nechcené tehotenstvo?- súrna rada

Príspevok v téme: nechcené tehotenstvo?- súrna rada
zafira

Ahojte
včera som mala s partnerom nechránený styk a keďže momentálne neviem kedy by som mala mať menštruáciu (zmenou prostredia, a novou prácou sa mi menil cyklus), chcem si čo najskôr zisťiť, či nie som tehotná. Netrvám len na teste, kľudne by som si kúpila aj nejaké tabletky "prvej pomoci", ale neviem či sú voľne predajné, a koľko dní po styku sa dajú ešte použiť. V prípade testu kedy je najlepšie si ho urobiť? Dá sa veriť tomu ktorý sa dá urobiť 5 dní po styku? K lekárovi sa momentálne nemám ako dostať a tehotenstvo je úplne vylúčené! Môže mi niekto prosím poradiť?

macka26

nechapem co za zenu ma nechraneny styk, ked ako sama napise "tehotenstvo vylucene". to co za nezodpovednu kravu si? pardon za vyraz, nie som ani proti interrupcii ani proti escapelle.. ibaze to nie su lentilky...

lionesssssss

Inner, Bella to myslí tak, že ak príde k splynutiu vajíčka a spermie, Escapelle má tú schopnosť zabrániť uhniezdeniu oplodneného vajíčka (ktoré bella kvôli nedostatku informácii nazýva embryom) a tým pádom sa oplodnené neuhniezdené vajíčko vyplaví z tela počas menštruácie...

://////

Inner

bella, escapelle nevypudi embryo z tela von. Nema taky ucinok. Na pripadne tehotenstvo nema vplyv, ak uz k nemu doslo.

lionesssssss

a belluška, musím ťa sklamať, ale embryonálne obdobie u človeka je od 2. do cca 10. týždňa...

takže žiadne vypudzovanie embrya sa nekoná

lionesssssss

nechápem, čo všetky strašíte s testami po sexe... ak by si už test ukázal že si tehotná, už ti nič nepomôže, jedine interrupcia...

kúp si Escapelle - voľnopredajná tabletka do 72 hodín od styku - zabráni 84% tehotenstiev, treba ju užiť čo najskôr, najlepšie do 12 hodín, ale to ty nestíhaš už, nevadí, kúp si ju a uži a ak tehotenstvo neprichádza do úvahy tak , sakra, používaj ochranu...