Kombinácia liekov

Príspevok v téme: Kombinácia liekov
anggelika

Pred niekoľkými dňami som podstúpila implantáciu zubov. Užívam antibiotiká Dalacin C 300 a Ibalgin. V lekárni mi včera povedali, že táto kombinácia, ktorú mizubár predpísal nie je vhodná.
Poradí mi niekto? Ktoré iné analgetiká mám teda užíva ak Ibalgin sa s Dalacinom nehodia k sebe?
Ďakujem

moob

suchy dusivy kasel-bud ditustat kvapky, celkom dobre ohlasy su na stopex tablety, pripadne ak ta velmi dusi,pleumolysin kvapky-obsahuju aj kodein..mozno by bolo vhodne aj nejake antihistaminikum-hlavne ak si alergicka..

moob

aj ja pracujem v lekarni..a teda dost si ma zaskocila..nevidim dovod preco by si to nemala uzivat spolu..dokonca som to overila aj v informacnych materialoch pre lekarnikov a nic take ze sa nemozu spolu uzivat tam nebolo..ani naznacene..nemyslel to len tak ze si mas nechat taku hodinku odstup medzi nimi?ale to len kvoli tomu ze oba su tazke na zaludok..takze klud..:))

elsa5.5

ahoj,dalacin som brala samotný na zápal zuba či dasna,aulin mám to je čisto na menzes,no snad ten zubár vie čo robí,možno príbalový letak pozrieť sa do akej skupiny patria,novalgin som tiež mala utlmuje bolesť zuba,no ibalgin na krče(menzes)ale aj proti teplote má to viacero využití,ten príbalový leták by som porovnala.

anggelika

Bol tam len jeden lekárnik, ktorý tvrdil, že sa to nemá spolu užívať.Na konzultáciách so zubárom i chirurgom som dostala papiere-postupy ako fungovať po zákroku. Z liekov na bolesť je tam k daným antibiotikám uvedený Ibalgin, Novalgin, či Aulin, čiže zrejme je bežná prax, že to takto ordinujú. Nechápem teda, prečo ten lekárnik tvrdil opak.Snažím sa len zistiť, či má niekto s tým skúsenosť.