Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pomoc pre deti z DeD - nakuknite každý!

Príspevok v téme: pomoc pre deti z DeD - nakuknite každý!
DetskýDomov

Pekný deň prajem,

Mamina pracuje vyše 24 rokov v detskom domove, kde v posledných rokov rapídne ubudlo z rozpočtu, takže potreby detí sú uspokojované len v nevyhnutnej miere, v niektorých prípadoch na podpriemernej úrovni. Vzhľadom na to, že mamina má veľmi blízky vzťah k deťom ako aj samotné skúsenosti s tým, ako prebieha život v detskom domove u týchto opustených detí, mala by záujem zorganizovať nejakú zbierku, resp. lepšie povedané nájsť dobrovoľných darcov, ktoré by deťom v detskom domove poskytli viac než len základné potreby a okrem iného aj umožnili a pomohli vychovávateľom pri práci s nimi.

Vzhľadom na to, že v detskom domove sa nachádzajú deti do veku 18 rokov, teda aj stredoškoláci, na ktorých sa poslednú dobu kladie dôraz na zvyšovanie schopností a zručností pri práci s výpočtovou technikou, potrebujú k svojmu štúdiu aj počítať. V jednotlivých skupinách v DeD je len jeden počítač, ktorý však slúži výlučne vychovávateľom. Tí nemôžu umožniť prístup detí k PC, nakoľko sa v ňom nachádzajú dôležité údaje, ktoré musia byť pred deťmi chránené, aby nedošlo k ich úniku. Deti nepotrebujú počítač vybavený najmodernejšiou technikou, ale postačil by aj starší počítač, na ktorom by študenti SŠ mohli písať práce, robiť prezentácie, na ktoré sa v dnešnej dobe čoraz viac apeluje.

Okrem stredoškolákov je v skupine zopár detí, ktoré sa učia na ZŠ. Ich učivo nie je také rozsiahle, aby sa mu venovali celý deň, preto majú viac voľného času. Vychovávateľka sa nemôže venovať každému dieťaťu individuálne, lebo v skupine je ich cca 10. Preto by mamina uvítala dary v podobe spoločenských hier, kde by sa mohlo hrať viacero detičiek súčasne.

-----

Preto rozmýšlame, akou formou uskutočniť takúto prosbu o dar, či cez neziskové organizácie, alebo cez rôzne súkromné spoločnosti, alebo aj cez súkromné osoby, rodiny, ktorých deti už vyrástli a nepotrebujú hračky, teda hlavne spoločenské hry pre detičky.

Boli by sme veľmi rady, ak by ste nás trošičku usmernili, poradili, príp. ak sami by ste chceli pomôcť, ozvite sa nám či už tu, alebo na mail "jana.m1029@gmail.com"

Budeme vďačné nielen my, ale aj deti z detského domova, ak by ste niečo poslali, spätne by sme Vám zaslali fotku detí s vaším "darom", aby nedošlo k pochybnostiam o účelnosti daru.

jajka001_

za malo:) skusila by som zavolat do nejakej skusenej organizacie, ako na to. spojit sa s mediami - rozhlas? nejaka seriozna relacia. staci ak v nejakom vstupe toto oznamia. snad neodmietnu pomoc. dalej povedzme zorganizovat dobrocinne vystupenie deti a prizvat niekoho znameho. alebo zavolat do markizy a vila rozborila, modre z neba

DetskýDomov

práveže my sme tak malé mesto (obec), že pochybuje, že práve u nás by sa niečo našlo.. Skôr by sme chceli niečo väčšieho formátu, osloviť ľudí z celého SR, resp. nejaké spoločnosti...

jajka001_

myslim ze by ste mohli uverejnit vyzvu v miestnych novinach + v miestnych skolach na nástenke, ak to povoli vedenie skoly, , urcite sa dakto ozve

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.