Všetky baby ženy ktoré prekonali alebo ešte stále bojujú z akné - Potrebujem vaš

malakatka

Ahoj, akurát som písala do témy Proactiv. Ja mám 28r. a stále s tým bojujem. nemám zápalové vredy (klop klop), ale mala som. vzhľadom na moj zdravotný stav (nefroticky syndróm) mi neodporučili brať ani antibiotiká na akné, ani antikoncepciu, takže všetko som riešila lokálne.
Pomohol mi spomínaný Proactiv, to bolo asi tak pred 7 rokmi. Následne si pleť zvykla. Pomáha aj masť Duac - je presne na akne, len na vyrážku. A každé dva týždne som u kozmetičky, laser, ozón, mikrodermabrázia. To sú zázraky. A od nej mám aj kozmetiku, ktorú používam. Čistiaci gél od EtreBelle - to je hotový zázrak a krém na akne: Dr. Schramek - je to tónovaný krém, takže aj fajn ako make up. A ten je ešte väčší zázrak :-)

Campina

Ahoj, akne je moj problem od puberty, ktory sa ale vratil a prenasleduje ma uz dlho. Skusala som uz asi vsetko. Njaprv od koznej - zineryt a eryfluid, ktore ozaj pomozu, no po case (cca 1/2 roka)som zas bola tam, kde predtym. Potom mi odporucila skusit aj napriklad Biodermu, neviem posudit, ci mi skutocne eliminovala problemy, ale neustale som cosi kdesi mala opuchnute, cervene alebo fleky. Potom som nasadila antikoncepciu - prve tri mesiace dokopy ziaden vysledok, pred letom sa to upravilo a mala som cistulinku plet-do oktobra. cize je mozne, ze to sposobilo leto, slnko a more (bola som 2 mes pri mori). No a od ktobra to islo dolu vodou. Nepomahalo nic, ani antika, tak som ju uz tento mesiac vysadila a uz mesiac mam predpisany erifluid v kombinaciou s jednym kremom (nazov mi vypadol)-oba su antibiotika. Mozem povedat, ze mi to njahorsie ustupilo - naozaj som mala na zaciatku uzivania tvar celu posiatu vyrazkami, teraz je to znesitelne, no bohuzial, na moj vek (21r) by som takuto plet nemala mat. Problem je asi v tom, ze pricina je vnutri a nikto sa neobtazuje skumat, ze kde asi, njalepsie je len napisat nejake sajrajtiky a capkat si ich rano a vecer na tvar... :-/

simka111

Mne pomohla kožná lekárka s kozmetikou ktoru mi dala-skinoren a eryfluid.. potom som trocha upravila stravu,viac čistej vody,pouzivam dobry mejkap a hlavne si do pleti nebabrem :D
škodi mi ak si babrem po pleti rukamia vytlačam si vyražky...a ked jem vela orieškov a čokolady :D