Odborníci na výživu

Príspevok v téme: Odborníci na výživu
Gatta

Dobrý deň.
Chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania s tými, ktorí sú v tomto smere skúsenejší.Chcem zhodiť zopár kíl, ale nechcem držať nejakú nezmyselnú diétu, po ktorej naberiem všetko naspäť.
Vymyslela som si systém stravovania, ktorý už nejaký čas dodržiavam, ale chcela by som sa o ňom ešte poradiť a prípadne ho zmeniť, či vylepšiť.

Mám 165cm, 65 kg, 27 rokov. Viem, že to nie je nadváha, ale cítila by som sa ( a aj vyzerala) lepšie, keby somm aspoň 5 kg dala dole.

Ráno vstávam do práce pred piatou - na raňajky si dám jogurt s tmavým pečivom. V práci máme obedňajšiu prestávku o pol 11, dovtedy si dám 1-2 kúsky ovocia - banán, pomaranč, hruška atď. Cez prestávku si dám buď cestovinový šalát ( rôzne kombinácie cestovín so zeleninou, rybami ...), alebo tresku, či jogurt s pečivom alebo samotné pečivo. Počas prac.doby sa snažím vypiť aspoň 1,5 litra tekutín. Domov prídem medzi 3-4 hod. a dám si "obed" - polievka + hl. jedlo. Do večera potom jem už len ovocie, prípadne jogurt, či kúsok pečiva. A aj doma sa snažím vypiť aspoň 1,5 litra tekutín.

Nejem biele pečivo, sladkosti som obmedzila ma minimum, z mäsa jem iba kuracinu a ryby, vyprážané sa snažím obmedziť, pijem čistú vodu, alebo minerálky, alebo nesladené čaje. Kávu (3v1) si dám 1x max. 2x za deň. Od sladkostí a rôznych maškŕt som si odvykla a ani mi nechýbajú, ale občas ma prepadnú chúťky, tak si dám čokoládovú tyčinku alebo koláč - možno tak 2x do týždňa.
2x do týždňa chodím na zumbu, snažím sa hýbať ( schody namiesto výťahu, dlhšie alebo kratšie vychádzky, v jarných a letných mesiacoch bicykel a túry - je však pravda, že v poslednej dobe chodím častejšia autom a tak mi odpadol pravidelný beh na autobus :-) )

Viem, že čas sravovania nie je ideálny, ale snažila som sa "pracovať" s možnosťami, ktoré mám = pracovná doba + iné povinnosti atď.

Robím niečo zle?
Čo by ste zmenili, pridali, vypustili?

Budem vďačná za každú dobrú radu!

Gatta

Gogo_inka
Už po 15.00? Všetko ovocie?

Jajka
Áno, tresku v majonéze...ale to len tak raz za 2 týždne, keď náhodou nestíham a narýchlo si nič lepšie nepripravím.
No, tie sladkosti postupne znižujem :-), koláče len také domáce, nič ťažké krémové z cukrárne.
Prečo orechy? Nevadí, že obsahujú tuky?
Ryža je lepšia ako cestoviny?
Zelené čaje doslova nenávidím :-(.

No, začínala...to je ťažko povedať. Možno tak rok-dva sa snažím jesť tie zdravšie veci a postupne vyraďovať tie "horšie". No a asi tak 5 rokov mám stále tú istú váhu. Sem tam išlo dole 1-2 kg, ale nad 65 kg som sa nedostala, čo som rada. No a teraz po Vianociach som sa rozhodla skúsiť tento nový systém :-). Viditeľné výsledky sa budú dostavovať , myslím, pomalšie :-)....ale tak isté pozitíva už sa dostavili = nemám nijaké vážnejšie zdravotné problémy, ako povedala moja lekárka vraj mám " učebnicový krvný obraz" :-), takže aj to je istý úspech.

Inak, nemyslela som to ako jednorázové chudnutie....ak by sa mi to podarilo, tak by som asi ostala v tomto systéme aj naďalej, aby som to nenabrala naspäť....vlastne nie je až taký drastický, myslím.

jajka001_

tresku myslis tu v majoneze? to vypusti
ani kava tri v jednom nie je nic moc
skus zatial uplne obmedzit sladkosti, resp ich nahrad niecim inym, kolace, zalezi ake su, ci su lahko stravitelne...skus jest orechy a tak, ješ aj ryžu? skus radšej ryzu miesto cestovín
pridaj zeleny caj, napomaha spalovaniu

inak to robis dobre, ako dlho? a vidis uz vysledky? mysli na to ze pri chudnuti musi byt vyssi vydaj ako prijem