Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina

Príspevok v téme: Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina
bugina

Mam problemy s travenim,a chcem sa opytať ake enzymy,probiotika, a vlakninu by ste mi doporučili.Ake probiotika vam pomohli na travenie (Mám Actilac, ale nepomahaju ), enzymy ako BIOenzyme - stoja okolo 14€ , chcem vedieť či ma niekto s nimi skusenosti. A vlakninu - napada ma len psyllium.Tak za každu radu , ake probiotika a enzymy mam kupiť,veľmi dakujem.

sssisa

rng
chcem sa opytat ak mam alergiu na ml. bielkovinu a kupila som si Dairy enzymy mozem konzumovat nejake mliecne produkty lebo na krabicke je napisane ze na jednu capsulu by som mohla skozumovat pohar mlieka je to mozne zeby som nemala ziadnu reakciu???? ako je to vlastne :)

RNG

Inac clovek nemusi jest priemyselne pripravene bezlepkove vyrobky, Tie su znacne drahe a casto dost nespolahlive co sa tyka obsahov lepku.
Celiaci mozu jest kukuricu, nelupanu ryzu, vybornu quinou, chia/salba/salvia hispanica=superzrnina obsahom a mnoiy aj znesu obycajny lacny ovos
Takm ci tak ale im podporucam brat enzymi na lepok, lebo zamorenie treba z tela dostat a to ma kazdy pacient celiac.

RNG

Genesis, hnitie a kvasenie zacina v zaludku pre nedostatok kyselin. A pokracuje do criev, kde tieto neznicene a rozmnozene kultury vytlacia nase ochranne probiotika.

Genesis

a čo sa týka probiotík ... kúpil som si také mrte drahe teraz ma nenapadá názov ale možem povedať že jediné čo som z nich mal bol nepríjemný smrad čo zo mna išiel

Jednoducho za život som vyskúšal mrte suplementov a mozem povedat pre 90 percent z nich plati ze maju zanedbatelnu ucinnost a su predrazene ... vela z nich malo vedlajsie ucinky

Genesis

osobne som skusal traviace enzymi typu pancreolan a jedine čo môžem potvrdiť že moje žalúdočné problémy zhoršili ... nikdy predtym som so stolicou problem nemal ale ako som ich zacal brat tak som chodil na veľkú tak raz za tyžden a co sa týka toho smradu čo zo mna isiel tak to bolo horsie ako zo susenych vajecnych bielkov ... taktiež vláknina nie je žiadny zazrak .. v potrave je mrte veľa vlakniny stačí zjesť banan, strukoviny, celozrnne potraviny alebo jablko atd ... netreba ju dopĺňať ako suplement

RNG

Porovnaj to napr s produktom firmy Source Natural pod menom Rejuvenzyme
( -odkaz odstránený- ), kde je v dvoch kapsuliach 10x 325 mg = 3250 mg ekvivalent pancreatinu.
Alebo Bromelain firmy Swansonvitamins.com
ktorych vyrobok ma uz v nazve aktivitu
Swanson Ultra
Max Strength Bromelain 2040 GDU per Cap
tj ma to v kazdej 850 mg kapsule 2040 GDU aktivity(2400 GDU/gram x 0.85 gramu= 2040 GDU na kapsulu)

RNG

Inac pozrel som si zlozenie toho BIO enzymu z je to velmi biedne.
25 mg pancreatinu na dve kapsule, ked dobre znacky maju povedzme 2000 mg na kapsulu plus ekvivalentu.
Napr ja odporucam 2x2000 GDU bromelainu denne a tu je 15 mg 2000 GDU/gram bromelainu tj je to dokopy 30 GDU na 2 kapsule. Nuz samozrejme ze to nemohlo nijak poznatelne ucinkovat.
Je tam plno zloziek, ale z kazdej dokopy nic.