Odstranenie znamienka

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka
Dzax

Ahojte, bol som u koznej lekarky a povedala mi, ze su 3 sposoby ako sa da znamienko odstranit:

1)Laserom
2)Dusikom
3)Chirurgicky

Nieco som si uz ohladom toho na nete pozrel a vylucil som chirurgicky zakrok z dovodu, ze tie znamienka mam na tvari a ostavaju po tom jazvy.

Ohladom dusika mi povedala ze tento postup sa opakuje 3-4krat, potom ostane len jazva ktore sa zlupne.

Momentalne rozmyslam o laseri, kedze po nom neostavaju jazvy a co som cital tak vacsina ludi podstupila tento zakrok.

Chcel by som sa opytat ci niekto z vas vie o nejakej kvalitnej klinike v Kosiciach s ktorou uz niekto z vas ma skusenost + aka je priblizna cena za odstranenie?

Je lepsie ist na sukromnu kliniku alebo do nemocnice kde maju takyto laser?

Budem vdacny za kazde info. Dakujem.

jajka001_

manzelovi odstranovali chirurgicky na tvari dost velke znamienko a nic tam nie je vidno, mozno ak by som hladala tak biely fliacik. treba najst profíka.

jeanny

ja sa tiez neviem rozhodnut, navyse uz mam jazvy po odstraneni predoslych...skus sa opytat niekde na chirurgii alebo v nejakom dermatologickom centre, aj ked tam ti asi ponuknu tu najdrahsiu metodu

Dzax

tak teraz uz fakt neviem, chcel by som skusit laserom no zevraj po tom ostavaju take biele kruhy, po chirurgii jazvy. Niekto hovori ze je lepsie to, iny zas ze tamto, ako sa mam rozhodnut? Chcem sa ich zbavit co najskor.

jeanny

no mne po chirurgickom odstraneni ostala velka jazva, asi dvakrat taka ako znamienko a co som videla aj u ostatnych, vtetkym ostali jazvy a su im vidno aj ako isli stychy. po dusiku je to lepsie ale ak bolo znamienko vacsie ostavaju tiez jazvy ale len velkosti znamienka a bez stichov...teraz by som chcela skusit ten laser a odstranenie jaziev po tych ostatnych

Dzax

Ja sa len bojim toho ze to nebude profesional a ze mi zostanu jazvy ktore budu vyzerat este horsie ako samotne znamienka, preto by som rad ak by ste mi vedeli odporucit nejakeho spickoveho

lionesssssss

Dzax, ak ti to urobí šikovný chirurg a nie nejaký fušer, tak ti tie jazvy po čase vyblednú ... a nebude ich tak vidieť...

ja som tiež za klasickú chirurgiu

zuzusa

Ja by som chirurgicky. Čo mám osobnú skúsenosť rýchlejšie sa to hojí, a potom čo mi vysvetlil chirurg. Povedal že oni vyberú znamienko aj do hlbky ako keby s koreňom čož pri tých ostatných iba povrchovo. Ale u mňa by aj tak vyhrala tá chirurgia skrz to že za 2 týžde som mala pokoj a kamarátovi sa to hojilo dlhšie ako mesiac a to bol laserom.