mama :(

Príspevok v téme: mama :(
ach jaajj :(

prosim mam velke problemi s mamou .. neviem ako dalej.. vobec si nerozumieme,mam este len 17 rokov.. a hadame sa kazdy den.. uz sa mi tak sprotivila ze ju ani ako mamu nevnimam.. to vsetko pre jej alkohol .. stale pije,ci je doma,alebo vonku.. nastastie este pracuje-ale ide zroboty da si 2-3 piva po ceste domov si kupy flasu vina.. ktoru do vecera vypije.. takto to uz je asi 2 roky..samozrejme doma nesmie chybat flasa vodky,alebo borvicky ktoru do tyzdna vypije sama,dochtorke nechce ist-ze ta jej nepomoze ,vobec si neda povedat.. neviem si snov radi :( ona stale sa vyhovara že co mi roby..atd.. ale mna to velmi mrzy .. ked idem s kamaratmi..a ona stale pri pive.. alebo idu ku mne a ona napyta .. je toho vela ale chcem vediet ci ma este niketo aspon podobne problemi s mamou??

jajka001_

tvoja mama sa nema tiez o koho opriet. mal by si to fakt riesit v spolupraci s tym socialnym uradom. v tejto situacii ty budes ten dospely a mama ta ktoru treba riesit a zaobchadzat s nou ako s dietatom...sam to nezvladnes, potrebujes pomoc

ach jaajj :(

Dasena ano som chalan.. a to stym byvanim nieje take lahke.. 17 rokov sme byvali u starych rodicoch... teraz pred par mesiacmi sme dostali byt,psychicke problemi aj mam aj som chodil psychiatricke,aj by som asi potreboval ale nechcem.. to uz neriesme.. a preto sa bojim aj co bude s robotou..ked videm teraz skolu,ci aj budem moct pracovat .. ked mi je kazdy den zle.. na odpadnutie :// takze tak .. a sam by som sa asi zblaznil,keby byvam ... ale tak co uz :((

ach jaajj :(

jajka001_stary rodicia to riesili,ale neviriesili-nadavali jej prosili ju nech prestane,,vsetko ako sa dalo .ked one nechce prestat to jej nepomozem ani ja ani stary rodicia -nikto...a ano dedko tiez si vypil raz za 4 mesiace a robil bordel ale to sa dalo,ale toto je kazdy den.studovat sa da,kedze som iba na ucnovke,nemam sa ani co ucit .. som rad ked som v skole.. aspon som neni s nou,otca mam tiez alkoholik-ale nebyva s nami od mala tiez byl mamu ked som bol maly,je na invalidnom-zrazila ho avia ked bol opity,a lezal na ceste,nema peniaze ani mi neposiela...

Dasena

Ahoj, necitala som ostatne prispevky, mozem ti len povedat, ze mamu nemas ako vyriesit. Sama som si prezila to iste, nepomohli vyhrazky ani po dobrom ani po zlom.Az sa otravila tabletkami a alkoholom a skoncila na psychiatrii.BoLA 2x na lieceni, to druhe jej pomohlo.. teraz 2 roky abstinuje. Moja si narobila este aj obrovske dlhy, takze sme skoro prisli o byt.Ale z vlastnej skusenosti viem, ze ju nemas ako donutit ist sa liecit... Pomoc potrebujes skor ty a nie tvoja mama, toto malokto pochopi. Kazdy hovori, ako treba alkoholikom pomahat, ale ako to znici psychicky ludi, co s nimi musia zit malokto riesi:((( Takze jedine, co ti mozem poradit je ak dovrsis 18 co najskor sa dostat z domu.Viem ze sa mi hovori, sama som cakala do 26tich rokov, lebo som nemala kam ist:( Az potom sa podarilo jednemu kamosovi do podnajmu a skoncilo to tak, ze teraz spolu chodime dva roky a byvam unho :)Tak sa snaz hlavne mysliet na svoje psychicke zdravie,verim ze sa ti podari odist z domu aj ked neskor len do podnajmu a byvat v klude :)Teraz aj ked je to strasne zit s alkoholickou mamou nemas to naozaj ako vyriesit ak si uz skusala dohovaranie atd. Naozaj jedine ist byvat inam ... papaa

jajka001_

ona je uz v takom zlom stadiu ze tazko povedat ci jej daco pomoze. ak to nahlasis prinajlepsom daju teba do ustavu alebo niekomu inemu do opatery. ju nedonutia sa ist liecit ak nechce. ked ste byvali u starych rodicov, preco to neriesili? asi to tam tiez nie je ruzove vsak? skus ist na socialny urad sa popytat, snad sa najde niekto ochotny, kto ti pomoze alebo ti aspon vysvetli, kam sa obratit. lebo v takych podmienkach ako zijes sa neda zit, neda sa ani normalne studovat. otca uz nemas, ci kasle na vas? k nemu ist asi nemozes tiez ze. boze je mi to tak luto, ze nikto ten alkohol v rodinach neriesi, pritom to nici tisicky rodin

ach jaajj :(

Deria....ludia sorry ja uz ani nevem co na to napisat.. neda sa to s nou,dnes zasa od rana pije.. teraz je zasa napyta.. zasa padne 8 hodin zaspii,zajtra rano otvory vinoalebo,nieco.. a zaseto iste.. :/ani uz neviem ako reagovat na tie rady co mi davate

Deria

Je mi kazdeho luto, kto ma podobny problem. Mladi ludia maju dost svojich problemov, ci uz prve lasky, skola, spol.vztahy, atd. ale toto prezivat so svojim rodicom, tak to vam nezavidim. Myslim, ze tu fakt nic ine nepomoze, len soc. urad. Treba sa s problemom zdoverit mozno najskor osobe (najlepsie v rodine)ktora by mohla pomoct.

..........

Nepomôžu prosby ani hrozby ten človek sám musí chcieť niečo s tým urobiť.Buď padne až na sme dno a spamätá sa alebo skonči v bahne s ktorého už nevylezie,včera som čitala článok o Kubanim /redaktor JOJky/bol ťažký alkoholik a sám sa rozhodol pre liečenie.Pomohol mu priateľ,lenže on sam sa chcel liečiť.Teraz je už v relatívnej pohode hoci alkoholici sa nikdy nevyliečia.Najhoršie je že takýto ľudia znepríjemňujú život všetkým okolo bez toho aby si to uvedomovali.Ja sama mám už dospelé deti a spravila by som pre ne všetko vôbec si neviem predstaviť,že by som sa pred nimi takto zhadzovala.Možno by som skusila jeden rozhovor,samozrejme za striezva až by to nepomohlo tak socialku,nemáš nikoho blízkeho kto by ti pomohol?Nik nieje povinný trpieť alkoholikov a už vôbec nie deti.

ja nič

Ahoj decká,aj ja som toho v živote navystrájala dosť a dosť,možno som nebola tak ďaleko ako Tvoja mama ale nie vždy mohli byť moje dcéry na mňa hrdé.A práve v tom je ten vtip,aj keď som nebola 100%matka,viem,že moje dcéry vždy stáli pri mne,nikdy som necítila z ich strany opovrhovanie,vždy to boli len úprimné city a láska.Dnes keď sú už moje dcéry dospelé snažím sa stáť pri nich,tiež sú chvíle kedy nesúhlasím s tým ako sa správajú ale ľúbim ich stále rovnako,ako kedysi,tak ako oni mňa.Nepotrebujeme sa stále navštevovať,kontrolovať,stačí,že vieme,že sme tu navzájom pre seba.
A ako pomôcť Tvojej matke?Nech cíti,že ju ľúbiš,takú aká je,nech vie,že Ti na nej záleží.Skús porozmýšľať,prečo sa správa tak ako sa správa,šťastný a spokojný človek predsa nehľadá pomoc a kamaráta v alkohole.Nečakaj však,že jej správanie sa zmení zo dňa na deň.
Ak ani Tvoja úprimná snaha nepomôže skús zájsť za jej obvodnou doktorkou,tá by mohla Tvoju mamu predvolať,dať jej skontrolovať pečeňové testy a na základe výsledkov,navrhnúť ďalší postup.
Držím Ti palce.