Moj priatel sa zalubil do inej

Príspevok v téme: Moj priatel sa zalubil do inej
erika222

S partnerom som spolu 8 rokov, všetko klapalo až do teraz. Asi tri týždne dozadu sa začal správať inak, odmietal ma. Nevedela som čím to je, myslela som si že sa trápi kvôli práci a peniazom, čo je aj pravda. Ale pred pár dňami vyšiel s pravdou von, už to nevládal v sebe dusiť. Má jednu kamošku s ktorou zvykol chodiť von na pivo, keďže nie sme na seba žiarlivý tak mi to vôbec nevadilo, lenže sa mi teraz priznal že, už asi 5 týždňov na ňu stále myslí, a stále viac. Hovoril že s ňou nemal vôbec nič, že ma nepodviedol. Ale nevie vôbec čo má robiť, že by aj chcel byť s ňou a ale bojí sa zahodiť týchto 8 rokov somnou. Nakoniec sa rozhodol že ostane somnou, a skúsi na ňu zabudnúť, že skúsi sa s ňou teraz nejaký čas nestretávať a už sa nechce o tom viac rozprávať a nechce aby som mu to denno denne vyčítala, a že chcel by byť chvíľu sám, ale nechce aby som sa odsťahovala, ale ja plánujem teraz odísť domov na 4 dni, nech tu ostane teda sám a nech o tom popremýšla. Ale ja si myslím, že toto všetko čo mi povedal nemyslí úplne vážne, že mi toto hovorí iba ľútosti, lebo videl že ako veľmi ma to vzalo. Neviem čo mám robiť, strašne ho milujem a nechcem ho stratiť. Čo mám urobiť aby ma chcel a na ňu zabudol. Prosím pomôžte mi. Som z toho úplne v koncoch, neviem jesť, spať a fajčím jednu za druhou, a neviem prestať plakať od kedy mi to povedal. A teraz tu len sedíme v byte a vôbec sa somnou nechce baviť, lebo že vraj sa nechce tváriť ako by sa nič nestalo.

goccia

erika

to je dobre, ze bude moct byt sam. myslim, ze sa naozaj snazi urovnat si to vsetko v hlave. keby to nerobil, tak by ti o tej druhej a o svojom stave nehovoril. zacal by si s nou tajne a teba by si nechal ako zadne vratka. pre pripad, ze by mu to s nou nevyslo.

fakt si trufas zostat s tym sama? nepovedat o tom rodicom? to zvladnes? minimalne s nejakou kamoskou by si to mala rozoberat. potrebujes vypustit paru, ved to, co prezivas, musi byt strasny tlak.

elsa5.5

ahoj erika,myslieť na ňu môže,ked tam k ničomu nedošlo,sám sa rozhodol že s ňou už nebude chodiť na to pivo,5 týždňov nie je veľa,to by bolo iné keby že sa hádate chcete sa rozísť,ale toto nie nezahodí 8 ročný vzťah pre nejaké vzplanutie,to bude skôr o príťažlivosti,časom na ňu zabudne určite.

jajka001_

nemysli si ze to na tebe nebude vidiet, ze nie si ok. mozno by ti prospelo sa vykecat. aj ked neviem do akej miery je to bezpecne vykecat sa rodicom, radsej asi niekomu neutralnejsiemu.

kvaki

ja som zažila niečo podobné, teda, že som sa zaľúbila do iného, hoci som bola zadaná. vyriešila som to tak, že som s ním, jednoducho prerušila všetky kontakty. nestálo mi to za to, aby som si pokazila krásny niekoľkoročný vzťah. dalo mi to veľa. uvedomila som si, ako si vážim môj terajší vzťah, ako sa s mojím k sebe hodíme. ale priateľovi som o tom nepovedala, skrátka som to vyriešila sama, lebo som si za to sama mohla.
počas života sa vždy naskytne niekto, kto je príťažlivý a niečím zaujímavý ako nikto iný. ale treba si určiť priority.
toť pohľad z druhej strany...

jajka001_

ak pojdes prec, bude sam. budes mu chybat ale ona mu bude chybat viac lebo je do nej zalubeny. ak tam nablizku nebudes, je velka sanca ze pojde za nou. na druhej strane, ak tam budes, jeho trapenie a ani tvoje sa nebude riesit. mozno by bolo dobre, keby si odisla, keby on odisiel za nou, je to risk, ale uvedomi si, co skutocne chce. a sam si vyberie, co dalej.

erika222

Goccia

Teraz praveze bude od nej daleko, lebo mi sme cez tyzden a niektore vikendy tu spolu v byte a niektore vikendy chodime domov k rodicom. No a on tu kamosku ma doma, takze on mi teraz slubil ze nejaky cas nepojde domov (pravdaze nezistim ci fakt nesiel domov, ale musim mu doverovat)a ja mu teraz chcem pomoct aspon tak ze ho tu necham 4 dni popremyslat a pojdem domov k rodicom. Co bude aj pre mna tazke, kedze nebudem vediet na com som, a takisto nechcem o tom hovorit s rodicmi, tak sa budem musiet pretvarovat ze je vsetko v poriadku.

goccia

erika

vobec, ale vobec ti nezavidim, co prave prezivas. na jednej strane samotne zistenie, ze je zalubeny do inej, je obrovska psychicka zataz. dalej situacia, ako doma obaja sedite a nemozete s tym nic spravit, musi byt hrozne tazka. potom samotny fakt, ze nevies, ci s tebou zostane alebo nie, ci sa nahodou nebude stretavat aj s nou. a potom, nech uz to dopadne akokolvek, bude tazke ist dalej.

musis mat vela sily.

neviem, ci je dobre, aby zostal 4 dni bez teba v prostredi, kde ma k tej kamoske blizko. najlepsie by bolo, keby si to vsetko v hlave urovnal v neutralnom prostredi. kde nebude stretavat ani teba, ale ani ju. takto moze mat tendenciu stretnut sa s nou.

drz sa, trosku si asi viem predstavit, co prezivas

erika222

Natalia: ja mam 23 on ma 25, uz dlho spolu zijeme v jednej domacnosti, a takisto planoval somnou buducnost, to bola jeho priorita

Kafik: dakujem ti za radu, myslim ze sa budem podla toho riadit. Len neviem ako sa mam k nemu chovat, lebo problem je ze stale sme doma, on ma taku pracu ze robi doma na PC, a ja som zas studentka tak teraz aj ja som doma a pracujem na diplomovke. Ale tak asi nemam vtierat a vymyslat spolocne programy,ze? A podla teba za 5 tyzdnov sa da tak velmi zalubit, aby riskoval svoj 8 rocny vztah, bude vediet na nu zabudnut. A je to dobry napad nechat ho tu sameho 4 dni nech moze v klude popremyslat? Diky vopred za odpoved

Dakujem aj ostatnym za rady

Simonella

tak to mas naozaj tazke...
nechaj ho na tie 4 dni.. nech uz to dopadne akokolvek zvladnes too .. ved ked ste nemali vacsie problemy vo vztahu tak preco by siel za inou?
a ak by sa rozhodol ze ostane s tebou , ja by som mu urcite zakazala vychadzky s tym dievcatom.. vidis, doplatila si chtiac - nechtiac na to ze si nebola ziarliva.. mna by asi porazilo, keby moj priatel si atkto chodil na kavicky s inymi dievcatami...

natalia123

kolko mate rokov ? To je tiez dost dolezity faktor, lebo lebo takyto vztah moze dopadnut inak ked mate do 25 a inak ked mate viac. Hlavne preto, ze ked si clovek zacina vztah v mladom veku, tak dava do popredia ine priority ako ked ma vztah v zrelsom veku. No kazdopadne to nenechaj tak, vzdaj sa len vtdy, ak budes presvedcena o tom, ze to s nim nikam nevedie. A hlavne neklam sama seba. Bud k sebe uprimna a nechci ho spat za akukolvek cenu. Ked mate byt spolu, budete :) Vela stastia