane somnou, a skúsi na ňu zabudnúť, že skúsi sa s ňou teraz nejaký čas nestretávať a už sa nechce o tom viac rozprávať a nechce aby som mu to denno denne vyčítala, a že chcel by byť chvíľu sám, ale nechce aby som sa odsťahovala, ale ja plánujem teraz odísť domov na 4 dni, nech tu ostane teda sám a nech o tom popremýšla. Ale ja si myslím, že toto všetko čo mi povedal nemyslí úplne vážne, že mi toto hovorí iba ľútosti, lebo videl že ako veľmi ma to vzalo. Neviem čo mám robiť, strašne ho milujem a nechcem ho stratiť. Čo mám urobiť aby ma chcel a na ňu zabudol. Prosím pomôžte mi. Som z toho úplne v koncoch, neviem jesť, spať a fajčím jednu za druhou, a neviem prestať plakať od kedy mi to povedal. A teraz tu len sedíme v byte a vôbec sa somnou nechce baviť, lebo že vraj sa nechce tváriť ako by sa nič nestalo.

Deria

Neexistuje recept ani na lasku ani na to, ako si udrzat vztah. Ten sa vsak bohuzial nasilu udrzat neda, lebo skor ci neskor sa aj tak rozpadne.
Erika, aj keby si ho ako milovala, musis sa zmierit s tym, ze ked sa ti s tym raz priznal sam, asi je to vazne a nie je to len nejaky flirt. Co mas robit? Vychadzat zo situacie ale ti poviem, co by si nemala robit: hadky, sceny, vyhrazky, ze odides, otazky, ci ta lubi. Myslim, ze v takom pripade je to jasne, zalubil sa do inej a tam niet o com vela diskutovat. Ja osobne by som mu povedala, pokial mozno v klude, ze sa podla toho zariadim a odstahujem sa. Co by som aj urobila. V ziadnom pripade by som tam nezostala, pretoze sa to bude len cele zamotavat a on nebude nakoniec uz vobec vediet, ci je, prinajhorsom ta poziada o to sam, aby si sa odstahovala. Ak sa vsak sama odstahujes, das mu aspon sancu, (ak ta ovsem lubi), aby si vsetko mohol zrovnat v hlave. Totiz az potom zisti, ked ta strati, ci ta naozal miloval. Ak ano, mohol by sa k tebe vratit. Ak nie, nemas co lutovat. Ale takto, ako to je teraz, si ho uz vlastne stratila. Takze neviem, naco cakas. Je mi luto ale taka je realita.

lienocka2808

A este k tomu ze bojovat o neho. Ja praveze davam inu alternativu "boja" taku aby sa naozaj chlapec zamyslel ze co chce, ked si bude mysliet ze eriku stratil.
Inak sa nezmobilizuje.
Ako si to predstavujete vy?? bude mu nosit kazde rano ranajky do postielky,robit masaze, byt k nemu nasilu mila aj ked jej ublizil? Trocha taktiky preboha, takto si ju vazit nezacne.
Mne sa to vyplatilo, ze som sa pobalila a odisla. Do mesiaca mi byvaly vyvolaval, ze urobil chybu.Nevravim, ze to tak bude aj v tomto pripade, ale ak nebude aspon moze byt rada, ze sa zbavila jedneho nevernika.

lienocka2808

No ja si to nemyslim.Ja si nemyslim, ze ponizovat sa je spravne riesenie.Hlavne ked jej chalan slubil, ze sa s nou uz nestretne, ze za nou uz nepojde a zase sklamal. clovek by mal dostat sancu ale nie tolko krat.
Asi patris do tej skupiny zien, s velmi malym sebavedomim, ktora ma pocit, ze treba bojovat aj o muza ktory ta uz nema rad.Ja mam nejaku hrdost a vravim inak by som sa spravala, keby mam s nim dieta, tak to by som urcite volila inu taktiku ale takto? Naco zbytocne cakat?? naco to predlzovat? Cakaj ako chudera kym sa pan nadomnou zlutuje?? Preboha ziveho sme v 18tom storoci? To si naozaj nezasluzime chlapa, ktory ozaj bude o nas stat? Samozrejme musela aj erika urobit nieco zle, lebo vo vztahu su vzdy dvaja, ale mohol to chalan riesit ked to bolo este v zaciatkoch (no ale asi nechcel). A argument ze nezahodim predsa 8rocny vztah je blbost. Zahodil ho predsa on.
Ja nevravim, ze erika ma podla tohto konat, to je len moj nazor ako by som to riesila ja ( a ako som to riesila ja v rovnakom pripade u mna v minulosti) a viem, ze ak muzovi nedas jasne najavo, ze mily moj "takto teda nie" tak sa nerozhodne. Je to moj nazor ale podla mna erika aj tak urobi podla seba, kedze je zamilovana tak sa k nemu vrati domov a bude zobrat o lasku, ale to len viac a viac odradza. Porozpravat sa, ak ti jasne nepovie, ze s nou konci, alebo ze konci s tebou tak odid. chalan sa spamata podla mna dost rychlo, ak nie,tak tam uz ma na haku.

rebellin

Sansara, klobúk dolu, plne s tebou súhlasím, to čo radíš erike je podľa mňa absolútne bezchybné, lienočka, radíš veľmi zle

lienocka2808

No ja by som asi ani nemala zaujem o niekoho bojovat, kto mi narovinu povie, ze miluje inu osobu. Ja neviem podla mna je to dost o hrdosti.
Bojovat by mal on teraz ak si uvedomi ze urobil chybu. Ale uz tym, ze jej slubil, ze za tou druhou nepojde a siel tak to podla mna totalne pokazil a uz nie je z erikinej strany o com. Ja osobne nechapem, ze naco tu nieco nasilu zachranovat ak druha strana nema vobec zaujem. Navyse nemaju ani spolocne deti tak co. Erika ma sancu najst si niekoho kto ju bude naozaj milovat a nebude jej ublizovat.

sansara

mishelik, ok - aj Ty si vyjadrila svoj názor ako Ja a tiež sa nechcem s Tebou vadiť. Predsa každá z nás je iná, formovala nás iná výchova, hodnoty, máme rozdielne iq eq životné skúsenosti, vzdelania, čo-to za sebou odžité atd atd
Ale Ja Erike neradila v zlej viere, a Ty si začala meditovať - že prečo ona by mala bojovať o neho a nie naopak /no asi preto, že ona vzťah s ním chce a on je ten na vzťahovej križovatke-kríze, čo sa teraz rozhoduje ako ďalej a s ktorou..či ostať u Eriky alebo si začať naplno s tou druhou/ a ešte si písala, že je to blbosť bojovať o neho a že to by mal začať bojovať o ňu /on skôr teraz porovnáva čo má u terajšej priateľky a čo môže mať u tej druhej, porovnáva za a proti a možno porovnáva jednu s druhou atd atd/
Takže nechajme to tak mishelik...je to predsa na Erike a jej priateľovi ako sa ich vzťah bude/nebude vyvíjať aj naďalej abo sa fakt rozídu a iba v dobrej viere som jej radila, ako o neho zabojovať, keďže ho nechce stratiť a miluje ho
Takže tak a brú Ti

misheliiiiik

nechce sa tu s tebou hádať alebo čo, ale to je proste moj názor, a ja sa nehrám na frajerku, hovorím čo a jak by bolo keby som ja bola na jej mieste..tak prepáč ak som urazila niečím tvoj príspevok, ale aj ja som sa len vyjadrila k téme

misheliiiiik

ja nehovorím že on je najhorší, ale ja sa tiež napr nekukám na iných chalanov, načo mi to je keď mám svojho, s ktorým som tri roky zatial a som s ním šťastná..A nikto tu nepovedal, že to považujem za neveru.. A kaźdý je iný, a mne by napr vadilo keby mi frajer chodil s bohvie akými babami von a na pivko... nehovorím že by ma podvádzal, ale mala by som z toho aj tak zlý pocit..neviem či to chápeš keď očividne ty taká nie si..