Nevladzem!

Príspevok v téme: Nevladzem!
bonaqua

Ahojte, mam mesiac pred velmi tazkou statnicou a nezvladam to :( psychicky som na dne, nebavi ma uz ani zivot. Niekto si povie, ze mesiac je kopa casu. Lenze ja uz teraz nestiham! Pritom idem tak rychlym tempom, ze si ani nic nepamatam :( zacarovany kruh. Najhorsie je, ze som to zacala vzdavat. Miesto toho, aby som sa ucila cely vecer revem. Najhorsie je, ze ma potom cakaju este dalsie 2 statnice, moje trapenie sa teda tak skoro neskonci. A ked nejaku neurobim, opravak az v auguste... neviem si to ani len predstavit :(

bella12

Sústreď sa na najbližšiu štátnicu, na tie ďalšie dve zatiaľ ani nemysli. Choď krok za krokom, nepredbiehaj. Takže, utri si slzy a choď na to logicky: buď stráviš tento mesiac plačom a depresiou alebo sa pokúsiš ešte sa niečo naučiť. Pri prvej možnosti sa Tvoje šance na úspech znižujú - to čo si sa doteraz naučila začneš pomaly zabúdať, aj keď možno by si štátnicu urobila, aj keby si sa oddnes do kníh ani nepozrela (hlavne ak sa podceňuješ a vieš to, aj keď si myslíš, že nie).

Prečo si však svoje šance nezvýšiť? Všetko, čo sa odteraz naučíš, ber ako veľké plus, ako pokrok v porovnaním s Tvojím terajším východzím stavom. Máš pocit, že sa musíš ešte veľa toho naučiť, a že más málo času - a to ťa stresuje. Upokoj sa, kde je napísané, že štátnicu urobíš, len ak všetko prejdeš? Budeš sa snažiť všetko prejsť, ak sa podarí - dobre, ak nie - svet sa nezrúti. Čo stihneš, to stihneš, na tú štátnicu pôjdeš keď už pre nič iné, tak aspoň to skúsiť. Ak sa budeš učiť s tým, že každou naučenou látkou pridávaš k svojim doterajším vedomostiam a dnes vieš viac ako si vedela včera, budeš mať z učenia lepší pocit a nebudeš sa tak dostávať do sebou vytvoreného psychického tlaku. A práve týmto psychickým tlakom ideš sama proti sebe.

Nevzdávaj sa dopredu, veď to, že si sa dostala až k štátniciam znamená, že niečo už len musíš vedieť.

pastelkaa

nestresuj....zažila som to spolu s ďalšími životnými situáciami a zvládla som to...ľahko sa mi to už teraz hovorí, ale vážne nevzdávaj to, už keď si to dotiahla sem, tak to zvládneš a ja som si hovorila, že ak nespravím tak pôjdem na opravák, vôbec nič na tom nie je a nakoniec som spravila všetko a na výborné známky :). ak sa budeš stresovať nič sa nenaučíš a znížiš si šancu spraviť to. A potom priatelia, stretávaj sa s nimi, sem tam choď von, pravidelne jedz a spi a hlavne neplač.....

bonaqua

v prvom rade by som sa potrebovala psychicky pozbierat. Neporadite ako? Nejake lieky alebo co? Som v totalnej depke.