hnis v zube

Príspevok v téme: hnis v zube
semirr96

dobry den dnse som tu prvy krat tak neviem, ale nechce vam tu rozhadzovat temy a dufam ze som v tej pravej.
Chem sa spytat mam hnis v zube trva to uz nejaku dlhsiu dobu urcite aj 5 rokov.
Ako zub bol lieceny a ze vraj aj vylieceny, ale po nejakej dobe sa mi tam zas nahromadil hnis a ako som pisal skor je tam uz dlsiu dobu nejako som to neriesil lebo bolesti som nemal neni to ani vidiet. Jednoducho sa nahromadil a aj zmizol a tak sa to opakuje vzdy. Poslednu dobu mi to ale vrta hlavou ze to nemoze byt dobre dokonca ma napada aj predstava ci to nejako nemoze ovplivnit a ovplivnovat moje zdravie a zdravotny stav.
Budem velmi rad ked mi tu niekto poradi.
Dakujem

Eva531

Ak sa chces raz a navzdy zbavit hnisu, tak vytrhnutie zuba to isti. Ale ty by si bola radsej, keby sa zachranil. No kto ti zaruci, ze po opakovanej resekcii, co ide samozrejme poriadne do penazi, bude vsetko O. K.? Ak si nevies inac poradit, napis internetovemu zubnemu poradcovi, napriklad na www.dentalalarm.sk

Eva531

Ak sa chces raz a navzdy zbavit hnisu, tak vytrhnutie zuba to isti. Ale ty by si bola radsej, keby sa zachranil. No kto ti zaruci, ze po opakovanej resekcii, co ide samozrejme poriadne do penazi, bude vsetko O. K.? Ak si nevies inac poradit, napis internetovemu zubnemu poradcovi, napriklad na www.dentalalarm.sk

monika 3333

Dobrý deň.Mám problém zo zubami. Chcela by som poprosiť o radu. V januári mi moj zubár previadol resekciu na 5 hore vpravo. Bol tam nejaký vačok kt. sa musel odstrániť. Avšak prešli tri mesiace od resekcii a zub mi stále hnisa a rana je ešte stále zapálená a na dotyk bolestivá.Po resekcii som mala nasadené aj antibiotiká. Medzi tým som sa však vrátila k zubárovi a zubár začal hladať príčinu prečo sa ten hnis tam vytvára. na tej istej strane v 4 a 6 mi vybral nervy. 4 zub je od vtedy na dotyk, poklep bolestivá chcem sa spýtat či je to normálne ? V tomto zube mám ešte dočasnú výpln. Moja druhá otázka je ohladom tohto resekovaného zubu. Zubár mi navrhol ešte jednu resekcii previesť revíziu a skrátiť ešte viac ten hrot, ale nie som si istá či je to najlepšie riešenie. Ma to zmysel ? Je možnosť že ten zub zachráni ? Dakujem za odpoveď. Monika

Eva531

Zajdi s tym co najskor k zubarovi a priznaj sa, povedz mu vsetko a nezatajuj, ako dlho tam ten hnis mas. Zubari su zvyknuti na to, ze ludia sa ich boja a navstevu za ucelom osetrenia dlho odkladaju. Neboj sa, nezje ta za to. Najdi si dobreho zubara, ale takeho, ktory v ramci prehliadky robi aj vysetrenie digitalnym röntgenom. Daj si poriadne skontrolovat zuby pomocou röntgenoveho vysetrenia, aj keby si mal ist zrovna k niekomu, kto je drahsi. Röntgen by mal odhalit takmer vsetko a zubar potom rozhodne, ako sa to bude dalej riesit. Ak tak neurobis, hrozi ti, ze by si o zub mohol prist a skor, ci neskor sa ti rozkyve a vypadne. Mas v tom zube aj dieru, ci vypadnutu plombu? Pravdepodobne sa bude musiet urobit resekcia korenoveho hrotu a s najväcsou pravdepodobnostou aj endodoncia, ak este vobec existuje v tvojom pripade sanca, ze by sa ten zub mohol dat zachranit. Aby si sa v buducnosti takymto problemom vyhol, zacni pravidelne navstevovat dentalnu hygienicku, ktora ti urobi profesionalne cistenie zubov, cize odstrani plak a kamen, ktore su pricinou vzniku takychto problemov. Odporuca sa dat si urobit profesionalne cistenie u dentalnej hygienicky dvakrat za rok.

ssssss123

No pokial nechceš dostať zápal okostnice alebo niečo podobné, radšej zbehni zubárovi. Podľa toho, čo píšeš, je možné, že tam ešte zostal nejaký bordel a treba to vyčistiť !