Plastika kolena

Príspevok v téme: Plastika kolena
pepo123

ahojte...
som cca 4mesiace po plastike kolena...
vsetko prebieha podla predstav a bez komplikacií...ale,
vcera som sa šmykol na ľade a spadol som na to koleno, trochu sa mi aj pootocilo a zabolelo to aj ked nie neak extra..po par minutach krivania (3-4) to uz bolo v pohode..koleno sa nenaplnilo ziadnou tekutinou..otazka znie, ci sa mi ten novy vaz nemohol natiahnut ako zuvacka lebo tym padom mozem znova na operaciu.Doktor ma upozornoval ze nemam behat lebo ak by som sa posmykol a padol vaz by sa mohol natiahnut ako zuvacka a spat sa to uz neda dat jedine nova operacia. Ako zistim ci sa mi natiahol ? Velmi sa bojim ... :(

vsevedka

Doma, ani na nete nezistis ci sa ti natiahol alebo nie, ci len trosku alebo viac, ci to vadi, alebo nie a ci bude potrebna reoperacia. Viem, ze sa bojis, ale strach este nikomu nepomohol! Musis ist k ortopedovi, jedine ten posudi aktualny stav tvojeho vazu (z tvojich slov som pochopila, ze mas zrejme plastiku krizneho vazu).

Najlepsie by bolo keby to tvoje koleno prehliadol ten lekar, ktory ti ho aj operoval, respektivne aspon ti lekari, kde si chodil po operacii urcite na kontrolne vysetrenia. Cim skor pojdes, tym lepsie, mozno ti odporuci len niekolkodnovu bandaz, aby si si vaz teraz nenamahal a spevnilo sa ti to, ale to su len dohady, proste odbornu odpoved ti da len lekar. Mono by ti tu niekto na fore poradil este par dni pockat, ako sa to vyvinie, ale budes sa len zbytocne len stresovat a ak skutocne nieco nie je v poriadku, aj tak tomu "neutecies".